Kadrid ja mardid

Klassiõhtu

Lisas: toimetajad 12.11.2021 20:25

Õppekäik Toompeale: Riigikogu ja Pikk Hermann

Oli igati vahva käik. Pidime ĂĽksjagu aega ootama ekskursiooni juhti, kuna olime ise varajased. Jõudsime kohale ca 11.40, ekskursiooni algus oli plaanitud kl 12.00. Tagantjärgi tark olles, oleksime võinud Toompea platsil rohkem aega veeta.  See ootamine oli omamoodi väljakutse, kuna lapsed oli ĂĽsna elevil ja iga minut kĂĽsis keegi, et kaua me veel peame ootama. Sisustasime ootamise aega sellega, et panime neid lugema põrandal olevaid plaate, kĂĽsisime pindala ja mustade/valgete plaatide vahekorda, kĂĽsisime ĂĽldisi kĂĽsimusi Eesti Vabariigi ja Riigikogu kohta jne. Lapsed olid entusiastlikud ja tublid. Käitumise mõttes oli mõne poisiga rohkem tegemist. Vahepeal põikas mõni tuntud nägu meie seltskonnast läbi, see tekitas elevust. Kõigile ĂĽtlesime vapralt “Tere!”, ĂĽldiselt mööduti passiivselt. Viimasena tuli Raimond Kaljulaid, kes oli vähe sõbralikum ja asus lastega vestlema, kĂĽsis, mis koolist oleme jne. Oli lõbus. Laura nĂĽĂĽd kĂĽll televiisorist tunneb nimetatud meesterahva ära.

Giidi juhendamisel käisime Valges Saalis, kus ta rääkis pikalt Toompea lossi ajaloost. Lapsed said võimaluse küsida küsimusi. Liiga palju neil ei olnud. Kõik nägid korraks ka Jüri Ratast. Tegime pildi Eesti ja EL lippude juures.
Valgest saalist liiguti Riigikogu peasaali, kus giid rääkis pikalt ja põhjalikult Riigikogu tööst. Üllatusena tuli lõpuks lastelt üsna palju küsimusi, mis olid täitsa asjalikud. Ju siis ikka kuulati giidi juttu.

Peale seda läksime Reformierkonna fraktsiooni tuppa, kus Ivi Eenmaa tutvustas lastele Riigikogu töö põhimõtteid ja pisut proovis selgitada poliitika alustalasid. Lastele pakuti teed, pirukaid ja komme. Osad poisid olid üsna aplad. Oli tegemist, et selgitada, et ka teistele peaks jaguma. Lõpuks saime kõik kenasti söögipoolise jagatud ja vast keegi ilma ei jäänud. Andsime üle ka laste poolt tehtud pildi.

Seejärel suundusime Pika Hermanni torni. Trepist üles minek oli kindlasti põnevusttekitav. Osad lugesid astmete arvu. Tornist avanes ilus vaade linnale, tegime ka pilte. Kes lastest leidis oma kodu ja kes kooli jne.

Lõpuks jalutasime kooli. Oli tegu, et seda kampa rivis hoida. Aga koostöös saime kenasti hakkama.

mõtteid ja pilte õppekäigust Laura emalt

Lisas: toimetajad 02.11.2021 21:35

Ettelugemise päev

Ettelugemise päeval käis Josephine (mina). Ma pidin valima meeldiva raamatu, ma valisin “Tont ja Facebook” (A. Kivirähk). Ma kahjuks ei saanud suurele võistlusele. Sinna läks hoopis meie paralleelklassist ĂĽks õpilane. Mina lugesin lihtsalt ette meie klassile ja paralleelklassile. Mulle meeldis see päev.

