Pilguheit ajakirjandusse: õppekäik Äripäeva toimetusse

Kenneth:
Meie klass käis 4 oktoobril Äripäeva toimetuses. Me kohtusime seal ajakirjanikega, vaatasime ruume ja nägime Investor Toomast kellel oli kõik Äripäeva toimetuse raha. Nägime seal veel väga suuri kalu kes olid suure akvaariumi sees. Luukase ema Kadi näitas meile seda Äripäeva maja ja  me läksime ühte ruumi kus meile Kadi rääkis Äripäevast rohkem. Ma sain seal teada seda, et ajakirjanik peab palju uudiseid lugema ja ajakirjaniku töö on raske. See õppekäik oli kasulik selleks, et me saaks ajakirjandusest rohkem teada ja, et me oskaks ise ajaveebi jutte panna. Äripäeva toimetuses mulle meeldisid kõige rohkem suured kalad ja see kui me pidime olema ise ajakirjanikud. Õppekäigud üldse on minu jaoks kasulikud selleks, et saaks targemaks ja vahel õppetööst kõrvale, et puhata. Ma sooviksin minna veel sõjaväega tutvuma, sest siis me näeksime kuidas sõjaväes elatakse ja näeksime mis relvad seal on. Mulle meeldis see õppekäik ja neid võiks rohkem olla.

JĂĽrgen Mart:
Me käisime 4. oktoobril Äripäeva toimetuses ekskursioonil. Me nägime kuidas toimetuses töötatakse ja me nägime investor Toomast. Ma sain seal teada seda, et kuidas ajaleht/ajakiri valmib ja sellest ajakirjanike auhinnast. See õppekäik oli kasulik, sest ma sain aru kui palju vaeva ja aega läheb ühe ajalehe või ajakirjanumbri valmimiseks. Mulle meeldis kõige rohkem see pealkirja ja lisaallikate väljamõtlemise võistlus. Õppekäigud on kasulikud seda moodi, et sa näed kuidas inimesed millegi tegemiseks palju vaeva näevad. Ma sooviksin veel tutvuda näiteks mõne teatri või mõne lavastuse lavataguseid. mulle meeldis see ekskursioon ja ma soovin, et selliseid üritusi tuleks veel.


Karl:
Me käisime 3-ndal oktoobril Äripäeva toimetuses. See oli väga suur maja kus töötasid mitmed firmad. Ma nägin kuidas tehakse ajakirjanuku tööd ja kuidas ajakirjanikuks saada.

Ma sain ajakirjankudest teada, et see on kulukas ja aeganõudev , et isegi üht lehte teha. See oli kasulik sellepärast, et see aitab meil paremini ajaveebi teha ja muidu oli see väga põnev kuna me õppisime teadmisi juurde ja see on kasulik. Mulle meeldis kõige rohkem see kui me pidime muutma ühte artiklit ja enim muljet avaldas mulle see kui palju on vaja erinevaid inimesi, et ühte lehte teha. Õppekäigud on kasulikud kuna me õpime palju uusi asju. Ma sooviksin kohtuda veel politseidega kuna nende töö tundub põnev. Õppekäik oli väga põnev ja huvitav ning ma sooviks, et neid oleks veel.


Frode:
Me käisime 4.10 reedel klassiga äripäeva toimetuses. Meile räägiti seal investor Toomasest ja kui palju on ta teeninud. Seal räägiti ka sellest, et kui palju nad teenivad ja kui palju sellest rahast lähevb paberile ja rendile. Äripäev oli nr 1 ajalehtede ja ajakirjade firma. Seal me mängisime mängu kus tehti krupid ja anti igale ühele üks presskiri ja pidime selle läbi lugema. Me pidime pandema sinna parema pealkirja ja mõtlema kellega sellel teemal rääkida ja pidime mõned allikad juurde panema. Võitis Jürgeni tiim ja nemad said kõige uuemad Imelise Ajaloo ajakirjad. Mulle meeldis see ja tahaks sinna veel minna ja tahaks ka politsei jaama minna, sest mulle meeldib püstolitega lasta.

Valter:
Ma käisin klassiga Äripäeva toimetuses ekskursioonil. Ma nägin seal kuidas inimesed töötasid ja ma nägin milline see ajalehe tegemine välja näeb. Ma sain teada, et  ajalehe ülesanne on edastada uudiseid inimestele ja ajalehe tegemiseks on vaja paljusid töötajaid, näiteks: korrektor, toimetaja, illustraator ja palju ajakirjanikke. See ekskursioon oli tähtis, sest me saime teada kuidas ajalehe toimetuses töö käib ja, kui me tahaksime sinna suurena tööle minna, siis me teame, et millised töökohad seal on ja mida nad teevad. Mulle meeldis seal kõige rohkem koosoleku saalis juttu ümber töödelda, et seda saaks ajalehte uudiseks panna. Äripäeva toimetus ehitati Lutheri vabriku majja ja see näeb väljast väike välja, aga seest on üüratult suur. Mulle see ekskursioon meeldis, tahaks, et neid tuleks veel. Ekskursioonidest saab juurde teadmisi ja mõtteid kuhu oleks tore suurena tööle minna. Ma tahaksin tutvuda politsei tööga, sest see töö tundub väga huvitav. Me võiksime seal lahendada mõrvamüsteeriumi, uurida vargusi näiteks ja tuvastada kurjategijate sõrmejälgi. Mulle see ekskursioon meeldis, tahaks, et neid tuleks veel.


Oliver:
Neljandal oktoobril mina ja teised 5.D klassi õpilased külastasid Äripäeva.

Ă„ripäev on ajalehe firma. Vanasti oli Ă„ripäeva hoones vineeritehas. Selles hoones on ka töötanud Bolt ehk Taxify. Bolt on firma, mis toob sulle sĂĽĂĽa koju, sõidutab sind taksoga või linnas saad nende elektriliste tõukeratastega sõita. Ă„ripäeva hoone on väga suur ja ilus. Selles hoones on lausa 3500 ruutmeetrit bĂĽroopinda. Ă„ripäeva hoones me nägime vanu vineeritehase toole. Me rääkisime investor Toomasest. Investor Toomas on Ă„ripäeva poolt mõeldud tegelane. Tema käsutuses on reaalne raha, mida hakati 2002. aastal algusest investeerima aksiaturgudele. Investor Toomase investeerimisotsused langetab Ă„ripäeva börsitoimetus. Me täitsime ka grupiga töölehte. See oli ajalehe artikkli kohta tööleht. Me nägime inimesi,kes tegid ajakirja “Imeline teadus” Selles hoones oli ka suur raamatukogu. Ma sain teada, et ajalehte kirjutada on palju raskem kui see tundub. Selles on mitu protsessi- alguses kirjutatakse tekst, siis parandatakse seda teksti. Postimehe või Delfi digiajalehte tuleb palju vigu kuna mõlemad konkurendid proovivad uudiseid kiiremini internetti ĂĽles panna.

