KĂĽlas vilistlane Mati Kaal

1.oktoobril käis meil külas Mati Kaal, kes on Tallinn Reaalkooli vilistlane. Samuti oli ta ka pikaaegne Tallinna Loomaaia direktor.
4.E ja 4.D klass kogunesid saali, kus toimus vestlusring.  Mati Kaal  tutvustas meile 2 looma- lõvi ja kaelkirjakut.
Mulle meeldis rohkem jutt lõvidest.  Ta rääkis kuidas on lõvide karjas tööd jaotatud. Näiteks isalõvid märgistavad territooriumit. Märgistamine toimub väljaheitega ja seda tehakse selleks,  et kaitsta järeltulijaid. Samuti on isaslõvide ülesanne kaitsta karja. Emaslõvid peavad aga jahti, et kari saaks korralikult süüa.  Minule tuli üllatusena, et lõvi möirgamine võib kosta kilomeetri kaugusele.
Erinevalt lõvidest elavad kaelkirjakud väikestes karjades.  Sain teada, et kaelkirjakud magavad püstijalu ja  ööpäevas vaid kuni 2 tundi.  Magades on nad kiskjatele kergeks saagiks. Kaelkirjakud on taimetoidulised ning süüa otsivad nad päeva otsa ringi liikudes. Joomiseks peab kaelkirjak põlvili laskuma ja sellest asendist on tal keeruline kiirelt püsti tõusta. Selle tegevuse juures peab ta väga ettevaatlik olema kiskjate suhtes.

Kohtumine Mati Kaaluga oli huvitav just seetõttu, et tal oli enda kogemusest palju jutte rääkida.

Oliver J.

Mati Kaal

Lisas: Ă•p Geidi 02.10.2018 10:52

Kooli matkapäev

Meie kooli matkapäev toimus reedesel päeval 21. septembril. Seal osalesid 2. kuni 8. klassi õpilased. Osalema olid oodatud ka lapsevanemad. Kogunesime Kadrioru pargis hommikul kell kümme. Oli ilus ja soe päikesepaisteline ilm.
Teekond algas Kadrioru pargist. Kõige pealt kõndisime Lasnamäele, sealt Pirita jõe äärde, edasi Pirita suusarajale ning jalutuskäik lõppes Pirita velodroomil. Kokku kõndisime umbes kümme kilomeetrit. Väga mõnus oli jalutada koos sõpradega sellise suurepärase ilmaga. Kõigil oli kaasa võetud tee peale natuke näksimist ja juua. Kohale jõudes jagati õpilased võistkondadesse ja alustasime fotojahi mänguga. Seejärel tantsisime staadionil õpetaja Silvia juhendamisel ning tegime ühise koolipildi.
Oli väga mõnus ja tervislik matkapäev.
Hans Kristian

Lisas: Ă•p Geidi 24.09.2018 08:24

Tere, kool!

Lisas: Ă•p Geidi 02.09.2018 08:30

Õppeaasta 2017/2018 lõpetamine

Lisas: Ă•p Geidi 12.06.2018 12:30

Õppekäik Lahemaal- Nõmmeveski ja Majakivi

Lisas: Ă•p Geidi 31.05.2018 20:22

3. klasside ball

Lisas: Ă•p Geidi 30.05.2018 21:28

Emadele kingituse meisterdamine

Lisas: Ă•p Geidi 09.05.2018 12:15

Õppekäik Eesti Kaevandusmuuseumisse

cof

Lisas: Ă•p Geidi 06.04.2018 16:11

KUMU kĂĽlastus

KĂĽlastasime KUMU, kus tutvusime Eesti sajandivahetuse kunstiga.

Lisas: Ă•p Geidi 04.04.2018 09:36

Aktused 23. veebruaril

Täna toimusid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud aktused.  Oma kõne esitas 4.- 7. klasside aktusel Etta Margaret. Õnnitleti tublimaid peastarvutajaid ja spordipäeval osalejaid.

Paula kõnet, “Mjuke on Eesti saja aasta pärast kui kõik lapsed söövad ainult komme?”, saab lugeda Eesti Ekspressi 21. veebruari numbrist.

Lisas: Ă•p Geidi 23.02.2018 12:13