Kuidas ainetundi vahele jättes teadmisi juurde saada

30. septembril toimunud vilistlastunni läbiviijaks oli meie tantsuõpetaja Silvia Purje. Ta on meie tantsuõpetaja olnud juba 4 aastat. Õpetaja Silvia rääkis meile Reaalkoolist, kuidas ta seal õppis ning milleks tehti Tallinna Kesklinna Põhikool. Õpetaja Silvia ise on lõpetanud Reaalkooli 109. lennu.

Meie klassi arvates on vilistlastunnid õpetlikud selle poolest, et nii saab teada uusi asju, mida varem ei teadnud. Vähetähtis pole seejuures ka asjaolu, et siis jääb ainetund ära!

Kõige huvitavam oli meie arvates see kui vilistlane rääkis, kus asusid toonased ruumid ja et kunagi oli peauks Reaalipoisi taga. Huvitav oli teada saada Reaalkooli sõrmusest, märgist ja mütsist. Samuti saime teada, et kui õpetaja Silvia koolis käis, siis oli endise politseimaja ja Reaalkooli vahel kivimüür. Näiteks oli Reaalkooli garderoobi asemel jõusaal. Talvel oli staadionil uisuplats ning see oli kõigile avatud. Väikese maja juures sai automehaanikuks õppida.

Saime teada, et kui õpetaja Silvia käis gümnaasiumis ning kui mõni algklasside õpetaja oli haige, asendas ta neid. Ning et gümnaasium on raske, aga kui selle läbi teed, siis on ülikoolis kergem. Õpetaja Silviale meeldis keeli õppida. Ta oskas rootsi keelt, aga praegu oskab inglise, saksa, prantsuse, hispaania ja vene keelt. Rasked olid tema jaoks füüsika ja keemia ning matemaatika. Ta nimetas neid õudusunenägudeks. Aga ta ütles, et ta kannatas need ära.

Õpetaja rääkis, et 99% inimestest lähevad pärast gümnaasiumi lõpetamist ülikooli, aga tema ei läinud, sest oli nii väsinud ja ta hakkas õpetajaks. Samuti oli tore, et õpetaja Silvia ei unustanud Tallinna Kesklinna Põhikooli ja ütles, et me oleme sama kool. Saime ka vihjeid, kuidas saada Reaalkooli.

Kui vastata küsimusele, et mida veel võiks oma koolist teada, et rohkem oma kooli tundma õppida, siis võiks selleks näiteks olla Reaalkooli ajalugu, lugu mõõgast, mille direktor võtab välja 1. klassi aktusel, ja Reaalkooli esimesest direktorist. Muidugi oleks veel põnev teada saada, kuidas vanasti koolis õpiti, millised olid õpetajad, koolivorm, õppevahendid ja kuidas maitses söök. Äge oleks näha millised nägid välja nii õpetaja Silvia kui ka tema  klassikaaslased noorena. Ära ei ütleks ka Reaalkooli ehitusloost ning kuidas nägi välja Väikese maja kõrval olev hoov.

Meile meeldis vilistlastund väga, õpetaja Silvia rääkis selle meie jaoks väga põnevaks.

Loo sisu autorid: 5. d klassi õpilased