Mulle meeldis see külaskäik ja ma tahaksin sinna tööle minna. Ma sooviksin veel minna erinevatesse Eesti kuulsatesse ettevõtetesse.


Oskar:
Meie klass käis 4. oktoobril reedel Äripäeva toimetuses mis asub Vana-Lõuna tänaval. Ma nägin seal ühte suurt kala mis oli lahe, mulle meeldis Luukase pilt ta ema arvutis ja need lugemisnurgad olid ka lahedad. Ma sain teada ajakirjandusest seda kuidas artikleid tuleb kirjutada ja milline on korralik artikkel. Selline õppekäik on kasulik, sest kui sa tahad kunagi ajakirjanikuks hakata, siis sa saad seal teada kas selline töö on raske või mitte. Mulle meeldis see õppekäik, sest Luukase ema näitas/rääkis meile millega Äripäev tegeleb ja tegi meile ülesande ühe artikli milles me oleksime muudatusi teinud. Õppekäigud on selleks kasulikud, sest sa saad iga kord midagi uut teada ja need on huvitavad ja lahedad. Mina tahaks minna tutvuma politsei tööga, sest politsei töö tundub huvitav ja ma tahaks suurena politseiniku tööd proovida. Minule see õppekäik meeldis ja see oli huvitav, pärast sai minna Pagaripoistesse mis seal kõrval oli.


Hendrik:

Reedel, 4. oktoobril käisime klassiga “Ă„ripäeva” toimetuses ekskursioonil. Luukase ema korraldas meile seal ringkäigu. Me nägime, kuidas ajalehte tehakse ja toimetatakse. Ma sain teada, et “Ă„ripäev” tegeleb ka veebilehtede ja raadiosaadetega. Selline õppekäik võiks olla kasulik kõigile inimestele, sest paljud ei kujuta ĂĽldse ette, kui raske on ajalehte välja anda või raadiosaadet teha. Minule avaldas muljet see, et ajalehe toimetus on nii suur ja et seal töötab nii palju inimesi. Ă•ppekäigud on kasulikud, sest nii saab teada erinevate tööde ja ametite kohta. 
Tulevikus sooviksin tutvuda ka politsei tööga ja külastada politseijaoskonda, sest see tundub põnev aga ka ohtlik. Tahaksin teada, kui ohtlik see töö päriselt on. 
Ă•ppekäik “Ă„ripäeva” oli tore ja õpetlik. 


Taago:
Me käisime 4 oktoobril Äripäeva majas. Me nägime seal Äripäeva kõige tähtsamat ruumi, investor Toomast, toole, kus töötajad töötavad, sööklat ja akvaariumit. Me tegime seal rühma tööd, et parandada mingit uudist. Sain ajakirjandusest teada seda, et on vaja päris palju infot ja aega et teha üks ajakiri. See õppekäik oli kasulik, et saada rohkem infot ajakirjandusest ja kuidas äri asjadega tegelevad ajakirjandused tegelevad. Mulle meeldis selle õppekäigus see, et me saime seal kommi ja saime olla äripäeva kõige tähtsamas ruumis. Mulle avaldas see muljet, et äripäev oli 8-sandal kohal. See õppe käik oli kasulik, sest me saime teada kuidas ajakirja teha ja kuidas see üldse toimib. Ma ei tea keda või mis firmat külastada. Mulle meeldis see õppekäik. Sooviks, et selliseid oleks veel.

Miia:
Neljandal oktoobril käisime me klassiga Äripäeva toimetuses. Meie kiid oli meie klassi Luukase ema kes töötab seal. Meile räägiti Äripäeva tegevustest ja ma sain teada et Äripäev ei tegele ainult uudiste vaid  sealt saab ka asju vaadata näiteks ravimeid mingitele haigustele. Meile tehti maja tuur ja lõpuks läksime me üles konverentside tuppa kus meile näidatigi millega Äripäev tegeleb. Pärast seda tegime me gruppid ja iga grupp sai oma jutu millele nad pidid mõtlema kas on vaja uut pealkirja, kellega selle juttu jaoks peaks veel rääkima ja mis võiks olla selle artikli pildi peal. Meie grupp ehk tüdrukute grupp jäi teiseks. Me saime juttu looduslikke ravimite kohta. Võitja grupp sai endale kõige uuema Imelise teaduse ajakirja teised said valida natuke vanema. Sellega oligi meie Äripäeva õppekäik lõppenud ja mulle meeldis see väga.

Heldin:
Meie klass käis 4. oktoobril  Äripäeva toimetuses. 

Me nägime seal palju ajalehti ja kuidas inimesed seal töötavad. Natuke hiljem me istusime laua äärde ja kuulasime mis Kadi Heinsalu ehk Luukase ema meile rääkis. Ta rääkis meile kuidas teha ajalehte ja selliseid asju.  Peale seda rääkimist me saime paberi kus oli kirjas üks jutt kus me pidime panema uue pealkirja ja mõtlema kellega sa peaksid rääkima jne. Ma sain ajakirjanduses teada kuidas ajakirju/ajalehti teha ja kes on selle peatoimetaja ja  veel muudki. See õppekäik on sellepärast kasulik näiteks kui sa tahad sinna töötama minna , siis sa juba natuke tead, mis seal toimuma hakkab ja sa saad uusi teadmisi. Ühesõnaga saad targemaks. Mulle kõige rohkem meeldis see töö, mis me pidime seal tegema. Mulle meeldis see sellepärast, et see oli lõbus ja sa said teha palju koostööd ja said mõelda natuke nagu ajakirjanik. Minu arvates on õppekäigud kasulikud selleks, et siis sa saad teda palju huvitavaid fakte näiteks ajakirjanduse kohta või millegi muu kohta. Ma tahaksin veel minna banka või näiteks kuhugile kauplusesse ja Circle-k-sse sinna kontorisse kuna mu ema töötab seal õigusnõustajana ja ta saaks meile rääkida näiteks kütusest ja keskkonna säästmisest  ja kohtu asjadest. See oleks tore. Mulle väga meeldivad need õppekäigud. Eriti veel siis kui need on tundide ajal.

