R-õpe – kingloom

Teisipäeval teise eesti keele tunni ajal läksime klassiga labori klassi, kus õpetaja Erkki Otsman rääkis meile kingloomast. Kõigepealt kirjutasime jutu, siis vaatasime pilte ja videosid. Lõpuks  vaatasime teda mikroskoobiga. Selle nähtu põhjal joonistasime teda ning kirjutasime pildi juurde ta kehaosad. Mulle see tund meeldis ja sain palju uusi teadmisi!

Jutu kirjutas: Karl Oliver, lend 005a

Lisas: ulla 06.11.2018 09:51

Isadepäev

Meie koolis toimus 5.novembril isadepäeva üritus. Meid jagati kolme rühma. Mina sain kolmandasse rühma. Seda rühma juhtis minu ema ja me tegime magustoite. Esimene rühm tegi eelrooga ja teine rühm tegi pearooga. Meie rühm tegi šokolaadi kooki, šokolaadi kreemiga kooki ja vaarika kreemi. Kui kõikidel olid söögid valmis, siis me hakkasime sööma ja mulle maitses kõige rohkem salat seal sees olid tomat, kurk, salat ja makaroonid. Kui me olime kõik ära söönud, siis ma läksin koos Valtri, Jürgeni, Keneti, Karli, Jürgeni väikevenna ja Karli väikevennaga jalkat mängima. Kui oli pidu oli läbi, siis me läksime koju. Mulle meeldis se üritus. Ma sooviks, et neid üritusi oleks veel.

Jutu kirjutas: Taago, lend 005a

Pidasime kogu klassiga isadepäeva. Õhtul tulid lapsed koos isadega kooli kööki. Kui kõik olid kohal hakkasime kokkama. Esimene grupp tegi pearooga ehk burgereid, teine grupp aga suupisteid ja kolmas grupp kooki. Kui kõik road said valmis, hakkasime sööma ning mulle meeldis kõige rohkem kook sellepärast, et see oli magus. Peale pidu oli mu isa kõht ikka tühi natuke.

Jutu kirjutas: Airiin, lend 005a

Meil oli koolis 5.novembril isadepäeva üritus. Me tegime seal süüa. See toimus 2. korrusel kokanduse klassis. Meil oli kolm rühma ja mina olin kolmandas rühmas. Esimene rühm tegi burgerit, teine rühm tegi suupisteid ja kolmas ehk meie rühm tegi kooki. Mulle väga maitses meie kook ja me tegime sinna kõrvale vaarikakreemi, mis maitses mulle isegi rohkem. Joogiks oli meil tee ja vesi. Vahepeal kui meil Miia ja Heldiniga midagi teha polnud läksime kuubikutele. Pärast läksime isaga koju.

Mulle väga meeldis klassi isadepäeva üritus!

Jutu kirjutas: Marie Eliisabet, lend 005a

Meie koolis toimus viiendal novembril isadepäeva üritus. Alguses läksime kooli ja siis valisid kõik pered endale numbri 1-3. Meie saime number kahe ja see tähendas, et me teeme snäkke ja suupisteid. Number 3 meeskond tegi kooke ja number 1 põhirooga. Meie tehtud snäkid koosnesid leiva krõpsudest, päikesekuivatatud tomatite püreest, kahest erinevast juustusordist ja salaamist. Lõpuks panime selle kõik ahju ja need tuli väga head. Põhiroa meeskond tegi taimetoidu burgerit ja itaaliapärast pastat. Kookide meeskond tegi kahte erinevat šokolaadikooki ja vaarikakreemi. Vahepeal käisime me Marie ja Heldiniga kuubikutel mängimas ning kui söögid valmis olid läksime tagasi. Kokkuvõttes olid kõik need toidud väga head, mul sai kõht väga täis ja mulle meeldis isadepäeva üritus.