Josephine

Lisas: toimetajad 20.10.2021 18:28

R-õpe: igapäevane keemia

19. oktoobril läksime keemiatundi. Me pidime võtma paaridesse ja meile anti töölehed. Esimene katse toimus kapsavedelikuga ja me kallasime kapsavedelikku kuute katseklaasi. Ning hakkasime erinevaid vedelikke erinevatesse katseklaasidesse panema. Selle järel hakkas sinakas kapsavedelik muutma värvi, nt esimeses katseklaasis muutus vedelik vaarikaroosaks, kuuendas katseklaasis aga roheliseks. Me kirjutasime need värvid, mis tekkisid töölehele ning tegime veel katseklaasidega katseid ning siis jätkasime. Me tegime ka katlakivi ja õppisime, kuidas keemiliste vahenditega seda eemaldada. Rohkem katseid me ei proovinud. Mulle meeldis keemiatund väga!

Lisas: toimetajad 19.10.2021 21:34

Kakerdaja raba

6. oktoobril käisime Kakerdaja rabas õppekäigul. Kogunesime kell 7.45 koolihoovis ja kell 8 läks buss. Buss sõitis ~1 tund ja umbes kell 9 olime kohal. Kohapeal oli meil vastas giid ja ta rääkis natuke metsast, mille pidime läbima enne rappa jõudmist. Siis asusime teele. Tee peal tutvustati natuke seda piirkonda, kus me praegu asusime ning lõpuks jõudsime raba juurde. Rabas kõndisime kitsal laudteel ja meile tutvustati rabas olevaid taimi, nt turbasammal. Siis jõudsime Kakerdaja järve äärde ja siis läksime edasi. Pärast seda läksime tagasi ja tuli söögipaus. Peale söögipausi läksime avastama metsa. Metsas tutvustati ka erinevaid taimi, puid jne. Peale seda läksime bussi, mis viis meid tagasi. Bussisõidu ajal mängisid mõned mingeid kaardimänge jms. Umbes kell 13 olime tagasi Tallinnas kooli juures. Mulle meeldis õppekäik väga.

Lisas: toimetajad 06.10.2021 18:27

Õpetajate päev

Lisas: toimetajad 05.10.2021 18:26

Kooli sünnipäev

29. septembril tulime kooli piduliku koolivormiga, sest oli kooli sünnipäev. Läksime staadionile ja laulsime koolile sünnipäeva laulu. Siis pidas direktor kõne ja peale seda tulime klassi tagasi ning tegime Realica töölehte. Pärast seda tuli direktor ja jagas jäätist. Mulle meeldis see väga!

Emily

Lisas: toimetajad 29.09.2021 18:25

3. klasside sĂĽgislaat

20.09. toimus 3. klasside sügislaat. Kõik võtsid kaasa sularaha ja väikse koti, kuhu asjad panna. 3. klassid olid teinud palju küpsetisi, aga oli ka meisterdusi. Seekord oli õues sügislaat ning ostjaid võis leida igalt poolt nagu ka müüjaid. Oli näha, et 3. klassid olid palju vaeva näinud ja ma ei näinud peaaegu et mitte ühtegi lauda, kus laada lõppedes olid kõik asjad ära ostetud.
Mulle meeldis sügislaat väga.

Emily

Lisas: toimetajad 20.09.2021 17:44

Ajarännak

Ajarännak toimus viieteistkümnendal septembril. Me läksime kujundlikult ligikaudu 30 aastat ajas tagasi (1987-1990). Kõik tulid kooli selle ajastu riietega. Peale seda hakkas meil tavaline õppetund. Meie tunnid olid ainult 30 min pikad. Siis peale kahte õppetundi läksid kõik õue ja me moodustasime Reaali keti. Seejärel jätkusid tunnid tavapäraselt. Tundide lõppedes läksime staadionile, kus meile tantsiti, lauldi, loeti luuletusi. Peale seda tuli üllatusesineja Ivo Linna. Kõik laulsid isamaalisi laule ja peale neid laule läksid mõned inimesed küsima tema käest autogrammi ja oligi päev läbi. See oli minu arust päris tore ja huvitav.

Josephine

Lisas: toimetajad 15.09.2021 16:00