Eesti Vabariigi aktus

Meie Eesti Vabariigi aktus oli natuke teistsugune. Aktus toimus ainult kahe klassiga.

Hommikul oli 1. klassi aktus ja meie klassi 2 poissi ja 2 tüdrukut (Märten, Trino, Robert ja Emily (mina)) esinesid isemõeldud luuletusega. Veel luges üks neljanda klassi tüdruk kõnet.

Meie 3. klassi aktusel olid 3.d ja 3.e. Aktus kestis 15 minutit. Jälle luges üks teine tüdruk neljandast klassist kõnet. Veel laulsime mõttes Eesti hümni. Rääkisime natuke ka Pikast Hermanist ja lipu heiskamisest. Minu arust oli selline aktus teistsugune ja natuke mitte kõige sobilikum mulle.

Emily

Lisas: toimetajad 03.06.2021 20:25

Lego võistlus

Lego ehitamise võistlus oli tore, aga sinna pidi lisama norraga seoses midagi huvitavat. Mina ehitsain legodest tuuliku ja lõkke. See oli tore võistlus kus panna oma fantasia tööle. Mulle meeldis!

Lisas: toimetajad 30.03.2021 16:57

Kõrvemaal 3. kl suusapäev

01.03.2021. Me läksime bussiga Kõrvemaale, aga mina (Karl), Trino ja Anee läksime Trino isa autoga, sest me kartsime, et me võime bussis haigeks jääda. Kui me olime bussiga kohale jõudnud, läksime me välja. Me võtsime oma asjad ja panime need ära sinna, kuhu me pärast sööma läksime. Meie klass, 3.d, läks alguses tuubitama ja 3.e klass suusatas. Meie tuubitasime ja teine klass suusatas umbes 30 minutit ja pärast me vahetasime nii, et meie läksime suusatama ja 3.e klass läks tuubitama. Alguses õpetas treener meile põhiasjad, mida suusatamises peab tegema. Alguses me tegime hästi väikseid ringe, aga pärast lasti meid 1,5 km rajale ja neid jõudsin ma teha 2, aga teised ühe. Kui me olime ära suusatanud, läksime me sööma ja söögiks oli frikadellisupp ja tee. Pärast sööki läksid kõik bussi ja meie autosse, et sõita tagasi kooli. Minu arust oli tuubitamine ja suusatamine väga lõbus ja tore.

Karl

Lisas: kristi 01.03.2021 22:15

Tervislikult koolis

08.-19.02.2021. Tervise nädal kestis kokku 2 nädalat. Meie klassi ĂĽlesanded olid sĂĽĂĽa iga päev salatit ja puuvilja. Olla aktiivsem – mängisime limbot ja kummikeksu vahetundide ajal. Veel oli ĂĽlesandeks olla vahetunnis 2 min vaikselt klassis, näiteks joonistada. Üldiselt õnnestus see programm päris hästi. Meie klassi lapsed sõid salatit ja kui oli, siis ka puuvilja. Vahetunni ajal tahtsid kõik lapsed usinalt limbot mängida. Kõige raskem osa oli olla 2 minutit vaikselt klassis, kuna osad lapsed seda ei suutnud (mängiti, joosti). Oli huvitav ja teistsugune aeg.

Anee Marie ja Trino

Lisas: kristi 19.02.2021 21:38

Stiilipäevad

11.-17.02.2021. 11 veebruar – 17 veebruar oli meie koolis stiili ja sõbrapäeva nädal. Minu ja Kaspari lemmik päev oli reede, kui oli riiete teemaks sõnumid ja tekstid.


Ja nüüd stiilipäevad:

11. veebruaril – kĂĽbarad ja kaabud

12. veebruaril – sõnumis ja tekstid

15. veebruaril – pehme ja roosa

16. veebruaril – sokid, sallid, mĂĽtsid

17. veebruaril – rahvusmustrid

Robert arvab: “Mulle meeldis salli kanda, sest sellega oli soe olla. Ma kandsin Tommy Hilfigeri sokke. Ma kandsin Zara salli. Kokkuvõttes meeldis mulle sokid, sallid, mĂĽtsid päev.”

Märten

Lisas: kristi 17.02.2021 22:11

TKP 3. klasside ball

13.01.2021.

