27.09 – LEHTPUUPROJEKT

Meie koolis on tavaks, et kõik teise klassi poisid ja tüdrukud koostavad miniuurimistöö lehtpuu kohta. Ühel ilusal septembrikuu päeval läksimegi Musimäele sõpra otsima. Selleks sõbraks tahtsime valida üht põnevat lehtpuud. Aga kuna me ilmataadiga kokku ei leppinud, juhtus puude vaatlemiseks tormine ilm ja nalja sai palju. Ei saanudki aru, kas tuul keerutas puudelehti või hoopis meie uurimistöö lehti.

Lisas: kalli 15.04.2019 20:00

21.09 – MATKAPĂ„EV

Meil on sünnipäev. Meil kõigil! No tegelikult on sünnipäev meie koolil. Saime viie aastaseks. Sel puhul korraldasime matka kõikidele õpilastele, õpetajatele ja isegi emadele ja isadele.

Lisas: kalli 15.04.2019 19:42

19.09 – PAUNKĂśLAS

Sügise sünnipäeva puhul panime seljakotid selga ja läksime Paunküla matkarajale vaatama, missugused põnevad taimed kasvavad metsas ja soos.

Just nii saab määrata sarapuu vanust:

Lisas: kalli 15.04.2019 19:41

1.09 TERE, TEINE E KLASS!

Esimene klass sai läbi.  See lõpp hiilis ligi kuidagi kiiresti ja ootamatult. Nii ootamatult, et mõned lapsed käisid ka pärast tunnistust saamist ja viimast koolipäeva veel mitu päeva klassis. Aga tõsi, mis tõsi – tunde seal enam ei toimunud. Ainult malet sai mängida. Ja asju pakkida – tuli meil ju pärast esimest klassi ka suuremasse koolimajja kolida.

Suvi möödus kiiresti päikest ja sooja ilma nautides.  Ometi jõudis nii mõnigi kooli ja klassikaaslasi igatsema hakata. Tore oli lõpuks kohtuda!

Mälestuseks jäädvustasime viimase aktuse sabaotsa. Just nii lõppes meie 1. kooliaasta.

Lisas: kalli 15.04.2019 19:39

8.06 SPORDIPĂ„EV

1.E klass tunneb rõõmu sportimisest koolistaadionil. Õnneks leidsime ka selleks aega, enne kui kooliuksed suvevaheajaks suletuks jäid.  Pildil on teiste klasside võidukad tüdrukud.

Lisas: kalli 15.04.2019 19:35

6. 06 TENNISEKLUBIS

Saime toreda küllakutse Kadrioru Tenniseklubisse. See tegi meile suurt rõõmu. Sport on meie klassi laste suur lemmik!

Lisas: kalli 15.04.2019 19:17

30.05 KLOOGARANNA

Ilmad olid  ilusad japäris raske oli klassis laua taga istuda.  Viimaks jõudiski kätte see päev, kui õpetaja ütles, et ees on sõit Kloogaranda. Pakkisime piknikorvi ja palli kaasa ja sõit läks lahti. Kloogaranna asub kaunis mererannas ja see meile saladus ei olnud!

Lisas: kalli 15.04.2019 19:03

5.06 MAARJAMĂ„E LOSSIS

Ăśhel kĂĽlmal kevadpäeval kĂĽlastasime Maarjamäe lossi. Tegime seal koos ajarännaku 50 aastat tagasi – nõukogude aega.

Lisas: kalli 15.04.2019 18:59

29.05 PILVETUND

On üsna selge, et juba  hetkel, kui klass saab teada, et õpetaja Erki Otsman on meie klassi saabumas, on kõik õhevil ja ootust täis. Keegi teine ei oska loodusest nii palju ja nii huvitavalt pajatada. Seekord tuli ta rääkima pilvedest. Joonistasime ja mõtlesime, mõõtsime ja ennustasime. Lõpuks läksime õue ja keerasime pilgu otse taevasse, et selgusele jõuda, kas kõik ikka on nii, nagu kuulsime.

Lisas: kalli 05.11.2018 21:05

23.05 EMADEPĂ„EV KOOLIS

Maikuu näitas oma ilasat sooja poolt ja klassis oli üsna raske paigel istuda. Ometi otsustasime oma emasid tervitada just koolis oma klassis. Katsime neile ilusa kohvilaua ja valmistasime ette ettekanded ja väikese kontserti. Olime ise päris elevel ja emad olid vist ka päris rõõmsad.

Olime joonistanud oma emadest portreed ja palusime igal emal oma pildi üles leida. Küll sai palju nalja! Mäni ema ei tea üldse, mis nägu ta on.Ja see polnud veel kõik. Kirjutasime eesti keele tunnis oma emadest lood, kuhu jätsime emade nimed lisamata. Ja emad pidid ära tundma selle loo, mis just temast rääkis. Lugejate järgi arvata ei saanud, sest emalugu luges hoopis keegi teine laps.

Kui emad olid tööle ja kodudesse läinud, jätkasime meiegi oma koolipäeva. Aga selline emotsionaalne hommik ei saanud ju tavapärase klassitunniga jätkuda. Nii läksime hoopis kooliõuele matemaatikatundi tegema.

Lisas: kalli 05.11.2018 20:46