 

Marko:

Me käisime klassiekskursioonil Äripäeva toimetuses. Kogunesime ühte kabineti, kus arutlesime, mida peab tegema selleks, et valmiks üks ajaleht. Meile anti ülesanne lugeda läbi ajalehe lugu suvilate vargusest. Loole oli vaja väljamõelda pealkiri. Seejärel pidime otsustama, kellega artikli tarbeks rääkida. Tööd tegime meeskonnas, minu tiimi kuulusid Jürgen, Mihkel, Luukas ja Hendrik. 

Äripäeva toimetuses sain teada, et see ajaleht kirjutab Eesti äritegelastest ja nende tegemistest. Lisaks tegi Äripäev hiljuti enda raadio. 

See õppekäik oli huvitav. Sain teada, kuidas toimub ajakirjanike igapäevane töö.

Veel sooviksin külastada erinevate elukutsete esindajaid näiteks kriminaalpolitseinike, Eesti robotite tootjaid (Starship või Cleveron) ja Eesti autotootjaid (elektriautotootja Nobe Tallinnas või Ott Tänaku ralliautot tootev firma Toyota Gazoo Racing WRC Peetris.

 

Gustav:

Mina käisin eelmisel reedel klassiga Äripäeva toimetuses.kõige põnevam oli see et nägime väga palju erinevaid ekraane ja monitore, me tegime ka ise krupiga ajalehti. Ma sain teada ka seda kuidas ültse ajelehte tehtakse. Selline õppekäik oleks kasulik sellepärast, et lapsed saaksid teada rohkem ajalehtedest ja, et need ei ole mingid igavad lehad mida niisama loetakse, vaid ka kasulikud. Mulle meeldis kõige rohkem teha ajalehte, sest siis ma tundsin enast ajakirjanikuna. Õppekäigud üldiselt minu srust on koolis väga kasulikud, sest lapsed saavad teada uute erinevate teemade kohta. Sooviksin veel kohtuda inimestaga kas panevead lehti interneti üles/inimestaga kes kirjutavad neid lehti. Lisaks soovitaksin õpetajatele oma klassiga ka sinna minna, sest see on väga põnev.

 

Luukas Samuel:

Me käisime klassiga 4. oktoober äripäevas õppekäigul. Meie giid oli mu ema. Me tutvusime majaga, õppimisime kuidas teha ajalehte. Me pidime ka viiestes rühmades pressiteadet täiendama. Minu rühmas olid Marko, Jürgen, Mihkel ja Hendrik. Meie grupp võitis, kuna meil oli kõige rohkem lisaallikaid. Ma sain teada, et  ajakirjandus on päris raske töö, ma sain ka teada, et ajakirjanik ei ole ainuke kes ajalehte teeb ja sain ka teada kuidas teha tööd pressiteatega. Mulle meeldis Äripäevas  suur Piraaja kes akvaariumis ujus. Õppekäigud on kasulikud, kuna sa saad nendest palju uusi asju teada. Ma sooviksin minna tutvuma järgmine kord politseiga.

 

Sander Daniel:

Luukase ema kutsus tervet meie klassi Äripäeva toimetusse kohale sõitsime trammiga maja oli suur. Mu lemmikud asjad olid investor toomas ja paks kala ma sain teada kust tulevad Imeline teadus ja Imeline ajalugu. Investor Toomas ta pani mõned aastad tagasi raha kasvama nüüd see on tõusnud päris kõrgele. Mulle meeldis vaadata kui palju inimesi äripäeva loeb siis meil tuli rühma töö see ei olnud kõige huvitavam. Me kõik saime ühe Imelise ajaloo või Imelise teaduse kaasa võtta mina võtsin Imelise ajaloo kaasa see külaskäik oli huvitav.

 

Natali:

Me käisime äripäeva Tööstuses klassiga  ekskursjoonil.Meile rääkis Luukase ema .seal oli väga äge!Meile räägiti seal sellest kuidas antakse ajalehti välja ja sellest kes need välja annab.Me saime ekskursijooni maja ala peal.Seal pidi olema väga vaikselt kuna kõik töötasid.Me läksime ka koosaleku ruumi seal me rääkisimegi sellest kuidas tuleb ajakiri välja.Seal oli väga tore tahaks rohkemgi selliseid ekskuursijoone.

 

Eva-Maria:

Me käisime reedel Ă„ripäeva toimetuses. Me nägime kuidas erinevad inimesed töötavad. Ja me mängisime et oleksime peaaegu ajalehe toimetajad. Me tegime gruppid ja me saime lehed. Kus peal oli tekst millele me pidime uue pealkirja mõtlema ja veel pidime mõtlema kellega räägiksime ja mis pildi paneksime. JĂĽrgeni grupp võitis ja meie jäime teiseks. JĂĽrgeni grupp sai uue “Imeline teadus” ajakirja. Me saime valida endale vanu ajakirju. Meile rääkis Luukase ema. Ja me pidasime väikest moodi loengut. Mulle meeldis se rinkäik. Loodan, et selliseid asju korraltatakse veel.

 

Airiin:

Me käisime reedel Äripäeva toimetuses. Luukase ema rääkis paljust põnevast näiteks kes on ajakirjanduses tähtsad. Õppekäigud on hea viis midagi juurde õppida. Me käisime toimetuses ringi ja Luukase ema rääkis meile mis seal vanasti oli. Pärast läksime me konverentsi ruumi ja pidasime omamoodi väikese loengu. Meile anti kätte lehed millel oli jutt. Me pidime mõtlema jutule uue pealkirja ja kellega räägiksime. Jürgeni krupp võitis ja tüdrukute krupp jäi teiseks.

 

         

Lisas: jaanika 27.11.2019 09:30

Kuidas ainetundi vahele jättes teadmisi juurde saada

30. septembril toimunud vilistlastunni läbiviijaks oli meie tantsuõpetaja Silvia Purje. Ta on meie tantsuõpetaja olnud juba 4 aastat. Õpetaja Silvia rääkis meile Reaalkoolist, kuidas ta seal õppis ning milleks tehti Tallinna Kesklinna Põhikool. Õpetaja Silvia ise on lõpetanud Reaalkooli 109. lennu.

Meie klassi arvates on vilistlastunnid õpetlikud selle poolest, et nii saab teada uusi asju, mida varem ei teadnud. Vähetähtis pole seejuures ka asjaolu, et siis jääb ainetund ära!

