Teaduspäev

Meie koolis oli teaduspäev. Esimese tunni ajal oli meil külas leiutaja Rait Rand. Sain teada, millised näevad välja vanaaegsed naelad, kompass ja ratas. Pärast läksime klassi ja asusime meisterdama. Meie rühm pidi meisterdama ksülofoni. Saime sellega ka ainsana valmis nii et meie rühm läks pärast alla saali võistlusele. Seal jagati meid uuesti rühmadeks ja seda puhku nii, et igas rühmas oli üks esimesest, teisest,  kolmandast ja neljandast klassist. Meie ülesandeks oli leiutada kõige kauem õhus püsiv leiutis. Kui oli aeg lennutama hakata kogunesid igast rühmast välja valitud joonele ja siis vaadati kelle leiutis püsib kõige kauem õhus. Meie saatsime enda rühmast lennutama teise klassi tüdruku, sest proovides oli tal alati kõige parem käsi olnud. Võitis aga meie klassi Karl, kes polnud küll meie rühmast, aga olin siiski väga rõõmus, sest ometi oli ta ju mu klassikaaslane. Kõik osalejad said tänukirja ja ühe kommi. Pärast bussiga koju sõites olin endaga väga rahul. Kokkuvõttes oli see tore päev ning sain palju teada.

Jutu kirjutas: Carmen, lend 005d

Meil käis koolis leiutaja Rait Rand. Ta tutvustas meile maailma kõige tähtsamaid leiutisi, millega on tehtud maailmas edusamme. Ta rääkis meile rattast ja maailma väikseimast mootorist. Ta on leiutanud nutiplaastri. Nutiplaaster mõõdab keha temperatuuri, et ei peaks kraadiklaasidega tegelema. Nutiplaastriga temperatuuri mõõtmisest piisab ainult telefoniga üle selle libistamisest. Ta on umbes 40 aastane. Ta oli ka surfar, aga ta lõpetas surfamise raske vigastuse tõttu. Pärast vigastust haiglas olles tuligi see mõte teha nutiplaaster. Me võisime ka minna  maailma väikseimat mootorit ja elektripalli lähemalt vaatama ja elektripalli ka katsuma. Mulle see päev meeldis.

Jutu kirjutas: Valter, lend 005d

 

Lisa kommentaar