Projektipäevad

Viimasel koolinädalal toimusid 4. e klassil projektipäevad:

1.06 Ohhoo-päev ja 5. klasside draamapäev (kuuldemängude kuulamine ja tagasisidestamine).

2.06 Looduspäev. Teemaks “Linnud”, linnulaulude kuulamine ja määramine.

3.06 Võõrkeeltepäev.

4.06 Tervisepäev. Tervisliku salati valmistamine, jookse, kõnni või sõida rattaga 5 km.

Siin on 4.e klassi valmisatud salatid koos retseptidega:

KOOSTISOSAD
200 g Spinat
1 tk Pikk värkse kurk
1 tk Punane sibul
1 tk Avokaado
1 tk Laim
3 spl Pannil röstitud kõrvitsaseemneid
150 g Mozzarella kirsid

KASTE
1 dl Oliiviõli
2 spl Laimimahl
Sool

Valmistamine
1. Lõika sibul õhukesteks rõngasteks, kurk piklikeks kangideks ja avokaado kuubikuteks. Sega kastmega ja jäta seisma.
2. Pane beebispinatilehed 5 minutiks külma vette, soovitatavalt mõne jääkuubikuga. Spinatilehed lähevad mõnusalt krõmpsuks.
3. Nõruta spinat käte vahel ja tõsta vaagnale. Laota peale sibul ja kurk, sega kätega läbi.
4. Pane peale ka juustukuubikuid. Puista üle seemnetega ja serveeri kohe.

Alfred
Puuvilja salat
banaan
vaarikad
õun
mustikad
viinamarjad
Valmistamine:
Tükelda banaan, õun ja viinamarjak väikesteks tükkideks ning pane need kaussi. Lisa mustikaid ja vaarikaid ning lihtne ja kiire puuvilja salt ongi valmis.
Kuidas õnnestus:
Salat oli maitsev, tervislik ja seda oli väga lihtne ja kiire valmistada.

Katariina
Frillige salat
Apelsin
Granaatõun
Paprika
Soolalõhe

Valmistamine: Pese kõik koostisosad peale soolalõhe. Tükelda kurk, apelsin, paprika ja soolalõhe sulle sobivateks tükkideks. Võid lõigata salati ka kääridega tükkideks, et jäeks väiksemad tükid. Pane kõik kaussi peale soolalõhe ja sega korralikult läb. Tõsta taldrikule salat ja võid kujundada sinna peale ka soolalõhe. Lisa peale veel granaatõuna seemned ja naudi salatit!

Ines Elisabeth
suur tomat
1,5 salati lehte
murulauk
petersell
till
2 suurt šampinjon
10 redist
kodujuust

Joogiks:
maasika ja piima kokteil

Valmistamine:
Prae šampinjonid võiga pannnil. Samal ajal tükelda tomat ja redised väikesteks kuubikutegs. Kui šampinjonid on valmis vala need tomatite ja redistega kausi. Rebi salati lehed väikseks siis tükelda maitseeained väiksemateks tükideks. Lõpuks pane peale kodujuust ja siis sega ja naudi.

Anders
tomat, kurk, redis, sibulapealsed, värsked salatilehed, pune, natuke soola ja oliiviõli
Enamus asju saime oma aiast.

Karl Amandus
Tervislik salat

Melon
Ananas
Camembert juustu
Kreekapähkli õli
Kaunistamiseks piparmünti
Puhasta puuvili ja tükelda !
Head isu!

Robin
Lehtsalat
Hapukoor
Pipar
Sool
Tegemine:Pese koostisosad ära ja koori kurgid nii, et neil ei oleks äärt. Lõika teised koostisosad väikesteks tükkideks. Pane hapukoort ja 2 korda keera soola ja 2 korda pipart.

Johann Markus
Oliiv õli
Ja palsami äädikas

Juhend:
Lõika seibideks peotäis tomateid ja kaks peo täit kurki sega need koos ühe ja poole supilusikatäje oliivõliga ja soovikoreal lisa palsami äädikat nii palju kui ise soovid

Jakob

Redis
Salatilehed
Ruccola
Murulauk
Till
Õli

Kuidas teha:

Tükelda kõik koostisosad ja pane kaussi. Siis lisa õli ja sega.

Mena
kurk
rooma salat
mozarella juust
redis
tuunikala
sool ja pipar
soovi korral jalapeno

Oskar S
Lihtne tervislik salat

Lehtsalat
Fetajuust
Õli
Maitseaine
Balsamico

Valmistamine:
Pese koostisosad ära. Lõika kurk ja tomat. Rebi salati tükid ja pane  kõik komponendid kaussi. Maitsesta salat ja ongi valmis.

Kuidas õnnestus:
Salat tuli väga, tervislik ja see on üli lihtne.

Sireli
Koostisosad
kurk
tomat
spinati lehed
mahe mangoaidu
sool
pipar
oliivõli
sidruni mahl
Tegenine
Pese kõik koostisosad ära. Lõika juurviljad tükkideks. Sega kõik koostisosad ära.

Oskar K
tomat
mozzarella
basiiliku lehed
erinevaid lehti, mida ise tahad
soja kaste

kuidas valmistada:
Lõika tomat ja mozzarella  tükkideks ja pane need vaheldumisi taldrikule. Tõsta salati  lehed taldrikule ja vala kaste peale.

Ramona

5.06 Jalgrattapäev. Eksam koolis.

Kommenteerimine on keelatud.