Filmi teemaline klassiõhtu!

Tere!

11.mail toimus meil klassiõhtu. Klassiõhtut korraldasid Aurelia, Katariina, Maksim, Elizabeth ja Laura. Kõikidele korraldajatele olid jaotatud ka ametid, mis olid seotud filmi teemaga.
Aurelia – reĹľissöör
Katariina – monteerija
Maksim – heliprodutsent
Elizabeth – produtsent
Laura – rezissööri assistent, grimmeerija

Pidu algas kogunemisega, saime näha kellena kõik tulid ja sõime ning jõime. Natukese aja pärast alustasime KAHOOT-i mängimisega. KAHOOT-is oli kolm vooru, kus TOP 3 sai endale auhinna. Kolmas voor, aga oli finaal, kus me otsustasime panna inimesed tiimidesse. Võitis Marilyn Monroe tiim.
Pärast seda algasid erinevad mängud ja näidati lĂĽhifilmi, mis oli seekord “Olaf’s FROZEN Adventure”. Kõigile väga meeldis see film.
Korraldati veel erinevaid mänge ja käidi õues.

Mõned ĂĽksikud inimesed, kes klassi jäid said vaadata animed nimega “Free!”. Lopetuseks oli kõigil väga lõbus ja kõik olid rahul!

Postituse tegi:
Aurelia – reĹľissöör

Lisas: reetv 14.05.2018 18:55

Kevadball

Tere!

18.aprillil Reaalkooli aulas, toimus meil kevadball, mis oli väga lahe.

Ballil osalesid 4.-5.klassi õpilased. Saime tantsida väga palju erinevaid tantse ja kõigil oli väga lõbus.

Vahepeal tehti meile ka väike söögipaus mille ajal me saime süüa ja juua. Kokkuvõtteks oli kõigil väga lõbus ja tore oli näha nii ilusaid kleite.

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 14.05.2018 18:40

Külastasime Balbiino Jäätisemuuseumi!

Tere!

18.aprillil käisime koos klassiga Balbiino Jäätisemuuseumis. Sinna läksime taksodega ja mõned klassi õpilased pidid tulema otse ujumisvõistluse lõppedes.

Alguses rääkis meie giid natuke muuseumist. Kõik kuulasid huviga, mis giidil rääkida oli. Natukese aja pärast saabusid esimesed jäätised. Täpsemalt šokolaadijäätised, mis polnud veel külmutatud.

Jäätis söödud rääkis giid veel Onu Eskimost ja küsis klassilt erinevaid küsimusi. Klassil oli väga lõbus. Loengu lõppedes tõusime kõik pusti ja meile näidati erinevaid asju, millega Onu Eskimo oli jäätist teinud.

Vaadates kõik rekvisiidid ära istusime me tagasi maha ja kuulasime, mis giidil veel öelda oli. Saime näha, kui palju eestlased suvel jäätist söövad, mis riigis kõige rohkem jäätist süüakse jne. Kui kõik teadmised olid pähe lennelnud, pakuti meile uuesti jäätist, kuid seekord oli meil suurem valik erinevate jäätiste vahel.

Kui jäätised olid ilusti söödud oli kõigil kõht vägagi täis ja meil lubati vaadata muuseumis ringi. Saime teha erinevaid puslesi ja mänge, mis koha peal viibisid.

Me saime veel võtta jäätise pulga ja kirjutada sinna peale oma nime ning kleepida selle seinale. Kui see sai ka ilusti kenasti tehtud oli aeg hüvasti jätta. Saime veel mälestuseks väikese jäätiseteemalise nuputamisraamatu. Kõigile meeldis muuseum ja pärast seda ei tahtnud enam jäätist nähagi.

Postituse tegi:
Aurelia 🙂

Lisas: reetv 14.05.2018 18:32

Meil käis kulas pressifotograaf Alar Truu

Tere!
2.veebruaril käis meil külas pressifotograaf Alar Truu, kes rääkis oma tööst ja õpetas meile uusi asju.

Ta näitas meile veel erinevaid pilte ja rääkis huvitavaid asju oma tööst. Kokkuvõtteks oli kõigil väga lõbus ja lahe.

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 01.05.2018 18:50

Teatris: “Kas kalad magavad?”

Tere!
1.veebruaril käis pool meie klassist VAT teatris vaatamas “Kas kalad magavad?”. Ma ise seal kĂĽll ei käinud, aga kui ma kĂĽsisin oma klassikaaslastelt kuidas neile see etendus meeldis, sain ma ainult positiivset tagasisidet.

Soovid rohkem etendusest teada saada:
Juta on päris tavaline kümneaastane tüdruk. Tal oli veel eelmisel aastal vend, kellega nad hästi läbi said. Juta teab sedagi, et ema ja isa panid vennale nime ühe lasteraamatu tegelase järgi, kelle nimi on Vahtramäe Emil. See Vahtramäe Emil elab oma raamatus ja on tegelikult väljamõeldud tegelane. Juta vend Emil oli päris, aga enam ei ole, sest ta suri möödunud aastal ära. Ja pärast seda muutus maailm päris veidraks. Jutal on palju küsimusi, kuid tema isa jääb tihti vastuse võlgu. Ta ei tea isegi seda, kas kalad magavad. Niisiis asub Juta ise vastuseid jahtima. Üldse on tüdruk hakanud tähele panema, et täiskasvanud ei tea paljusid asju ja näivad aeg-ajalt isegi kehvemini asjadega toime tulevat kui ta ise.

http://www.vatteater.ee/et/lavastused/104/kas-kalad-magavad.html

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 01.05.2018 18:43

Finantstarkuse tunnid

Tere!
19.jaanuaril ja 7.märtsil toimusid meil finantstarkuse tunnid, mida korraldas Dominiku ema. Tundides räägiti meile kuidas oleks mõistlik rahaga toimetada, kuidas seda säästa jne. Pärast tunde saime palju targemaks raha asjus ja teame kuidas paremini rahaga toimetada.

