Kurgjärve laager

Iga suve alguses toimub Kurgjärve laager 2.-4. klassi õpilastele. Magame kämpingutes ja teeme palju sporti. Toimub ka kĂĽmnevõistlus ja palju muud põnevat. Telefonid võetakse ära. Helistamise aeg on kl 19:00 – 20:00. Ă•htul peale õhtusööki võib käia puhvetis. Kurgjärvel on väga maitsvad söögid. Seal saab ka ujumas käia ja eelviimasel päeva õhtul on disko ja auhindade jagamine. Seal on super lahe!

Natali, lend 005d

 

Me käisime klassiga Kurgjärve laagris. See laager kestis 4 päeva. Igal hommikul võib minna hommikujooksule. Pärast hommikujooksu on söömine ja siis võib minna ujuma. Mõned lapsed ööbivad kämpingutes, aga mõned majades. Igal aastal on kümnevõistlus ja viimasel päeval alati ümber järve jooks. Igal aastal on ka mingi ekskursioon. Sel aastal käisime Rõuge Ööbikuorus.  Öörahu on 22:15, kuid viimasel päeval disko tõttu 22:30. Mulle väga meeldib Kurgjärve laager!

Marie Eliisabet, lend 005d

 

 

 

 

 

Lisas: ulla 07.06.2018 13:53

Ohhoo-päev

Igal aastal toimub Ohhoo-päev. Et ohhoo-päevale edasi saada on vaja eelnevalt läbida klassivoor. Kes klassivooru võidab saab edasi. Kui lähed katseid vaatama, siis antakse sulle hääletussedel. Meie klassist võitis katse nimega “Käpp”.

Frode, lend 005d

Ohhoo-päev toimub igal aastal. Selleks päevaks on vaja mõelda või otsida katseid ja neid teistele näidata. Sinna valitakse välja kõige paremad katsed. Ohhool on huvitav ja põnev. Me teeme ohhood ilusa ilmaga staadionil ja halva ilmaga saalis.

Kenneth, lend 005d

Ohhoo-päev on see päev, kui lapsed teevad erinevaid katseid ja näitavad neid teistele lastele. See katse, mis kogub kõige rohkem hääli võidab kooliaasta lõpus mingi auhinna.

Norman, lend 005d

 

Meie klassi ohhootajad:

1. Laura-Liisa, Eva-Maria “Käpp”
2. Taago ja Oliver “Kuum jää”
3. Heldin “Kuidas coca-cola kahjustab sinu organismi?”

Lisas: ulla 04.06.2018 11:21

Perepäev taimetark Kaja Narglaga

Lisas: ulla 03.06.2018 11:14

Ekskursioon Juminda poolsaarele

Lisas: ulla 31.05.2018 14:47

Ekskursioon Kesklinna Päästekomandosse

Meie klass 3d käis 04.04.18 Päästekomandos. Seal me tutvusime päästjate ja nende tööga.

Alguses meie grupp läks kööki ja me pidime leidma köögis ohu. Minul oli kõige raskem, sest ma olin viimane. Ma leidsin küünla millel oli plastmass ümber. See oli selle pärast ohtlik, et plastmass põleb hästi ja see on mürgine. Pärast me läksime teise tuppa ja seal rääkisime kuidas tulega ohutult ümber käia. Tuletõrjuja rääkis meile, et alguses peab enda elu kaitsma ja alles siis kassi päästma või muu looma elu päästma. Me saime ühest torust alla minna, mina sinna ei läinud. Siis rääkisid kaks meest meile, mis on autos. Ja üks päästeauto pidi päästma minema. Meil anti ka asju katsuda. Pärast läks meie klass tagasi kooli. Ma tahaksin, et selliseid kooli ekskursioone oleks veel.

