19.04 RAEHOONES

Raekojaplatsi servas asub uhke hoone Raekoda. Selles hoones me koos käisimegi. Tegelikult oli Raekojas õleval põnev näitus “Rõõm linna sĂĽdames”, mis tutvustas Konrad Mägi maastikumaale.

Lisas: kalli 18.09.2018 23:53

17.04 PLAYBACK

Staaripidu ootasime suure õhinaga. Juba ettevalmistus ja harjutamine oli tõeliselt tore. Päris peole kõik väikesed staarid ei saanud, aga see ei kurvastanud eriti kedagi. Rõõmustasime nende üle, kes lavale pääsesid. Ja meie klassi tüdrukud juba oskavad lava nautida.

Lisas: kalli 18.09.2018 23:06

9.04 MEIE TUBLID PRANGLIJAD

Pranglimine on põnev ja arendav tegevus. Üsna mitmed meie klassi lapsed innustuvad pranglimises enda või kaaslaste tulemuste seljatamisest. Kõige järjepidavamad pranglijad olid sel aastal Marius, Artur, Polina ja Loore. Tublid!

Lisas: kalli 07.09.2018 22:33

5.04 TEEME KUNSTI

Kevadel ootavad kõik lapsed lihavõtteid. Eks meiegi – munad ja suled, see on ju põnev! PĂĽĂĽdsime kunstitunnis teha nii, et pänevat oleks nii poistele kui tĂĽdrukutele.

Kõige huvitavamaks tööks sai purjeka ehitamine.

Lisas: kalli 07.09.2018 22:32

2. 04 KOHTUMINE KIRJANIKUGA

Ăśhel täitsa tavalisel päeval sai meie õpetaja kirja Tallinna Kesklinna Raamatukogust. Selles kirjas kĂĽsiti, kas meie klass on valmis lugema ĂĽht toredat lasteraamatut, selle järgi pilte joonistama ja lõpuks veel raamatu autoriga kohtuma. See oli vahva pakkumine ja loomulikult olime nõus. Anti Saare lasteraamat ” Pärt ei oska saltot” oli huvitav  ja seda lugeda oli täitsa tore. Pilte hĂĽppamisest meeldis meildis meile samuti joonistada.

.

Kuulame hoolega raamatukogutöötaja juttu. Kohe selgub, kelle pildi kirjanik Anti Saar endale kingituseks valis. Selgus, et tema jaoks oli põnevaim meie Villem Jasperi maalitud pilt.

Lisas: kalli 07.09.2018 22:21

14. 03 EMAKEELEPĂ„EV

Emakeelepäeval katsusime jõudu kirjatähtedes kirjutamises. NĂĽĂĽd on juba peaaegu kõik kirjatähed selged ja paras aeg vaadata, kuidas see kaaslastel välja tuleb, või just uhkeldadagi enda ilusate täheridadega. Kõik klassid kirjutasid mõtte Heljo Männi värskest lasteraamatust “Linnupesa”.

Lisas: kalli 02.06.2018 21:51

22.02 KĂśLAS TOOMPEAL

Ühel toredal päeval tegi Villem Jesperi ema meile ahvatleva ettepaneku külastada Toompead ja ronida Pika Hermanni torni vaateplatvormile. Seda võimalust me mööda ei lasknud.  Vaadata, kus ja kuidas meie riigi valitsemine toimub, sellest tahtsime kohe kindlasti osa saada.

Selline näeb meie kodulinn välja Pika Hermanni torni tipust.

Selline näeb kogu Toompea välja peopealt vaadatuna. Mitte küll päris, aga uurime lossihoovi kõiki hooneid maketilt.

Tegime ühe piduliku pildi täitsa pidulikus saalis.

Lisas: kalli 02.06.2018 21:38

5.03 VĂ„IKESED RAKETITAJAD

Meie klassis meeldib kõikidele meisterdada ja nuputada. Tore, kui seda kõike saab teha koos sõpradega. Proovisimegi sildu ja torne  ehitada. Idee saime saatest “Rakett 69”. Materjaliks oli meil puu ja paber. Eesmärgiks ehitada pikim torn ja tugevaim sild. Koos tegutsesid kõik neli esimest klassi ja kibe töö käis koolimaja kahe kahel korrusel.

Lisas: kalli 27.04.2018 13:22

20.02 SUUSAPĂ„EV

Suurele ja tähtsale  Eesti Vabariigi sĂĽnnipäevale läksime vastu ĂĽsna sportlikult: sõitsime kogu kooliga Kõrvemaale suusatama. Polnudki tähtis, kas suusatamine oli selge, või said suusad jalga esmakordselt. Kõik tundsid päevast rõõmu. Ja Kõrvemaa tervitas meid ilusa päikesepaiste ja lumesajuga. Päeva lõpus tuubitasime ĂĽheskoos. No ja ka lõunatasime päevale sobivalt – kuum supp lumiste mändide all. Oli tõeliselt tore päev.

Lisas: kalli 27.04.2018 12:58

14.02 SĂ•BRANĂ„DALA STIILSED

Veebruari keskel toimus koolis sõbranädal. Viis vahvat koolipäeva. Igal päeval olime erinevad ja huvitavad: esmaspäeval kuulsad, teisipäeval rahvuslikud, kolmapäeval südamlikud, neljapäeval loomalapsed ja reedel sinised-mustad-valged. Meie klass nautis.

Lisas: kalli 27.04.2018 12:44