Kõige huvitavam oli meie arvates see kui vilistlane rääkis, kus asusid toonased ruumid ja et kunagi oli peauks Reaalipoisi taga. Huvitav oli teada saada Reaalkooli sõrmusest, märgist ja mütsist. Samuti saime teada, et kui õpetaja Silvia koolis käis, siis oli endise politseimaja ja Reaalkooli vahel kivimüür. Näiteks oli Reaalkooli garderoobi asemel jõusaal. Talvel oli staadionil uisuplats ning see oli kõigile avatud. Väikese maja juures sai automehaanikuks õppida.

Saime teada, et kui õpetaja Silvia käis gümnaasiumis ning kui mõni algklasside õpetaja oli haige, asendas ta neid. Ning et gümnaasium on raske, aga kui selle läbi teed, siis on ülikoolis kergem. Õpetaja Silviale meeldis keeli õppida. Ta oskas rootsi keelt, aga praegu oskab inglise, saksa, prantsuse, hispaania ja vene keelt. Rasked olid tema jaoks füüsika ja keemia ning matemaatika. Ta nimetas neid õudusunenägudeks. Aga ta ütles, et ta kannatas need ära.

Õpetaja rääkis, et 99% inimestest lähevad pärast gümnaasiumi lõpetamist ülikooli, aga tema ei läinud, sest oli nii väsinud ja ta hakkas õpetajaks. Samuti oli tore, et õpetaja Silvia ei unustanud Tallinna Kesklinna Põhikooli ja ütles, et me oleme sama kool. Saime ka vihjeid, kuidas saada Reaalkooli.

Kui vastata küsimusele, et mida veel võiks oma koolist teada, et rohkem oma kooli tundma õppida, siis võiks selleks näiteks olla Reaalkooli ajalugu, lugu mõõgast, mille direktor võtab välja 1. klassi aktusel, ja Reaalkooli esimesest direktorist. Muidugi oleks veel põnev teada saada, kuidas vanasti koolis õpiti, millised olid õpetajad, koolivorm, õppevahendid ja kuidas maitses söök. Äge oleks näha millised nägid välja nii õpetaja Silvia kui ka tema  klassikaaslased noorena. Ära ei ütleks ka Reaalkooli ehitusloost ning kuidas nägi välja Väikese maja kõrval olev hoov.

Meile meeldis vilistlastund väga, õpetaja Silvia rääkis selle meie jaoks väga põnevaks.

Loo sisu autorid: 5. d klassi õpilased

Lisas: jaanika 08.10.2019 15:57

Matkapäev Kakerdaja rabas

 

Teisipäeval 16.aprillil käisime koos paralleelklassiga Kakerdaja rabas. Sõitsime sinna bussiga kus üks giididest rääkis tallinna mägedest. Seal asusid Noku talu ja Noku lõkkeplats. Noku talu oli küll lagunenud, kuid kolm kaske mis maja ees olid olnud olid alles. Klassid jaotati eraldi ja kumbki klass sai matkajuhi ning alustasime teekonnaga. Varsti jõudsime laudrajani kus meile õpetati kuidas rabas turba peal käia. Paar korda peatusime, et õppida mõnda raba taime või juua laukast vett. Rabas kasvasid hõredalt lühikesed puud, sest neil ei olnud palju toitaineid. Teed olid osaliselt vee alla jäänud. Raba vesi oli puhas, kuid natuke pruun. Kuulsime ka juttu kuidas Noku talu poiss oli tahtnud sõbraga mardipäeval teisele poole raba külla minna, kuid tagasi nad enam ei tulnud. Nende laibad leiti natuke hiljem ning talu peremees püstitas oma poja auks risti mis on veel siiani alles. Ristini me kahjuks kõndida ei jõudnud, kuid kõndisime siiski päris kaugele. Tagasitee läks kiiremini ning saime veel fakte teada. Kui olime umbes pooleteisetunniselt matkalt tagasi tulnud tuli söögipaus. Sõitsime bussiga tagasi linna. Mulle see matk meeldis.

Karl Oliver, lend 005d

 

Me käisime 16.aprillil koos enda ja paralleelklassiga Kakerdaja rabas. Kõigepealt sõitsime sinna bussiga ja bussis rääkis meile reisijuht igasugustest huvitavatest asjadest. Näiteks ta rääkis meile,et Tallinnas on väga palju mägesid lausa üle 70! Siis kui me kohale jõudsime saime bussist välja minna ja need kes tahtsid need võisid oma kotid bussi jätta. Siis me ootasime lõkkeplatsil natuke aega ning siis kui giid oli valmis siis me hakkasime raba poole minema. Me kõndisime paarkümmend meetrit ja siis me jõudsimegi laudteele. Giid ütles,et me ei tohi laudteelt kõrvale minna, sest siis võib meie jalg sisse vajuda. Siis me kõndisime kuni me jõudsime ühe valge tutiga taime juurde mille nime ma ei mäleta. Pärast sellest rääkimisest me liikusime edasi kuni me jäime seisma ühe taime juurde mille nimi oli huulhein mis toitub putukatest. Me jalutasime päris pikalt kuni me jõudsime suure järve juurde mille nimi oli Kakerdi järv. Seal oli nii öelda joogipaus, sest sealt jõid kõik seda vett mis seal järves oli. Siis me läksime tagasi lõkkeplatsile ja sõime. Pärast söömist me läksime bussi ja sõitsime Tallinnasse tagasi. Mulle meeldis see matk. Soovin,et selliseid matkasid tuleks veel.

JĂĽrgen, lend 005d

 

Käisime 16. aprillil klassiga Kakerdaja Rabas. Meile räägiti Noku talu ajaloost kuidas seal oli maja mille ees oli kolm kase puud , kuid maja oli ära lagunenud ja kuidas seal elas kolm poissi ja üks sepp. Kui kolm poissi suureks said, siis läksid nad mardipeole ja kukkusid rappa. Peremees tegi kasest risti poiste mälestuseks. Pärast läksime laudtee peale jalutama. Vahepeal läks laudtee vee alla. Meile räägiti ka erinevatest taimedest NT tuppvillpea ja rabakas. Meile räägiti ka seal olevast veest mis oli kõige ohutum vesi, aga seal polnud ühtegi mineraalainet. See vesi ei kustutanud janu, aga see pidi tegema naha siidiseks. Mulle väga meeldis see päev ja ma loodan, et selliseid päevi tuleks veel.