Oliver

 

Kolmapäeval käisime klassiga õppekäigul Tallinna Kesklinna Päästekomandos. Me läksime sinna läbi Viru Keskuse tunneli ning olime kohal. Meile tuli vastu tuletõrjuja. Ta viis meid 2. korrusele ja meid jaotati 2 grupiks. Mina olin selles grupis, kus pidi köögis ära arvama, mis on valesti või kuidas seda vältida. Ma leidsin ülesse selle asja, et suitsuandur ei olnud laes, vaid karbi sees, kui see suitsuandur oleks töötanud, siis ei oleks sellest üldse kasu. Teine grupp rääkis sellest, mida teha, kui on tulekahju. Pärast, kui kõik olime koos, siis osad lasid torust alla, see oli umbes 4m pikk, aga mina ei lasknud kuna ei soovinud. Kui kõik olid all, siis näidati meile varustust. Kõige esimene asi, mida meile näidati oli gaasimask. Kui tuletõrjuja tuleb kedagi päästma ja igal pool on suits, siis pannakse talle kindlasti gaasimask pähe. Me kuulsime ja nägime väljasõitu. Tunti gaasi lõhna ja arvati, et võib tekkida tulekahju. Meile näidati ka niisuguseid asju, millega saab autot lõigata ja kokku suruda. Lõpus me tänasime neid tuletõrjujaid, kes selgitasid meile, kuidas käituda kui on tulekahju või millist varustust neil vaja on. Saime ka teada, kui raske nende töö on. Mulle meeldis see õppekäik väga ja ma sooviksin,et neid oleks rohkem.

Taago

 

Meie käisime klassiga 04.04.2018 päästekomandos. Õpetaja ja meie olime külalised. Meile räägiti seal sutsuanduritest ja mida peab tegema, kui suitsualarm läheb tööle ja sa oled samal ajal üksi kodus. Seejärel räägiti meile, mida sa pead siis tegema, kui suitsualarm läheb öösel tööle. Mina ja peaaegu terve klass lasid päästetorust alla, mida nemad nimetasid liftiks. Mulle meeldis sealt torust alla lasta. See toru oli maapinnast neli ja pool meetrit kõrge.

Me saime veel näha, kui anti teada, et kusagil on vaja appi minna ja siis sõitis tuletõrjeauto appi. See oli nii tore! Ma sooviksin, et meil tuleks veel selliseid üritusi.

Heldin

 

Me käisime neljandal aprillil kesklinna päästekomandos. Alguses jagati meid kahte rühma. Siis räägiti, kuidas tuleb käituda, kui on tulekahju. Peale seda läksime kööki, me pidime otsima olukordi, mis ei vasta tuleohutusnõuetele. Seal oli ka post, millest tuletõrjujad alla lasevad, kui on hädaolukord. Ka meie lasksime sealt alla. Me nägime tuletõrjujate varustust ja saime teada, mis on tuletõrjeauto sees. Seal oli tore ja hea olla, mulle meeldis seal.

 

Mihkel

 

Me käisime 4.aprillil Päästekomandos ekskursioonil. Me vaatasime, kuidas nad töötavad. Seal oli üks mees, kes rääkis lugusid piltide kohta ja ma nägin ka seda, kuidas meeskond välja sõitis. Selles samas meeskonnas oli ka see mees, kes lugusid rääkis. Me õppisime ka seda, kuidas tulekahju korral majast evakueeruda. Me lasime alla sealt torust, aga ma ei lasknud, sest ma ei julgenud. Mulle seal meeldis.

Valter

 

Kahe eesti keele tunni ajal läksime kesklinna pääste komandosse. Saime köögist ohtlike olukordi otsida ja kusagil teises ruumis saime mängida mingit tahvli mängu.Kui need asjad olid tehtud, siis lasime ühest torust alla garaasi.Garaasis kuulsime päris tuletõrje alarmi. Me saime aru sellest et see om päris siis kui üks suur punane tuletõrjeauto minema sõitis. Siis läksime kooli tagasi ja algas matemaatika tund. Ma tahaksin sinna tööle minna!

Minna-Lisette

Lisas: ulla 04.04.2018 20:13

Teaduspäev

Lisas: ulla 03.04.2018 20:45

Easter

Seoses lähenevate pühadega värvisid lapsed tänases inglise keele tunnis koos õpetaja Marjuga mune.  Igal õpilasel oli 1 hääl, mille ta andis tema meelest kõige kaunimale munale. Kõige rohkem hääli said Minna, Valteri ja Luukase munad. Auhinnaks olid šokolaadimunad.

