Stiilipidu

Tere!

21.novembril toimus stiilipidu, kust ka meie klass osa võttis. Peol oli kõigil väga lõbus ning kõigi etteasted olid ka väga huvitavad.

Lisas: reetv 15.12.2018 22:52

Külastuskäik Viimsi sõjamuuseumisse

Tere!

19.novembril käisime klassiga Viimsi sõjamuuseumis, kus meile räägiti Eesti Vabadussõjast. Sellega seoses näidati meile üht filmi, kus kirjeldati täpselt ära, kuidas tungisid venelased Eestisse ning, kuidas eestlased neile vastu hakkasid. Lisaks õppisime juurde tähtsaid tähtpäevi ning veel huvitavaid ajaloolisi fakte.

Lisas: reetv 15.12.2018 22:51

Halloween’i teemaline klassiõhtu

Tere!

16.novembril toimus meil klassiõhtu, mis oli Halloween’i teemaline. Kõik olid endale selga pannud kostĂĽĂĽmid niiet iga ĂĽks paistis millegagi silma.
Selle klassiõhtu korraldajateks olid tüdrukud, kes olid ära dekoreerinud terve klassi ning välja mõelnud huvitavaid mänge. Lisaks mängis muusikat DJ Carlos.

Lisas: reetv 15.12.2018 22:50

Ajaleheprojekt

Tere!

6.e tegeles I perioodil ajaleheprojektiga, lõimitud oli mitu õppeainet. Projekti olid kaasatud eesti keele ja kirjanduse õpetaja Reet; informaatika õpetaja Kristi, kes tutvustas erinevaid ajalehe koostamise keskkondi; inglise keele õpetajad Jaanika ja Marju, kelle hinnata olid inglisekeelsed tekstid.
Eesti keele tundides õppisime meedia olemust ja ajakirjandusžanre, kõik kokkulepped, sh kohtumised intervjueeritavatega, sõlmisid õpilased ise. Suur tänu koigile asjaosalistele, kes suuremal või vähemal määral selle projektiga seotud olid.

Siin mõndade ajalehtede kaanepildid:

Lisas: reetv 15.12.2018 22:49

iduEDU festival

Tere!

20.oktoobril toimus haridusfestival nimega iduEDU. Festivalil tutvustati erinevaid teemasid alustades informaatikaga ning lõpetades füüsikaga. Meie klassist olid abilisteks Mikk, Rauno ja Aurelia.
Festivalil oli 4 peahoonet Tallinna Reaalkool, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Inglise Kolledž ning Tallinna Kesklinna Põhikool, kus toimusid kõik peamised sündmused.

Lisas: reetv 15.12.2018 22:06

Ettelugemispäev

Tere!

19.oktoobril oli ettelugemispäev, kust igast klassist läks paar inimest raamatust katkendit ette lugema. Meil käisid seda tegemas Dominik, Anna Maria ning Aurelia. Jutte leidus paljudest erinevatest teemadest, alustades inglitega ning lõpetades õuntega. Muidugi käidi ka meile ette lugemas. Lood olid huvitavad ning lugejad lugesid soravalt ja ilmekalt.

Lisas: reetv 15.12.2018 21:54

Rahvusraamatukogus teematunnis “Vanad ja haruldased raamatud”

Tere!

12.oktoobril käisime klassiga Rahvusraamatukogus teematunnis “Vanad ja haruldased raamatud”. Tunnis tutvustati meile vanu ning haruldasi raamatuid. Paksudest raamatutest, kuni õhukesteni välja.

Lisas: reetv 15.12.2018 21:48

Vene muuseumis õppetunnis “Koolitund, vahetund”

Tere!

10.oktoobril käisime klassiga Vene muuseumis õppetunnis “Koolitund, vahetund”, kus meile õpetati, kuidas vanal ajal eestlased koolis käisid.

Veel saime me teha erinevaid ĂĽlesandeid ja harjutusi.

Lisas: reetv 15.12.2018 20:59

“Pal-tänava poiste” etendus VAT Teatris

Tere!

4.oktoobril käisime VAT Teatris vaatamas etendust “Pal-tänava poisid”. Ning, et te saaksite rohkem aimu, mis seal etenduses toimus lisasin siia ĂĽhe retsensiooni.

“Traagilisest sĂĽndmusest sai hoopis naljatĂĽkk”

Mulle väga meeldis “Pal-Tänava poiste” raamat, kuid etendus jäi minu jaoks liiga igavaks.

Dramatiseerija ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstiline ja muusikaline kujundaja: Kaspar Jancis
Valguskunstnik: Sander Põllu
Lavastaja assistent ning võitlusstseenide koreograaf: Tanel Saar
Osades: Mihkel Kabel, Meelis Põdersoo, Martin Kõiv, Maarius Pärn
Esietendus: 16.november 2004 Rahvusraamatukogu Teatrisaal

See lavastus pidi ju rääkima vennaskonnast ja selle kaitsmisest. Kuna raamatus tuli see väga hästi välja, et poisid teevad ükskoik, mida et säilitada oma krunt. Kuid lavastuses oli see kuidagi väga imelikult ja mitte üldse vennaskonnalikult välja toodud. Kohe tooksin esile lavakujunduse, mis jäi minu jaoks liiga lahjaks, sest ma oleks tahtnud näha rohkem detaile ja värve. Kuna kõik need etendused, mida ma enne seda olin vaadanud, olid väga värvilised ja detailsed. Aga mulle meeldis ikka selle lavakujunduse juures see, et oli kasutatud palju erinevaid valgustusi ning jooksmine koos selle redeliga tuli väga efektiivselt välja.
Mulle meeldis selle lavastuse muusikaline pool, sest ma polnud kunagi varem kuulnud sellises stiilis esitatud muusikat. Meloodia oli väga kõlav ning kaunis, see oli vist lavastuse juures ainus asi, mis mulle täielikult meeldis.
Tahtsin tuua esile veel ka näitlejate tööd. Mulle väga meeldis Feri Atsi näitleja, kuna ta suutis tõesti esile tuua Feri Atsi tõelist olemust. Kuid mulle kohe üldse ei meeldinud Nemecseki näitleja, kuna minu arvates mängis ta liiga üle ning oli kuidagi väga, kuidas öelda, fake
Veel tahaksin mainida etenduse kõige traagilisemat osa ehk ühe Pal-Tänava poisi surma. See oli minu arust tehtud väga tobedalt ning terve publik niheles ja itsitas selle sündmuse ajal. Minu arust oleks võinud seda surma kohta teha natuke tõsisemalt ning kokkuvõtvamalt.
Lõpetuseks tahaksin ma öelda, et see etendus oli minu jaoks liiga veniv ning natuke toores. Oleks võinud näha rohkem vaeva lavakujunduse ning näitlejate tööga.

Rohkem infot lavastuse kohta:

Lisas: reetv 15.12.2018 20:37

Kooli sünnipäev!

Tere!

2.oktoobril tähistasime me kooli sünnipäeva. Mille puhul me sõime pirukaid ja jõime mahla. Kõigil oli väga lõbus ning kõik nautisid head sööki ja jooki!

Lisas: reetv 06.10.2018 22:57