Frode, lend 005 d

 

Teisipäeval 16. aprillil käisime me Kakerdaja rabas. Bussisõit kestis tund aega. Me nägime seal erinevaid taimi ning ka marju näiteks kukkemarja, tuppvillpead ja huulheina. Raba vesi on pruunikamat värvi kui kraani vesi ja kustutab vähem janu, kuid on ikkagi väga maitsev ja hea ja öeldi ka, et raba vesi teeb naha siidiseks . Vanasti elas raba serval üks kuulus sepp ja tema pere umbes 30.-ndatel. Seal oli ka Kakerdi järv kus pesitsesid linnud. Kõige ohtlikumad kohad rabas on laukad. Iga aasta kasvab juurde 1 mm paksune turba kiht. Raba laugastest on leitud ka üks põder kuna raba vesi säilitab väga hästi. Rabas on umbes 90-95% vett ja selle pärast ongi rabas nii lühikesed puud. Me kõndisime umbes üks ja pool tundi. Pärast tegime pikniku.

Karl, lend 005d

 

Me käisime 16. aprillil Kakerdaja rabas. Kõigepealt sõitsime bussiga ja giid rääkis meile, et Tallinn on mägede linn ja siin on üle 70 mäe. Kui me kohale jõudsime läksime eraldi meie ja paralleelklass . Teistega  läks  kaasa see giid kes rääkis meile bussis ja meiega üks teine. Kõigepealt rääkis giid ühe loo seal elanud poistest kes rabasse kinni jäid ja ära surid. Me kõndisime paarsada meetrit ja tegime pausi ja rääkisime, et sambla kiht mis imeb endasse enda massist kolm korda rohkem vett. Siis rääkisime huulheinast mis on putuktoiduline taim. Siis kõndisime veel natuke ja proovisime rabavett see oli väga puhas, aga mineraalivaene ning pruun. Kõndisime veel umbes kilomeetri ja pöörasime ümber ja läksime tagasi. Siis toimus söögi paus ja me läksime tagasi Tallinnasse.

Mihkel, lend 005 d

 

16.04.19 käisime klassiga Kakerdaja rabas. Hommikul kella kaheksaks läksime Reaalkooli maja ette. Meiega oli rabas kaasas kaks giidi. Üks nendest giididest oli meil bussis ja ta küsis meilt mitu mäge on Tallinnas. Ta ütles, et kui tema koolis õpetas ta andis lastele sellise ülesande kodutööks ja mõni sa üle seitsmekümne mäe kokku. Kui me kohale jõudsime, siis me rääkisime ühest talust. Talu juures oli kolm kaske ja talumees oli oma poegade auks need kasvatanud. Ühel mardipäeval läks üks poegades oma sõbraga marti jooksma ja mõlemad poisid olid laukasse uppunud ja surnud. Üks poistest leiti varakult üles, aga teine leiti alles kevadel. Me jagasime klassid kaheks ja siis läksime . Alguses ei olnud tee väga raba moodi, siis hakkas juba raba moodi minema. Mõned laudteed olid vee all natukene seal me jõime vett järvest vett see oli väga maitsev, aga see ei kustutanud janu. Giid rääkis meile, et mida helerohelisem on laugas seda ohtlikum nagu tagurpidi valgusfoor. Me rääkisime paljudest teistest taimedest, siis läksime tagasi ja tegime pikniku ja siis läksime tagasi.

Oliver, lend 005d

 

 

 

 

 

 

Lisas: ulla 16.04.2019 20:05

Teaduspäev

Meie koolis oli teaduspäev. Esimese tunni ajal oli meil külas leiutaja Rait Rand. Sain teada, millised näevad välja vanaaegsed naelad, kompass ja ratas. Pärast läksime klassi ja asusime meisterdama. Meie rühm pidi meisterdama ksülofoni. Saime sellega ka ainsana valmis nii et meie rühm läks pärast alla saali võistlusele. Seal jagati meid uuesti rühmadeks ja seda puhku nii, et igas rühmas oli üks esimesest, teisest,  kolmandast ja neljandast klassist. Meie ülesandeks oli leiutada kõige kauem õhus püsiv leiutis. Kui oli aeg lennutama hakata kogunesid igast rühmast välja valitud joonele ja siis vaadati kelle leiutis püsib kõige kauem õhus. Meie saatsime enda rühmast lennutama teise klassi tüdruku, sest proovides oli tal alati kõige parem käsi olnud. Võitis aga meie klassi Karl, kes polnud küll meie rühmast, aga olin siiski väga rõõmus, sest ometi oli ta ju mu klassikaaslane. Kõik osalejad said tänukirja ja ühe kommi. Pärast bussiga koju sõites olin endaga väga rahul. Kokkuvõttes oli see tore päev ning sain palju teada.

Jutu kirjutas: Carmen, lend 005d

Meil käis koolis leiutaja Rait Rand. Ta tutvustas meile maailma kõige tähtsamaid leiutisi, millega on tehtud maailmas edusamme. Ta rääkis meile rattast ja maailma väikseimast mootorist. Ta on leiutanud nutiplaastri. Nutiplaaster mõõdab keha temperatuuri, et ei peaks kraadiklaasidega tegelema. Nutiplaastriga temperatuuri mõõtmisest piisab ainult telefoniga üle selle libistamisest. Ta on umbes 40 aastane. Ta oli ka surfar, aga ta lõpetas surfamise raske vigastuse tõttu. Pärast vigastust haiglas olles tuligi see mõte teha nutiplaaster. Me võisime ka minna  maailma väikseimat mootorit ja elektripalli lähemalt vaatama ja elektripalli ka katsuma. Mulle see päev meeldis.

Jutu kirjutas: Valter, lend 005d

 

Lisas: ulla 03.04.2019 08:31

Muuseumitund loodusmuuseumis

19. veebruaril käisime loodusmuuseumis muuseumitunnis “Paleobioloogia ja  -ökoloogia”.

Muuseumitunnis  uurisime, mis üldse on kivistised ja kuidas nad tekivad. Rääkisime ka sellest, millised ürgelukad on Eesti alal laiunud ürgmeres elanud ning selgitame välja selle, kes-kus elas ja kes-keda sõi. Lisaks püüdsime tõmmata paralleele tänapäeva elustikuga.

 

Lisas: ulla 19.02.2019 15:34

Jõululaat

 

3. detsembril toimus koolis jõululaat kus saime müüa enda valmistatud sööki ja käsitööd. Mina valmistasin laadaks vahvleid, pirukaid, muffineid ja piparkooke. Mul läks üsna hästi, sest müüsin ära kõik vahvlid ja muffinid. Mulle meeldis see laat väga.

