Emakeelepäev

14. märtsil tähistasime emakeelepäeva. Kohtusime virtuaalses klassiruumis Eesti Rahvusraamatukogu kultuurinõuniku Karl Martin Sinijärvega.

Lisas: jaana 23.03.2018 10:10

Suusapäev

20. veebruaril oli meil Kõrvemaal suusapäev. Meie suusateatevõistluse meeskonnas olid Rei Helin, Kristjan, Mark, Robin ja Patrick Otto. Kõik suusatasid vähemalt 3 km. Suusapäev lõppes snowtubinguga.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:44

Vastlapäev

13. veebruaril tähistasime vastlapäeva.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:42

Ajarännak

Meie klass rändas tagasi aastatesse 1980 – 1990. Esmalt tehti intervjuud vanematega ning kirjutati lugu nendest aastatest. Klassi sai üles näitus selleaegsetest õppevahenditest. Ettekande tegid Gert ja Franz.
4. klassid lugesid õues ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti ning kogu kool koos Reaalkooli algklassidega tegi Eesti 100 foto.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:40

Vanaaegsed tunnid

5. veebruaril külastasime Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi, kus saime teada, kuidas toimus õppetöö tsaariaegses ja nõukogudeaegses klassiruumis.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:34

Minigolfi mängimas

Lõppes I poolaasta. Saime tunnistused ning tähistasime I poolaasta lõppu Park Minigolfis. Natali ja Rei emad katsid meile laua ning golfituriir võis alata.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:31

Teatris

9. jaanuaril käisime Von Krahli Teateris vaatamas etendust “Kummi T”.
See on lavastus Ole Lund Kirkegaardi lasteraamatu “Kummi-Tarzan” ainetel, mis avab ühe teistest täiesti erineva poisi maailma rahuluolematute täiskasvanute ja kiusavate koolikaaslaste keskel. Narritud koolipoisi Ivani maailm muutub üheks päevaks, kui kõik tema soovid täituvad ning ta saabki tõeliseks meheks ja kardetud tüübiks. Kuid juba järgmisel päeval on kõik tagasi – Tarzan on jälle Kummi-Tarzan, pükste märgamine jätkub ja isa karjub Ivani peale samamoodi kui enne. Õnneliku lõputa, veidi kurb aga õpetlik lugu sellest, kuidas meie ootused lastele on tihti liiga suured ja me ei taha neil lasta olla need, kes nad päriselt on.
Allikas: https://pilet.vonkrahl.ee/event/7595/title/kummi_t/

Lisas: jaana 21.03.2018 15:30

Jõulud

19. detsembril käisime NUKU teatris vaatamas etendust “Jõulud”.
Õhtul pidasime maha ühe toreda jõulupeo. Jõuluvanale esitasime popurii jõululuuletustest. Autasuks saime kahetunnise minigolfi külastuse.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:29

Muuseumipäev

17. novembril toimus meie koolipäev Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Meremuuseumis ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis.

See koolipäev toob lasteni kõige sisukamad uudised Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Niguliste muuseumist ja meremuuseumi Paksust Margareetast. Ăśhistööna valmib klassi ajaleht, kuhu koondatakse päeva jooksul saadud teadmised. Mida põnevat kõike ajalehes ei leidu – reklaamid, päevauudised, orienteerumiseks vanalinna kaart, anagrammid, intervjuu PĂĽha Gertrudiga, pildikesi ajaloost ja palju põnevat nuputamist koduteele ning kooligi kaasa. Tule ja ole ajakirjanik, ajaloolane, reklaamiagent, loodusuurija, fotograaf, toimetaja või postiljon.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:28

Kadrioru lossis

7. novembril külastas 5.d klass Kadrioru lossi. Tutvuti lossi ajalooga ning saadi teada, kuidas Eesti Vabariigi president võõrustab külalisi ning millistes ruumides ta töötab.

Lisas: jaana 21.03.2018 15:25