14. 03 EMAKEELEPĂ„EV

Emakeelepäeval katsusime jõudu kirjatähtedes kirjutamises. NĂĽĂĽd on juba peaaegu kõik kirjatähed selged ja paras aeg vaadata, kuidas see kaaslastel välja tuleb, või just uhkeldadagi enda ilusate täheridadega. Kõik klassid kirjutasid mõtte Heljo Männi värskest lasteraamatust “Linnupesa”.

Lisas: kalli 02.06.2018 21:51

22.02 KĂśLAS TOOMPEAL

Ühel toredal päeval tegi Villem Jesperi ema meile ahvatleva ettepaneku külastada Toompead ja ronida Pika Hermanni torni vaateplatvormile. Seda võimalust me mööda ei lasknud.  Vaadata, kus ja kuidas meie riigi valitsemine toimub, sellest tahtsime kohe kindlasti osa saada.

Selline näeb meie kodulinn välja Pika Hermanni torni tipust.

Selline näeb kogu Toompea välja peopealt vaadatuna. Mitte küll päris, aga uurime lossihoovi kõiki hooneid maketilt.

Tegime ühe piduliku pildi täitsa pidulikus saalis.

Lisas: kalli 02.06.2018 21:38

5.03 VĂ„IKESED RAKETITAJAD

Meie klassis meeldib kõikidele meisterdada ja nuputada. Tore, kui seda kõike saab teha koos sõpradega. Proovisimegi sildu ja torne  ehitada. Idee saime saatest “Rakett 69”. Materjaliks oli meil puu ja paber. Eesmärgiks ehitada pikim torn ja tugevaim sild. Koos tegutsesid kõik neli esimest klassi ja kibe töö käis koolimaja kahe kahel korrusel.

Lisas: kalli 27.04.2018 13:22

20.02 SUUSAPĂ„EV

Suurele ja tähtsale  Eesti Vabariigi sĂĽnnipäevale läksime vastu ĂĽsna sportlikult: sõitsime kogu kooliga Kõrvemaale suusatama. Polnudki tähtis, kas suusatamine oli selge, või said suusad jalga esmakordselt. Kõik tundsid päevast rõõmu. Ja Kõrvemaa tervitas meid ilusa päikesepaiste ja lumesajuga. Päeva lõpus tuubitasime ĂĽheskoos. No ja ka lõunatasime päevale sobivalt – kuum supp lumiste mändide all. Oli tõeliselt tore päev.

Lisas: kalli 27.04.2018 12:58

14.02 SĂ•BRANĂ„DALA STIILSED

Veebruari keskel toimus koolis sõbranädal. Viis vahvat koolipäeva. Igal päeval olime erinevad ja huvitavad: esmaspäeval kuulsad, teisipäeval rahvuslikud, kolmapäeval südamlikud, neljapäeval loomalapsed ja reedel sinised-mustad-valged. Meie klass nautis.

Lisas: kalli 27.04.2018 12:44

12.02 PEASTARVUTAMISE VĂ•ISTLUS

See esmaspäev algas eriti tegusalt. Käisime klassiga võidu peast arvutamas. Pinge oli päris suur. Meie kooli esimeste klasside parimaks arvutajaks sai Artur, Joel püsis teisena tihedalt tema kannul. Palju õnne!

Lisas: kalli 27.04.2018 11:55

9.02 KÜÜNLAKUU MEISTERDUSED

Kuigi uue aasta algus on toredaid tunniväliseid tegevusi täis, jätkus meil aega ka kunsti tegemiseks. Kuidas saakski kĂĽlmal talvepäeval hakkama käpikuteta! Ja sooja saab ka tantsujalgu kasutades – hakkame minema!

Lisas: kalli 27.04.2018 11:42

7.02 AJARĂ„NNAK

7. veebruaril toimus paljudes Eesti koolides ajarännak. Nii ka meie koolis. Esimesed klassid rändasid tagasi nõukogude aega. Püüdsime olla riides nagu meie vanaemad ja tegime ainetundides tööd tolle aja õpikute ja vihikutega.

Päeva lõpus sai kogu koolipere kooli hoovil kokku iseseisvusmanifesti kuulamiseks.

Lisas: kalli 27.04.2018 09:52

2.02 AJAS TAGASI

Veebruari külmad talvepäevad olid täis tegemisi, mis seotud meie armsa koduriigi 100. sünnipäevaga. 2.veebruaril käisime klassiga Tallinna Ülikooli Eesti Pedagoogika Arhiivimuuseumis kahes erilises koolitunnis, mis viisid meid ajas tagasi.

Tsaariaja koolitunnis kirjutasime hanesulega, lugesime piiblit ning palvust ja proovisime, kuidas ulakatele poistele  hernestel põlvitamine mõjuda võis.

Nõukogude aja koolitunnis kirjutasime sulepeaga, mida tuli ise tindiga täita, laulsime nõukogude lastelaule ja vaatasime, kuidas meie emad ja vanaemad koolis välja nägid.

Lisas: kalli 02.04.2018 23:49

17.01 BALL

Meie peotantsuõpingud lõppesid balliga. Tõeliselt piduliku balliga Reaalkooli uhkes aulas. Tüdrukud olid sellel õhtul tõelised printsessid ja see andis ka noormeestele võimaluse käituda härrasmehelikult. Suur tänu, õpetaja Silvia, et meile tantsud selgeks õpetasid!

Lisas: kalli 02.04.2018 20:39