Suured tänud Dominiku emale nende tundide eest!

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 22.04.2018 16:09

Teater, teater, teater: “Kummi T”

Tere!
9.jaanuaril käisime koos kooliga Von Krahl teatris vaatamas etendust “Kummi T”. Etendus oli väga humoorikas ja ajas koiki naerma. Vahepeal kaasati ka publikut etendusse ja kogu saalil oli väga lobus.

“See on lugu poisist, keda kutsuti Kummi-Tarzaniks. Aga tema õige nimi see ei olnud. Tema õige nimi oli Ivan Olsen. Ivan ei olnud kuigi suurt kasvu. Pigem oli ta väikesevõitu ja kleenuke – ja võib-olla mitte eriti ilus. Suuri muskleid tal ei olnud ja ta ei suutnud kellelegi kolki anda. Ja sellepärast sai Ivan Olsen ise iga päev tubli nahatäie.” Ole Lund Kirkegaard, “Kummi-Tarzan”

“Kummi T” on lavastus Ole Lund Kirkegaardi lasteraamatu “Kummi-Tarzan” ainetel, mis avab ühe teistest täiesti erineva poisi maailma rahuluolematute täiskasvanute ja kiusavate koolikaaslaste keskel. Narritud koolipoisi Ivani maailm muutub üheks päevaks, kui kõik tema soovid täituvad ning ta saabki tõeliseks meheks ja kardetud tüübiks. Kuid juba järgmisel päeval on kõik tagasi – Tarzan on jälle Kummi-Tarzan, pükste märgamine jätkub ja isa karjub Ivani peale samamoodi kui enne. Õnneliku lõputa, veidi kurb aga õpetlik lugu sellest, kuidas meie ootused lastele on tihti liiga suured ja me ei taha neil lasta olla need, kes nad päriselt on.

Kui soovid ka vaatama minna:
http://www.vonkrahl.ee/etendus/kummi-t/

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 22.04.2018 16:03

Jõulupidu

Tere!
19.detsembril toimus meil Reaalkooli aulas Jõulupidu. Mis oli väga pidulik, aga samas ka naljakas. Tegemist oli, siis jõulusaatega, kus käisid erinevatest klassidest lapsed, kas luuletusi, näidendeid vms ettekandmas. Ei puudunud ka humoorikad kohtunikud ega nokkivad saatejuhid. Lõpetuseks jagati ka kõigile väike kingipakike. Seega kõigil väga lõbus ja naljakas.

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 22.04.2018 15:58

Teater on vist meie teine kodu: “Eesti jõulud”

Tere!
19.detsembril käisime koos kogu kooliga NUKUs vaatamas “Eesti jõule”. Pärast arutasime seda klassis ja saime väga palju erinevaid kommentaare. Enim kõrvu jäänud kommentaar oli see, et etendus oli natuke poolik, aga idee oli väga hea.

Väike Tiiu leiab jõulupakist vanaaegse nuku ja kirjakese oma vaaremalt. Keegi tema perekonnast ei tea, kuidas see pakk kuuse alla sai.
Kummaline nukk viib Tiiu ootamatule rännakule, kus ta näeb oma silmaga meie esivanemate elu ning talvise pööripäeva kombeid muinasajast tänapäevani. Rännakul läbi jõulude ajaloo näeme, et kuigi muutuvad laste mänguasjad, mängud, laulud ja elu-olu, on kõige olulisemad ikka kallid inimesed. Lähedus jääb.

Soovid rohkem teada saada? Vaata seda linki:
http://nuku.ee/et/eesti-j%C3%B5ulud

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 22.04.2018 15:52

Klassiõhtu: Jõulukohvik

Tere!
8.detsembril toimus meie klassil jälle klassiõhtu. Mida korraldasid seekord tüdrukud. Klassiõhtu oli väga huvitaval teemal tehtud. Täpsemalt jõulukohviku teemal. See idee tuli tüdrukutele pähe, kui nad said aru, et meie klassi ei mahu midagi ära ja nad otsustasid selle muuta kohvikuks.
Peol oli erinevaid mänge ja muusikat lasi jällegi Carlos. Veel vahetasime omavahel kingipakke ja sõime ning jõime. Kõigil oli väga lõbus ja lahe olla.

Suured tänud veel kõigile korraldajatele:
Anna Maria (mõtles Jõulukohviku idee välja)
Carlos (lasi muusikat)
Marie Eliise (toi sĂĽĂĽa ja aitas korraldamisega)
Brette (korraldaja)
Aurelia e mina (korraldaja)
Laura (korraldaja)

Postituse tegi:
Aurelia

Lisas: reetv 22.04.2018 15:42