Ajarännak

Tere!

2.mail toimus ajarännak, kus me rändasime esimese laulupeo aega. Hommik algas filmi vaatamisega, pärast seda toimus klassiõpilaste poolt ajastukohane tund ning pärast selle lõppemist suundusime rongkäigule. Rongkäik viis meid Kalevi spordihalli, kus peeti kõnesid ja lauldi laule. Kui kõik viisakas osa oli läbi sai tantsupõrandal jalga keerutada.

Matkapäev

Tere!

16.aprillil käisime loodusõppepäeval. Seal tutvustati meile erinevaid metse ning nende tunnuseid. Saime vaadata ka erinevaid rabataimi ning nautida ilusat loodust.

Teatris “ApelsinitĂĽdrukut” vaatamas

Tere!

5.aprillil käisime NUKUs vaatamas “ApelsinitĂĽdrukut”.

Rohkem infot lavastuse kohta:

Viieteistaastase Georgi elus paistab olevat kõik tavaline: tal on ema ja kasuisa ja väike õde, koolis läheb hästi ja erilist huvi pakub astronoomia. Ühel täiesti tavalisel päeval juhtub aga midagi tavatut – Georg saab kirja minevikust, oma isalt, kellest poisil pole ainsatki mälestust. Kirjas jutustab isa loo salapärasest Apelsinitüdrukust ja esitab Georgile küsimuse, mis noormehe elu põhjalikult sassi lööb. Georg seisab silmitsi suhete ja mälestustega, millest tavaliselt ei räägita.

Lugu Apelsinitüdrukust kõneleb kõige tähtsamast: armastusest ja igatsusest, perekonnast ja üksildusest, ajast ja igavikust.

Lisas: reetv 05.05.2019 16:26

Esmaabi ja politsei koolitus KEAT-i raames

Tere!

1.aprillil käidi meil rääkimas esmaabist ja anti ka üks koolitus, kui peaks midagi juhtuma ja, kuidas kiiresti reageerida.

Ning 8.aprillil toimus politsei koolitus, kus räägiti interneti plussidest ja miinustest ning paljust muustki.

Lisas: reetv 05.05.2019 16:25

Suusapäev Kõrvemaal

Tere!

5.märtsil toimus meil kooliga suusapäev Kõrvemaal. Bussiga sõitsime umbes pool tundi, kuni jõudsime kargele ja lumisele suusamaale. Kõik said endale suusad ning võisid minna sõitma 3 kilomeetri pikkust suusarada. Toimus ka teatevõistlus, millest võtsid osa kõik klassid. Päeva lõpuks sai ka sooja sööki ja tagasisõidul olid kõik oma saavutustega rahul.

Lisas: reetv 05.05.2019 16:25

Vabariigi aastapäeva aktus

Tere!

22.veebruaril toimus Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul aktus. Aktusel sai näha luuletusi, tantsimist ja kõnesid. Autasustati ka kõnevõistluse võitjaid, kelleks olid Aurelia ja Mikk 6.klassist ning Helena 5.klassist. Meie klassist sai näha rahvatantsuga esinemas Marie Eliiset, Aureliat, Carlost, Mikku, Raunot ja Karl Rihardit.

Pildid pärit: https://www.facebook.com/tallinnakeskklinnapohikool/

Lisas: reetv 02.03.2019 16:45

Külas käis Hengo Metsaru Päästeametist

Tere!

13.veebruaril käis meil külas Hengo Metsaru KEAT-projekti raames. Saime teada palju huvitavat tuleohutuse ning ohutult ujumise kohta. Saime küsida küsimusi ning teha grupitööd. Veel näidati meile erinevaid päästeveste ning, mille jaoks need vajalikud on.

Pilt pärit:http://www.liikluskasvatus.ee/opetajale/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat/

Lisainfo: http://www.liikluskasvatus.ee/opetajale/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat/

Stiilinädal

Tere!

11.-15.veebruaril toimus valenitinipäeva puhul stiilinädal, kus igal nädala päeval sai keegi kindla teema järgi ennast üles lüüa.

Esmaspäev – Nagu 2 tilka vett

Teisipäev – Filmitegelased

Kolmapäev – Pusapäev

Neljapäev – Roosad sĂĽdamed

Reede – Lõbusad sokid

Kõnevõistlus

Tere!

11.veebruaril toimus kõnevõistlus teemal Eesti Vabariigi sünnipäev, millest võtsid meie klassist osa Mikk, Aurelia ja Carlos. Kõigil olid väga sisukad ning huvitavad kõned, mida oli hea ja ilus kuulata.

Aurelia kõne:

Eks me kõik tea, et eesti keelt ei räägi just paljud inimesed. Mõned isegi ei tea, mis on Eesti. “Aa… see väike riik Venemaa kõrval,” või “see väike riik Euroopas.” Keegi ei ĂĽtle kunagi, et see on Eesti, vaid alati seostatakse seda millegagi. Miks Eesti ei saa nii palju tähelepanu kui Donald Trump oma mĂĽĂĽriga? Me ju ometigi leiutasime Skype’i. Oleme e-riik, kuid ikka… mitte midagi. Inimesed ei torma ustest akendest sisse, paludes autogramme või, et saada ĂĽks hea klikk su näost.
Kuid sellest hoolimata on meil palju rikkusi. Palju metsa, jõgedes voolab puhas ning kergelt loksuv vesi. Igal asjal on oma lugu. Näiteks see puu, tal on oma lugu. Mitu aastat tagasi poetas tema seemne mulda väike tüdruk, suu naeru täis kastes mullapinda iga päev, lootes et kunagi kasvab see puu tema pikkuseks. Nüüd on väikesest tüdrukust saanud vanamemm, kes vaatab aknast, kuidas ta lapselapsed mööda muru ringi sibavad. Ning see puu on täitnud oma ülesannet, kasvades aina kõrgemale taeva poole.
Nii on ka meiega. Meil on oma lugu, oma keel ja kultuur, mida peab hoidma nagu vastsündinud beebit, hellalt ja õrnalt. Teda hoidma, mitte laskma tal kukkuda ning vaadata, kuidas ta kasvab.
Eesti on küll väike ja vähese rahvaarvuga. Kuid sellel on oma lugu. Lugu, mida saab iga üks ise kujundada, valides õigeid värve ning maalides pilti, mida nemad soovivad. Mina tahan ainult seda, et iga üks leiaks vähemalt ühe asja, mis neile meeldib. Vahet pole, milline asi. See võib ka lihtsalt olla üks lill aasal. Kuid vähemalt on sul see üks lill, mis sulle meeldib.
Nagu ĂĽtles kord Lennart Meri: “Meist igaĂĽhest sõltub Eesti pĂĽsimine.” Sina, sina, sina ja sina, saad muuta Eestit paremaks, värvilisemaks, ilusamaks. Tee seda, mida sulle meeldib teha ja, mida sina tahad. Kuna just, siis saab Eesti olla selline nagu iga ĂĽks soovib. Head vabariigi aastapäeva ning pidage meeles, igal ĂĽhel meist on oma lugu.

Külaskäik filmimuuseumisse

Tere!

8.veebruaril käisime klassiga filmimuuseumis, kus meile tutvustati filmi tegemist ning tutvustati kõiki filmirolle.

Lisas: reetv 01.03.2019 18:29