Läti sünnipäev

Läti sünnipäeval viis aulas huvitavat esitlust ja tutvustust läbi Läti suursaadik. Väljapaistvamad teemad olid näiteks Lätis uue aasta läbiviimine, kus kõik Läti elanikud endale lilledest pärja punuvad. Samuti olid lätlaste sõnad ja nende hääldused väga silmapaistvad.

Lisas: elin 20.11.2018 18:21

Sõjamuuseum

Käisime klassiga Viimsi sõjamuuseumis. Muuseum pakkus palju huvi nii 7. kui ka 8. klassile. Muuseum oli välja pannud palju huvitavaid ja silmaringi laiendavaid tegevusi ja mänge. Muuseumikülastus läks väga hästi ning laiendas silmaringi.

Lisas: elin 20.11.2018 18:14

Lavastus “Väike Prints”

31. oktoobril käisime klassiga Nukuteatris “Väikest Printsi” vaatamas. Etendus rääkis noorest poisist nimega Väike Prints ja hädamaandumise teinud lendurist. Lavastus kestis koos vaheajaga 2h, kuid oli väga

huvitava sisuga ja kaasahaarav.

Lisas: elin 20.11.2018 18:07

Matkapäev

21. septembril toimus matkapäev. Alustasime matka Laidoneri pargist ja lõpetasime Pirita Selveri juures. Matk läbi Pirita terviseraja kulges hästi ning peale sihtpunkti jõudmist ootas meid üllatus. Selleks oli fotojaht kõikide klasside vahel. Oli edukas ja tore matk ja arvan , et kõigile meeldis.

Lisas: elin 20.11.2018 17:57

Aastalõpu ekskursioon Hiiumaale

7.-8. juunil toimus 7.D aastalõpu ekskursioon Hiiumaale. Alustasime sõitu kooli juurest kahe renditud väikebussiga neljapäeval kell 10. Esimese peatuse tegime Haapsalus enne praamile jõudmist.

Hiiumaal külastasime Vaemla villavabrikut, kus nägime, kuidas lambavillast valmis suurte masinate all lõng.

Seejärel võtsime suuna Kassarisse, jalutasime Sääretirbi tippu. Teel mere äärde nägime ka vabalt ringi jooksvaid hobuseid, kes meid eemalt uudistasid.

Kella 17 paiku jõudsime Käinasse Hugo pere maakodusse, kus lapsed pakkisid asjad lahti ning osad panid ka telgid püsti. Seejärel sõime Hugo isa Indreku suitsuahjus tehtud maitsvat seapraadi ning algas vaba õhtune aeg, mille lapsed sisustasid õues pallimängu, lõkke ja vahukommide küpsetamisega.

Järgmisel päeval pärast hommikusööki ja asjade kokku pakkimist, võtsime suuna Kärdlasse, kus Hiiumaa muuseumis toimus õppeprogramm “Kalevivabrik Kärdlas – direktor ja tööline”. Ă•pilased jagati nelja rĂĽhma ning iga rĂĽhm sai proovida kalevivabriku tolleaegseid (vabrik avati Kärdlas 1829. a) tööülesandeid (käskjala töö, kanga puhastamine ja siltide tegemine, kĂĽĂĽnarpuuga kalevi mõõtmine, keerupaela valmistamine) ning seejärel tutvuda muuseumi eksponaatidega.

Tagasi Tallinnasse kooli juurde jõudsime reede õhtul kell 18. Oli edukas ja tore reis, usun, et kõigile meeldis! Veelkord suur tänu Hugo perele, kes meid võõrustas ning Normani emale kaasa saadetud kringlite ja arbuusi eest!

Lisas: paula 10.06.2018 18:47

Suusapäev Kõrvemaal

Täna (20.02) veetsime sportliku päeva Kõrvemaal, meie rõõmuks paistis päike ning ilm oli suustamiseks ideaalne.