Lisas: ulla 29.03.2018 13:33

Muuseumitund KUMU-s

Me käisime 28.03 Kumus. Me nägime seal palju maale ja skulptuure. Nägime Konrad Mäe, Ants Laikmaa, Johann Köleri ja Nikolai Triigi maale. Seal on skulptuurid tehtud pronksist, valgest marmorist ja hallist graniidist. Me joonistasime ka oma pilvi ja oma taevast. KUMUs oli meile palju tuttavaid kunstnikke.
KUMU on Eesti suurim kunstimuuseum. KUMUs on ka Baltimaade suurim lift. KUMU suurima maali nimi on Lorelei needmine munkade poolt. Mulle KUMUs meeldis.

 Luukas Samuel

Lisas: ulla 28.03.2018 19:50

Taani päev

Kolmapäeval 28.märtsil toimus koolis Taani päev. Meie tantsisime sel päeval Taani rahvatantsu, mille nimeks oli Doublebska Polka. Toimus ka Lego ehitamisvõistlus, kus ma ehitasin koos Hendriku, Miina ja Lauraga legodest Frozeni kindlust, mille kõrval sõitis liikuv saan. Mulle meeldis see päev väga ja ma loodan, et selliseid päevi tuleb veel.

Karl Oliver

3.d klass saavutas Taani päeva legovõistlusel I koha. Palju õnne ja suured tänud hääletajatele!

Lisas: ulla 28.03.2018 19:33

Vooluring

Oli esmaspäev, 19. märts ja meie esimene tund oli R-õpe. Tänase tunni teema oli vooluring. Seda tundi juhatas Toomas Reinmann. Ma sain teada, mida tähendavad erinevad tähised ja seda, mis asi on negatiivne ja positiivne laeng. Tutvusin ka alligaator-juhtmetega ning sain teada, et kraanivesi ei juhi elektrit, soolane vesi aga juhib. Tegime ka uurimistöö, mis seisnes selles, et pidime avastama asju, mis juhivad  ja mis ei juhi elektrit. Puhta vee teine nimi on destilleeritud vesi. Sain ka teada,  mis põhjustab särtsu. Rööpühendusest teadsin, nagu ka jadaühendusest juba varem. Saime ka ise kokku panna patareist, lülitist ja lambist koosneva vooluringi. See oli väga tore tund!

Carmen, lend 005d

 

Esmaspäeval 19.märtsil käis meie juures füüsikaõpetaja Toomas Reimann kes rääkis meile vooluringist. Me õppisime vooluringi skeeme koostama ja ise ka vooluringi kokku panema. Me saime teada millest koosneb vooluring ja uurisime kuidas käituda elektriga. On teatud asjad mis juhivad elektrit ja mis ei juhi näiteks erinevad metallid juhivad elektrit, aga plastik ei juhi. Me rääkisime ka aatomitest. Aatom koosneb aatomi tuumast elektronitest mis on negatiivse laenguga. Kõik asjad ja olendid koosnevad aatomitest isegi inimene. Elekter on seina sees juhtmetega. Juhtmed on kas jadaühenduses või rööpühenduses.

See oli väga põnev ja huvitav kuna me saime väga palju teada vooluringist ja elektrist.

Karl, lend 005d

 

19. märtsil esmaspäeval oli meil R-õppe tund kus me tegime vooluringi. Alguses anti meile ainult lambipirn ja luup, et me saaksime seda uurida. Siis anti meile ka patarei, et vaadata kas ilma juhtmeteta saab pirni tööle ja selle sai tööle. Siis anti meile juhtmed, et saaks lihtsamini pirni põlemas hoida. Ja me tegime veel palju lahedaid asju. Ja me tegime ka uurimistöö, kus pidi katsetama kas nende asjadega mille sa valisid saab lambi põlema. Meie õpetaja oli Toomas Reimann. Mulle see R-õppe tund väga meeldis.

Oskar, lend 005d

 

 

 

Lisas: ulla 19.03.2018 14:42