Jutu kirjutas: Miia, lend 005d

Lisas: ulla 05.11.2018 09:44

Klassipidu

Jutu kirjutas: Oskar, lend 005a

Meil oli 31. oktoobril klassi halloweeni pidu. Kõik pidid kaasa võtma kostüümi ja süüa. Me mängisime paljusid erinevaid mänge nagu näiteks ämblik ja toolimäng. Me tegime ka parima kostüümi võistluse. Esimeseks jäid Taago ja Heldin ja kolmandaks jäin mina. Minu kostüümiks oli luukere mask. Mulle klassi halloweeni pidu meeldis.

Jutu kirjutas: Luukas Samuel, lend 005d

Lisas: ulla 31.10.2018 12:25

Päikesesüsteemi mudeli meisterdamine

Lisas: ulla 30.10.2018 12:35

Ettelugemise võistlus

18. oktoobril toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses ettelugemise võistlus “Kus hundist räägitakse”. Meie kooli 4. klasse esindas Kenneth, kes luges A.Jakobsoni muinasjuttu “Hunt ja põder”.

Lisas: ulla 18.10.2018 14:24

Muuseumipäev “Puust ja punaseks”

17.10.2018 osalesime klassiga muuseumiprogrammis ,,Puust ja punaseks,,.

See oli tore päev, sest ei pidanud kooli minema. Külastasime hoopis kolme muuseumit: Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum. Vahepeal käisime Trofe restoranis söömas.  Kõikides muuseumides rääkisime Pinocchiost.

Ma sain katsuda Nuku muuseumis Pinocchio marionett nukku ja teha paar liigutust. See oli väga raske, sest Sul on käes risti moodi asi, mille otsas on nöörid. Ma sain ta istuma nii, et üks jalg oli tagurpidi. Tegin tema ka paar hüpet ja liigutasin kätt.

Lastekirjanduse Keskuses sain kirjutada päris tindi sulepeaga, mida kastetakse tindi sisse. Klassi muinasjutus tegutsesid haldjas, kurjad nõiad ja haldjaprintsess. Iga paar sai ühe sõna ja me pidime selle juttu sobivasse lausesse panema.

Tarbekunsti-ja Disainimuuseumis otsisime näituselt töölehele vastuseid ja joonistasime Pinocchio valmistajale tooli. Mulle jäi meelde klaasist kuusk, sest see oli kõige ägedam ja peegeldas ilusasti valgust. Olin hämmastunud, et klaasitükke saab nii üksteise otsa panna.

Mulle meeldis see käik!

Jutu autor: Carmen, lend 005d

Lisas: ulla 17.10.2018 14:00

Ekskursioon TTÜ Tähetorni

11. oktoobril käisime klassiga ekskursioonil TTÜ Tähetornis. Saime teada, kuidas käib väga kaugete planeetide ja galaktikate uurimine. Tutvusime tähetorni ja selle hiigelsuure teleskoobiga. Muuhulgas nägime oma silmaga ja saime oma käega katsuda kaugest kosmosest Maale prantsatanud ehtsat meteoriidikamakat.

Samal päeval oli Eestis külas ka NASA astronaut Heidemarie Stefanyshyn-Piper. Kahjuks me temaga ei kohtunud, aga nägime teda videost.

Lisas: ulla 11.10.2018 14:04

Kooli 5. sünnipäev

Palju õnne Sulle, armas kool!

Jutu autor: Oliver, lend 005d

Lisas: ulla 02.10.2018 13:52

Teadlaste öö

28. septembril toimus järjekordne Teadlaste Öö üritus. Meie klassi esindasid Taago, Oliver, Miina ja Heldin.

Lisas: ulla 28.09.2018 14:10

Matkapäev

21. septembril kogunesime Kadriorus Luigetiigi ääres, et alustada matka Piritale. Matkasime läbi Lasnamäe, kus pidasime paneelmajade vahel ka piknikku. Pirital ootas meid ühine fotojaht ja ühistants.

Lisas: ulla 21.09.2018 13:33