29.05 PILVETUND

On üsna selge, et juba  hetkel, kui klass saab teada, et õpetaja Erki Otsman on meie klassi saabumas, on kõik õhevil ja ootust täis. Keegi teine ei oska loodusest nii palju ja nii huvitavalt pajatada. Seekord tuli ta rääkima pilvedest. Joonistasime ja mõtlesime, mõõtsime ja ennustasime. Lõpuks läksime õue ja keerasime pilgu otse taevasse, et selgusele jõuda, kas kõik ikka on nii, nagu kuulsime.

Lisas: kalli 05.11.2018 21:05

23.05 EMADEPĂ„EV KOOLIS

Maikuu näitas oma ilasat sooja poolt ja klassis oli üsna raske paigel istuda. Ometi otsustasime oma emasid tervitada just koolis oma klassis. Katsime neile ilusa kohvilaua ja valmistasime ette ettekanded ja väikese kontserti. Olime ise päris elevel ja emad olid vist ka päris rõõmsad.

Olime joonistanud oma emadest portreed ja palusime igal emal oma pildi üles leida. Küll sai palju nalja! Mäni ema ei tea üldse, mis nägu ta on.Ja see polnud veel kõik. Kirjutasime eesti keele tunnis oma emadest lood, kuhu jätsime emade nimed lisamata. Ja emad pidid ära tundma selle loo, mis just temast rääkis. Lugejate järgi arvata ei saanud, sest emalugu luges hoopis keegi teine laps.

Kui emad olid tööle ja kodudesse läinud, jätkasime meiegi oma koolipäeva. Aga selline emotsionaalne hommik ei saanud ju tavapärase klassitunniga jätkuda. Nii läksime hoopis kooliõuele matemaatikatundi tegema.

Lisas: kalli 05.11.2018 20:46

28.05 OHHOO

Maikuu lõpus korraldasime oma klassis katsete võidudemostratsiooni. See oli olulinne sellepärast, et pidime esitama oma klassi parimad katsed ülekoolilisele OHHOO-päevale.

Meie klassi esindajateks võitlesid ennast Marta, Amara Lume, Kadri, Artur , Pätrick ja Laurell.

Lisas: kalli 05.11.2018 20:15

9.05 LOODUSMUUSEUM

Maikuu alguses läksime klassist välja  –  Eesti Loodusmuuseumisse Laial tänaval. Loodusmuuseumis oli just remont valmis saanud. KĂĽll oli seal palju vaadata ja katsuda.

Lisas: kalli 05.11.2018 19:46

19.04 RAEHOONES

Raekojaplatsi servas asub uhke hoone Raekoda. Selles hoones me koos käisimegi. Tegelikult oli Raekojas õleval põnev näitus “Rõõm linna sĂĽdames”, mis tutvustas Konrad Mägi maastikumaale.

Lisas: kalli 18.09.2018 23:53

17.04 PLAYBACK

Staaripidu ootasime suure õhinaga. Juba ettevalmistus ja harjutamine oli tõeliselt tore. Päris peole kõik väikesed staarid ei saanud, aga see ei kurvastanud eriti kedagi. Rõõmustasime nende üle, kes lavale pääsesid. Ja meie klassi tüdrukud juba oskavad lava nautida.

Lisas: kalli 18.09.2018 23:06

9.04 MEIE TUBLID PRANGLIJAD

Pranglimine on põnev ja arendav tegevus. Üsna mitmed meie klassi lapsed innustuvad pranglimises enda või kaaslaste tulemuste seljatamisest. Kõige järjepidavamad pranglijad olid sel aastal Marius, Artur, Polina ja Loore. Tublid!

Lisas: kalli 07.09.2018 22:33

5.04 TEEME KUNSTI

Kevadel ootavad kõik lapsed lihavõtteid. Eks meiegi – munad ja suled, see on ju põnev! PĂĽĂĽdsime kunstitunnis teha nii, et pänevat oleks nii poistele kui tĂĽdrukutele.

Kõige huvitavamaks tööks sai purjeka ehitamine.

Lisas: kalli 07.09.2018 22:32

2. 04 KOHTUMINE KIRJANIKUGA

Ăśhel täitsa tavalisel päeval sai meie õpetaja kirja Tallinna Kesklinna Raamatukogust. Selles kirjas kĂĽsiti, kas meie klass on valmis lugema ĂĽht toredat lasteraamatut, selle järgi pilte joonistama ja lõpuks veel raamatu autoriga kohtuma. See oli vahva pakkumine ja loomulikult olime nõus. Anti Saare lasteraamat ” Pärt ei oska saltot” oli huvitav  ja seda lugeda oli täitsa tore. Pilte hĂĽppamisest meeldis meildis meile samuti joonistada.

.

Kuulame hoolega raamatukogutöötaja juttu. Kohe selgub, kelle pildi kirjanik Anti Saar endale kingituseks valis. Selgus, et tema jaoks oli põnevaim meie Villem Jasperi maalitud pilt.

Lisas: kalli 07.09.2018 22:21

14. 03 EMAKEELEPĂ„EV

Emakeelepäeval katsusime jõudu kirjatähtedes kirjutamises. NĂĽĂĽd on juba peaaegu kõik kirjatähed selged ja paras aeg vaadata, kuidas see kaaslastel välja tuleb, või just uhkeldadagi enda ilusate täheridadega. Kõik klassid kirjutasid mõtte Heljo Männi värskest lasteraamatust “Linnupesa”.

Lisas: kalli 02.06.2018 21:51