Jutu kirjutas: Karl Oliver, lend 005d

3. detsembril toimus Reaalkooli aulas jõululaat. 4. klasside lapsed said müüa seal jõuluasju. Müüa võis nii söödavat kui ka käsitööd. Mina tõin müügiks helkureid. Tegime emaga neid eelmisel õhtul. Minu õde aitas ka. Me tegime ka müügiplakati, et ostjaid ligi meelitada. Minu helkurite hind oli 1 euro. Mul läks hästi ja kõik helkurid osteti ära. Sain ka ise laadal ringi vaadata ja mõned jõulukingid ja jõulukaardid osta.

See laat oli lahe.

Jutu kirjutas: Hendrik, lend 005d

Esimesel detsembril hakkasin ma koos emaga piparkooke küpsetama. Isa andis mulle nõu, et teha rosinapiparkooke. Mina küpsetasin ja ema kaunistas.  Mul läks neile umbes kolm tundi.Sain umbes 74 rosina piparkooki. Kella üheksaks  oli pea aegu kõik valmis. Paar tükki sõi kass ära,kuna ta murdis salaja kööki sisse. Järgmisel päeval me kaunistasime ja panime järgmiseks päevaks asiad valmis. See oli tükk töö. See oli väga tore laat. Neid võiks olla rohkem.

Jutu kirjutas: Miina, lend 005d

Meil oli eile koolis 3. detsembril jõululaat. Mina tegin kartulikrõpse, limonaadi ja viineripirukaid. Mina aitasin isal lõigata kartuleid krõpsutdeks ja limonaadi teha. Mulle meeldis jõululaat väga, ma sain 39 eurot ja 50 sent. See oli minu esimene jõlulaat ja mul läks väga hästi.

Jutu kirjutas: Gustav, lend 005d

Meil oli 3. detsembril jõululaat ja mina olin üks müüja. Mina tõin juustuküpsiseid, pulgakomme ja kass Arturi kooki popkorniga. Ma tegin neid kodus, mu ema ja õde tegid kooki ja mina oma isaga tegime pulgakomme. Ma teenisin 15€ ja sain kasumit 1€ peale kulude mahaarvamist. Mulle meeldis see laat, kuigi ei saanud palju raha.

Jutu kirjutas: Valter, lend 005d

3. detsembri esmaspäeval oli meil 4. klasside jõululaat. Ma valmistusin kodus selleks väga palju. Mina ja mu vend aitasime emal küpsetada šokolaadi küpsiseid. Nägime nende tegemisel väga palju vaeva ja laadal osteti kõik ära. Laadal ma sain väga hea koha müümiseks. Müüsin erinevaid pirukaid ja šokolaadiküpsiseid. Alguses ei ostetud midagi ,aga lõpuks sain ikka palju raha ja ma sain kokku 31 eurot ja 7 senti. Mulle jõululaat meeldis ja ma sain natuke taskuraha juurde.

Jutu kirjutas: Kenneth, lend 005d

Kolmandal detsembril oli koolis jõululaat. See toimus Reaalkooli aulas. Müüjaid oli palju, kõik müügikohad olid kinni.

Mina müüsin keraamilisi aluseid, piparkooke ja ise tehtud piparkoogitainast. Keraamikat käisime tegemas ema sõbra juures Määra Mäe Meistrikojas. Savivormide tegemine, glasuurimine ja põletamine võttis kaua aega, üle  nädala, aga see on mu lemmiktöö. Keraamikat õppisin tegema Keilas kunstiringis.

Piparkoogitaina retsept on meie peres salajane, mida teab ainult emme ja retsepti teistele ei jagata. Salatainast piparkooke küpsetasime mina ja mu ema koos. Siis veel kaunistasin piparkooke. Kokku läks rohkem kui 3 tundi!

Laadale viimiseks pakkisime kõiki asju eriti hoolega, sest kõik oli nii õrn. Ma teenisin laadal peaaegu 13 eurot. Jõululaat oli lahe ja ma tahaksin, et selliseid üritusi oleks rohkem.

Jutu kirjutas: Airiin, lend 005d

Meil oli esmaspäeval koolilaat. Mina tegin magustoite. Magustoite tegin koos emaga. Alguses läks mu müük halvasti , aga pärast hakati rohkem ostma. Teenisin kokku 17 eurot ja 50 senti. Minu kõrval müüsid Gustav ja Frode. Mulle koolilaat meeldis.

Jutu kirjutas: Luukas, lend 005d 

3.detsembril toimus meie kooli jõululaat. Seal müüsid oma asju ainult neliandad klassid. Mina tennisin 33 eurot ja mul oli klassis paremuselt kolmas teenistus. Ma müüsin pulgakomme ja need olid väga head ja need meeldisid teistele väga hästi. Valmistasin pulgakomme ema ja vanaemaga. Ema kastis pulgakommid šokolaadi seest läbi. Mina kastsin šokolaadise pulgakommi kommipuru seest läbi. Vanaema torkas pulgakommid plastik alusesse. Pärast viisime pulgakommid rõdule külma. Ma tahaks, et me saaksime järgmine aasta uuesti asju müüa, aga kahjuks ei saa, sest oleme juba liiga suured.

Jutu kirjutas: Frode, lend 005d

Esmaspäeval 3.detsembril toimus 4.klasside jõululaat. Mina ja minu pere hakkas valmistuma juba septembris. Me hakkasime kaarte tegema. Laupäeval 01.detsembril küpsetasin pulgakomme. Mul tuli üle 100 pulgakommi. Ma teenisin jõululaadal 95€ ja 10s. Ma loodan, et järgmine aasta on ka laat kus müüa.

Jutu kirjutas: Eva, lend 005d

Meil oli 3. detsembril  jõululaat. Seda korraldasid kõik neljandad klassid. Mina müüsin ja valmistusin koos Heldini ja Mariega. Heldin tegi tähesaiu, Marie valmistas muffineid ja mina valmistasin õunašokolaadi ja patju. Me pidime alguses patju Mariega koos tegema kuid hakkasime just riiet lõikama ja siis pidi Marie ära minema. Seega tegin ma patju koos oma ema ja vanaemaga. Patjade tegemisele kulus meil umbes kolm tundi. Patju tegime me kokku neli. Laadapäeval läksime kooli poole kümneks. Meie müük läks hästi. Kõik padjad ja muffinid said müüdud kuid tähesaiu ja õunašokolaadi jäi natuke alles. Kokku teenisime me 34.20 eurot 9 eurot läks kino pileti jaoks õpetajale seega igaüks sai 8.40 eurot. Mulle meeldis jõululaat väga.