Esmalt toimus klassidevaheline teatevõistlus, milles osalesid Hugo, Tanel, Jan Enriko, Meribel ja Elin Lee. Omadele elati kaasa raja kõrvalt.

Seejärel suundusime ühisele murdmaa sõidule, distantsiks kokku 3 km. Enamik seitsmendikke pani sel hooajal esimest korda suusad alla, kuid kaks ringi sõitsid kõik tublisti ära. Rajal oli paar lauget laskumist, kust sai korraks ka kiirema hoo sisse.

Järgnevalt oli kavas tuubisõit, mis kahtlemata oli paljude jaoks päeva lemmiktegevus. Valida oli kolme erineva kaldega mäe vahel, populaarseimaks meelelahutuseks oli ühine rongis allasõit.

Spordipäeva lõpetuseks sõime söögitelgis sooja frikadellisuppi ning kell 13 algas tagasisõit Tallinna poole. Jäime mõnusa päeva ja ilmaga igati rahule 🙂

Lisas: paula 20.02.2018 17:53

Ajarännaku päeva projekt: Nõukogude tund

Täna käisime TLU Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumis, kus saime osa Nõukogude koolitunnist. KĂĽlastus oli osa kooli ajarännaku päeva projektist – meie klassi teemaks on 1960ndad.

Õpitoa läbiviijad tutvustasid ülevaatlikult Nõukogude koolielu, näidati tollaseid õppevahendeid, vihikuid jm ning õpilased said kätt proovida tindi ja sulepeaga kirjutamises. Samuti õpetati, kuidas arvelauaga arvutada ning punasele kaelarätile pioneerisõlme siduda.

Lisas: paula 05.02.2018 17:55

“Elu virtuaalses reaalsuses”

Kolmapäeval (29.11) osales 7.d klass Keskraamatukogus arutelu-tunnil “Elu virtuaalses reaalsuses”, teemast kõnelesid VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder, kes on kirjutanud digiteemadel  näitemänge (“Web Demon”, “Mr Green”) ja IT spetsialist HITSAst.
Kohtumisel arutleti virtuaalse reaalsuse ohtudest ja võimalustest, sotsiaalmeediast ning tasakaalu leidmisest tänapäeva infoühiskonnas. Ühtlasi said õpilased kaasa raamatu- ja filmisoovitusi virtuaalse reaalsuse ainetel, mis on aktuaalne teema ka noortekirjanduses.

Lisas: paula 30.11.2017 17:39

“Krabat”

Täna käisime klassiga kinos Artis “Krabatit” vaatamas. Muinasjutuline film rääkis 14-aastasest orvust Krabatist, kes satub  salapärasesse veskisse meistri õpipoisiks.  Lisaks möldritööle omandab Krabat koos ĂĽlejäänud ĂĽheteistkĂĽmne poisiga musta maagia kunsti. Ent hind selle eest on kõrge, sest igal uusaastaööl peab surema ĂĽks poistest, et meister saaks oma elu aasta võrra pikendada. Krabat tahab sellele lõpu teha. Tema sisemine tugevus, tark sõber ja Lauluneiu armastus aitavad tal kurjusest võitu saada.

Film kestis ligi 2 tundi, kuid oli põnev ja tempokas ning pakkus vaatajale parajalt närvikõdi.

Lisas: paula 27.11.2017 19:50

Skype kõne partnerkooli õpilastega Poolast

Sel kolmapäeval kell 13:00 toimus 7.D õpilastel esimene konverentsikõne Erasmus+ projekti “What’s Your Impact on Earth?” partnerkooli õpilastega.

Saime ühendust Zespol Szkol w Dominikowicach kooliga (Poola), õpilased pidasid põgusa vestluse ning tutvusid omavahel. Meie klassist osalesid vestlusel Holden, Tanel, Mark Eerik, Jan ja Karl-Gustav.

Lisas: paula 22.11.2017 19:52