“3. klasside ballil tantsisime õpitud tantse. Paljudel olid tantsusammud meelest läinud, sest eneseisolatsioonil meil oli ainult ĂĽks tund enne vaheaega, enamasti poistel. Kui me ballil olime, tulid sammud meelde. Ballil oli väga tore ja need, kes ei tulnud, siis neile saab rääkida, kui tore ball oli.”

Robert Marten

“13.01.2021 oli 3.d ja 3.e klassi ball. Olime pidulikult riides ja tantsisime. Me tantsisime kõiki tantse, mida olime õppinud, näiteks cha-cha-cha, quickstep, jive, aeglane valss, rumba ja paljude lemmik laupäevaõhtupalavik. Vahepausil sõime uues koolisööklas kringlit ja jõime teed. Kõige lõpus jagas direktor eeskujuliku käitumise ja hoolsuse eest õpilastele kiituskirju.”

Linda Kristiina 

Lisas: kristi 13.01.2021 19:50

Uisutamas

04.12.2020.

Kes käisid, need teavad. 🙂

Lisas: kristi 08.12.2020 21:36

Mardid ja kadrid

20.11.2020 toimus 3.e ja 3.d klassi mardi -ja kadripäev. See toimus muusikatunni ajal meie maja saalis. Kandsime mardi või kadri kostüümi. Sisuliselt kõik tüdrukud olid teinud end kadrisantideks ja poisid mardisantideks. Ju oli nii lihtsam! Aga samas oleks just teistpidi olnud huvitavam ja naljakam. Kõik said endale eelnevalt kunstitunnis vastavalt kostüümile ise maski meisterdada ja seda sel päeval kanda. Me laulsime ja tantsisime ning 2. klassid rääkisid vanaaja kommetest. Näiteks räägiti, et kadri titele anti hambaraha. Meie klass laulis mardilaulu ja 3.e klass laulis kadrilaulu. Oli meeleolukas päev.

Trino

Lisas: kristi 20.11.2020 15:57

Keemiakatsed

17.11.2020.

1. Kas õhk sisaldab hapniku? Meie Petri tassis oli vesi, mille sisse pidime panema teeküünla ja selle süütama. Lõpuks panime keeduklaasi tagurpidi küünla peale. Meie küünlad kustusid ja vesi tõusis klaasis.

2. Süsihappegaasi saamine ja tõestamine. Katse A osas asetasime katseklaasi tükike marmorit ning valasime soolhappe (HCl) lahust. Sulgesime katseklaasi kummikorgiga millest on läbi torgatud klaastoru. Juhtisime eralduva süsihappegaasi teise katseklaasi, milles oli värvitu lubjavesi. Katse A osa tulemus oli, et lubjavesi muutus häguseks.Katse B osas valasime 2 ml lubjavett ning asetasime sellese joogikõrre. Me puhusime kõrre abil ettevaatlikult  väljahingatava õhu. Meie väljahingatavas õhus oli süsihappegaas.

3. Hapniku saamine ning tõestamine. Me raputasime katseklaasi 1 cm lilla värvusega kaaliumpermanganaadi (KMnO₄) kristalle. Kinnitasime katseklaasi katseklaasihoidjasse ning kuumutasime seda piirituslambi leegis. Tõestasime eralduvat hapnikku hõõguva pirruga. Meie hõõguv puupulk süttis põlema. 

4. Vääveldioksiidi saamine ja tema happelised omadused. Me valasime katseklaasi 2 ml naatriumtiosulfaadi lahust (Na2S2O3) ning lisasime 2 ml soolhappe lahust. Me tutvusime ettevaatlikult eralduva gaasi lõhnaga. Viisime katseklaasi suu juurde märjastatud indikaatorpaberi riba. Meil tekkis terava iseloomuga lõhn.

5. Vesiniku saamine ja tõestamine. Me asetasime katseklaasi ühe tsingi tükikese ning valasime sellele 4 ml soolhappe lahust. Me kogusime eralduva vesiniku tagurpidi pööratud kuiva katseklaasi. Meil käis väike pauk.

Kateriine

Lisas: kristi 17.11.2020 16:05

Isadepäev

Arva ära, kelle isa kirjeldust Sa loed! Kelle isa see on?

ISADE KIRJELDUSED

Lisas: kristi 07.11.2020 23:22