Jutu kirjutas: Miia, lend 005d

03.12 detsembril toimus jõululaat. Mina müüsin viineripirukaid. Mu ema tegi need valmis. Ma ei saanud teda aidata, sest ma olin trennis. Ma sain laadalt 14 eurot ja 50 senti. Ma sain ka kõik maha müüdud. Meie jõululaat algas kell 10:00 ja lõppes kell 11:45. Mulle  meeldis meie jõululaat ja ma tahaksin, et neid oleks veel.

Jutu kirjutas: Norman, lend 005d

3.detsembril oli meil jõululaat. Mina müüsin laadakaupu koos Marie ja Miiaga. Mina tegin tähesaiu,Marie tegi šokolaadimuffineid ja Miia tegi patju ja õunašokolaadi. Padjad osteti kohe kõik ära ja pärast hakati teisi asju ka ostma. Mina ei ostnud laadalt midagi. Mulle meeldis laat ja seal müüa! Ma loodan, et meie müüme millalgi veel.

Jutu kirjutas: Heldin, lend 005d

3. detsembril oli jõululaat.Ma müüsin seal asju koos Karliga. Mina müüsin glögi ja Karl müüs  pulgakooke ja piparkooke. Minu glögi maksis 50 senti ja Karli pulgakoogid 1 euro ja 50 senti ning piparkoogid  50 senti.

Me teenisime kokku 55 eurot ja 48 senti. Me olime mõlemad müügitulemusega rahul. Andsime teenitud rahast 3 eurot õpetajale kinorahaks.

Meie arvates läks jõululaat hästi.

Jutu kirjutas: JĂĽrgen, lend 005d

Meie koolis toimub iga aasta jõululaat mida korraldavad kõik 4.-ad klassid. Mina müüsin kirjut koera, kass Arturit ja juusturulle. Meie pere ostis kõik toorained poest ja tegime kõik ise valmis. Selleks kulus meil u 2 tundi või natuke rohkem . Ma aitasin teha kass Arturit ja kirjut koera ja mu vanemad tegid juusturulle. Mulle meeldis jõululaat ja ma teenisin u 18€.

Jutu kirjutas: Oskar, lend 005d

Meil toimus 3. detsembril jõululaat. Ma müüsin koos Jürgeniga. Me müüsime piparkooke, glögi ja pulgakooke. Nende valmistamine ja müümine oli väga lõbus ja tore.

Jutu kirjutas: Karl, lend 005d

Selle aasta jõululaat toimus kolmandal detsembril. Minu ülesandeks oli teha süüa või kaunistusi.

Ma mõtlesin teha vahukomme šokolaadis ja banaani šokolaadis. Isa käis poes ostmas küpsetus šokolaadi, kommi pulkasid, vahukomme, kaunistusi ja banaani. Kile oli mul kodus juba kodus olemas. 

Alguses pidin isaga šokolaadi sulatama. Järgmise asjana pidin banaani ja vahukommid kastma šokolaadi sisse.  See oli väga põnev. Kolmanda asjana pidin panema vahukommid ja banaanid rõdule kaheks tunniks seisma.

Mul kulus aega, et neid söögiasju teha, umbes  kaks ja pool tundi koos pakkimisega. Ma tegin ise paberi peale ilusad sildid. Arvutasime koos isaga majandusõppe tunnis õpitu põhjal toote hinna. Banaan šokolaadis maksis 40 senti ja vahukomm šokolaadis maksis 50 senti. See hind sisaldas ka väikest kasumit.

Hommikul viisin isaga vahukommid ja banaanid laadale. 

Ma teenisin kokku 6 eurot ja 15 senti. 

Mulle meeldis laat väga.

Jutu kirjutas: Oliver, lend 005d

Meil oli koolis 3.detsembril jõululaat, mida korraldasid neljandad klassid. Mina, Heldin ja Miia tegime seda koos. Miia tegi patju ja õunašokolaadi, Heldin tähesaiu ja mina tegin muffineid. Kõik pidid oma saadud summast ära andma 3€, et osta endale järgmiseks päevaks kinopilet. Ülejäänud raha saime endale. Laadal müüdi ka palju teisi asju. Pärast laata läksime klassi ja jagasime raha ära.

Mulle väga meeldis jõululaata korraldada.

Jutu kirjutas: Marie Eliisabet, lend 005d

 

Meie koolis toimub 3. detsembril jõulaat. Valmistusin jõululaadaks nii, et tegime koos mu kaksikõe Silviaga ( kes pidi samuti jõululaadal osalema ) nimekirija asjadest, mida on tehea vaja. Siis jagasime need ära ning planeerisime ajaga ja mahutasime iga asja aja sisse ära. Ning hakkasimegi tegutsema. Jõudsime valmis täpselt õigeks ajaks. Silvia valmistas kõik toidud ja mina aitasin teda. Veel tegin ma plakati hinnasildid ning kleepisin pudelite peale sildid. Siis oligi kõik valmis. Jõululaat toimus esmaspäeval. Kell 8:30 olin autos ja sõitsime kooli. Koolis panime asjad valmis ja käisime söömas ning siis oli vaja ainult oodata. Müüsin ära kõik sõstramorsi ja õunamahla pudelid ja pulgakommid. Kokku sain 23:50€ millest 3€ andsin õpetajale. Selle eest läksime järgmisel päeval kinno. Mulle endale jäi alles 21:50€. Kokku võtes oli see väga hea laat!

Jutu kirjutas: Carmen, lend 005d

Mul läks jõululaadal müümine hästi. Ma müüsin kõik kaubad maha ja teenisin 31 eurot ja 95 senti. Ma pakkusin vahvli südameid, toruvahvleid koos vahukoorega ja pulgakomme. Kõige rohkem teenis meie klassist Eva. Ta sai üle 90 euro. Jõululaat kestis 10-12. Pärast läksime klassi, et raha kokku lugeda ja õpetajale 3 eurot anda. Mulle jõululaat meeldis.

Jutu kirjutas: Marko, lend 005d

Jõululaat oli 3.detsembril.  Jõululaat läks hästi. Ma müüsin vahvleid ja õunamahla. Ma müüsin kõik kauba ära. Korralduse poolest polnud üldse paha. Väga tore üritus oli.

Jutu kirjutas: Sander, lend 005d

Meie koolis toimus 3.detsembril, esmaspäeval jõululaat. Me tulime kooli ja meie klass pani toole paika Ma olin Sandri kõrval. Me läksime ka enne laata sööma. Ma mĂĽĂĽsin šokooladi vahukomme, piparkoogi kuusekesi ja piparkoogi keesi. Kui laat algas, siis mult ei ostetud midagi, aga pärast 15 min hakati mult ostma. Ma mĂĽĂĽsin terve ome kauba maha. Mul said kõige kiiremini otsa šokolaadi vahukommid, siis piparkoogi kuused ja lõpuks piparkoogi keed. Kui laat läbi sai, siis ma läksime klassi ja lugesime rahad kokku. Mina sain 18€ ja 55s. Me pidime õpetajale andma 3€, sest me läksime kinno vaatama “Eia jõulud Tondikakul. Meie klassist teenis kõige rohkem Eva. Mulle meeldis see laat.

Jutu kirjutas: Taago, lend 005d

 

 

 

 

 

 

Lisas: ulla 03.12.2018 19:09

R-õpe – kingloom

Teisipäeval teise eesti keele tunni ajal läksime klassiga labori klassi, kus õpetaja Erkki Otsman rääkis meile kingloomast. Kõigepealt kirjutasime jutu, siis vaatasime pilte ja videosid. Lõpuks  vaatasime teda mikroskoobiga. Selle nähtu põhjal joonistasime teda ning kirjutasime pildi juurde ta kehaosad. Mulle see tund meeldis ja sain palju uusi teadmisi!

Jutu kirjutas: Karl Oliver, lend 005d

Teisipäeval 6. novembril oli meil R-õppe tund Erkki Otsmanniga kingloomast. Erkki Otsmann rääkis meile tunni alguses huvitavaid fakte kingloomast. Õpetaja Erkki rääkimise ajal saime me valge paberi ja kirjutasime kingloomast rohkem. Vaatasime ka mikroskoobist kinglooma ja pärast pidime sellest lehele pildi joonistama. Mikroskoobi alt vaadates olid kingloomad sinist, rohelist, roosat või pruuni värvi, aga elusana on nad läbipaistvad. Mulle meeldis see R-õppe tund Erkki Otsmanniga ja see oli põnev.

Jutu kirjutas: Kenneth, lend 005d

Lisas: ulla 06.11.2018 09:51

Isadepäev

Meie koolis toimus 5.novembril isadepäeva üritus. Meid jagati kolme rühma. Mina sain kolmandasse rühma. Seda rühma juhtis minu ema ja me tegime magustoite. Esimene rühm tegi eelrooga ja teine rühm tegi pearooga. Meie rühm tegi šokolaadi kooki, šokolaadi kreemiga kooki ja vaarika kreemi. Kui kõikidel olid söögid valmis, siis me hakkasime sööma ja mulle maitses kõige rohkem salat seal sees olid tomat, kurk, salat ja makaroonid. Kui me olime kõik ära söönud, siis ma läksin koos Valtri, Jürgeni, Keneti, Karli, Jürgeni väikevenna ja Karli väikevennaga jalkat mängima. Kui oli pidu oli läbi, siis me läksime koju. Mulle meeldis se üritus. Ma sooviks, et neid üritusi oleks veel.

Jutu kirjutas: Taago, lend 005a

 

Pidasime kogu klassiga isadepäeva. Õhtul tulid lapsed koos isadega kooli kööki. Kui kõik olid kohal hakkasime kokkama. Esimene grupp tegi pearooga ehk burgereid, teine grupp aga suupisteid ja kolmas grupp kooki. Kui kõik road said valmis, hakkasime sööma ning mulle meeldis kõige rohkem kook sellepärast, et see oli magus. Peale pidu oli mu isa kõht ikka tühi natuke.

Jutu kirjutas: Airiin, lend 005a

 

Meil oli koolis 5.novembril isadepäeva üritus. Me tegime seal süüa. See toimus 2. korrusel kokanduse klassis. Meil oli kolm rühma ja mina olin kolmandas rühmas. Esimene rühm tegi burgerit, teine rühm tegi suupisteid ja kolmas ehk meie rühm tegi kooki. Mulle väga maitses meie kook ja me tegime sinna kõrvale vaarikakreemi, mis maitses mulle isegi rohkem. Joogiks oli meil tee ja vesi. Vahepeal kui meil Miia ja Heldiniga midagi teha polnud läksime kuubikutele. Pärast läksime isaga koju.

Mulle väga meeldis klassi isadepäeva üritus!

Jutu kirjutas: Marie Eliisabet, lend 005a

 

Meie koolis toimus viiendal novembril isadepäeva üritus. Alguses läksime kooli ja siis valisid kõik pered endale numbri 1-3. Meie saime number kahe ja see tähendas, et me teeme snäkke ja suupisteid. Number 3 meeskond tegi kooke ja number 1 põhirooga. Meie tehtud snäkid koosnesid leiva krõpsudest, päikesekuivatatud tomatite püreest, kahest erinevast juustusordist ja salaamist. Lõpuks panime selle kõik ahju ja need tuli väga head. Põhiroa meeskond tegi taimetoidu burgerit ja itaaliapärast pastat. Kookide meeskond tegi kahte erinevat šokolaadikooki ja vaarikakreemi. Vahepeal käisime me Marie ja Heldiniga kuubikutel mängimas ning kui söögid valmis olid läksime tagasi. Kokkuvõttes olid kõik need toidud väga head, mul sai kõht väga täis ja mulle meeldis isadepäeva üritus.

Jutu kirjutas: Miia, lend 005d

Lisas: ulla 05.11.2018 09:44

Klassipidu

Meie klassis oli 31. oktoobril halloweenipidu. Seda korraldasid Marie, Heldin ja Miia. Me mängisime seal palju mänge, üks neist oli toolimäng. Kõik tõid midagi süüa. Mina tõin küpsiseid ja riisigalette. Kõik riietusid kellekski. Mina olin vampiir, Karl Oliver oli vikatimees ja Miia oli panda. Mulle see pidu meeldis.

Jutu kirjutas: Oskar, lend 005a

Meil oli 31. oktoobril klassi halloweeni pidu. Kõik pidid kaasa võtma kostüümi ja süüa. Me mängisime paljusid erinevaid mänge nagu näiteks ämblik ja toolimäng. Me tegime ka parima kostüümi võistluse. Esimeseks jäid Taago ja Heldin ja kolmandaks jäin mina. Minu kostüümiks oli luukere mask. Mulle klassi halloweeni pidu meeldis.

Jutu kirjutas: Luukas Samuel, lend 005d

 

Lisas: ulla 31.10.2018 12:25

Päikesesüsteemi mudeli meisterdamine

Lisas: ulla 30.10.2018 12:35