Jää hüvasti, 2. klass!

09.06.2020. Viimane koolipäev sellel õppeaastal. Kogunesime kl 10.00ks klassiruumi 13 või videosilla kaudu ĂĽhiseks aasta kokkuvõtteks – direktori kõne video vahendusel, tunnistused, tänukirjad ja suvesoovid. Tore oli näha mitmeid klassikaaslaseid! Päev oli täis põnevust, sest ei oldud ju pikalt ĂĽksteist nähtud, vaid ekraanide jm vahendusel. Päev oli täis ka kauneid lilli. Suur tänu! NĂĽĂĽd vastu suvele, et ammutada jõudu juba 3. klassiks!

Suveks tegevusi õpetajalt:

*** Loe igas suvekuus vähemalt üks raamat!

*** Leia aega pranglimiseks!

*** Hoia Miksikese, e-kooli ja kooli Google´i konto kasutajatunnus-parool meeles!

Kui suvi on eriti põnev, siis jaga oma huvitavaid killukesi meie lennu ajaveebiskis. Loetud raamatutest saad rääkida “Minu loetud raamat” postituse kommentaaris. Suviseid tegemisi jm saad lisada veebitahvile, kus kaaslastele oled häid suvesoove juba kirja pannud.

Lisas: kristi 10.06.2020 15:00

Minu soovitus suveks

02.06.-09.06.2020. Siin leitavale veebitahvlile kogume kõikide 2.d laste soovitused kaaslastele, mida nad suvel võiksid teha.

MINU SOOVITUS SUVEKS

Lisas: kristi 02.06.2020 08:00

Minu lemmikud televisioonis

19.05.2020. Arvutiõpetuses oli ülesanne seoses televisiooniga, mida ka eesti keeles käsitlesime. Kommentaaridest saab teada, mida põnevat lapsed televisiooni vahendusel ammutavad.

Osad lapsed valisid enda saate väljamõtlemise (eesti k tv lk 79). Allpool mõned näited sellest tööst.

Lisas: kristi 19.05.2020 08:00

Minu loetud raamat

13.05.2020. Oleme pidanud igas kolmapäevases eesti keele tunnis lugema mingit raamatut. Selle postituse kommentaaridest saate lugeda, mida põnevat keegi on lugenud, loeb või on jõudnud mitu raamatut läbida.

Head lugemist ja ideede saamist!

Lisas: kristi 13.05.2020 08:00

Projektipäev

11.05.2020. Projektipäev on pĂĽhendatud Eestile oluliste suurmeeste – Jaan Krossi, Georg Otsa ja Voldemar Panso 100. sĂĽnniaastapäevale.

Vaatasime Jaan Krossi teose põhjal valminud multifilmi “Mardileib”, joonistasime selle põhjal pildid, mille kogusime enda lennu kausta Google Drive`s. Seejärel koostasime veebitahvli kirjanik Jaan Krossist, kuhu kogusime temast pilte, infot nii eluloost kui ka teostest, nii video- kui ka helifaile.

2.d veebitahvel (Padlet): JAAN KROSS 100

Multifilmi saad vaadata sellelt lingilt: “Mardileib”

Lisas: kristi 10.05.2020 08:00

Emadepäev

Siin on meie klassi laste akrostihhonid (luuletus, mille ridade algus- või lõpptähed annavad kokku mingi sõna või lause, tavaliselt nime).

Iga laps on teinud kommentaari alla märksõnadena või lausa luuletuse oma ema eesnimest. Oleme akrostihhoneid teinud nii Eestile sünnipäevaks kui ka klassikaaslasele tema päevikusse.

Õp Kristi näide iga rea algustähe järgi (see on kergem variant):

Armastan Sinu kõrget iga.
Iga käepigistus on Sul hell.
Lastele oled majakas elus.
Istud ootel, kindlameelselt.

Ă•p Kristi ema eesnimi on seega Aili.

Lisas: kristi 07.05.2020 08:00

Distantsõpe

16.03.2020. Seoses koroonaviirusega oleme sellest päevast alates distantsõppel.

Praeguseks on selgunud, et selline õpe on kooliaasta lõpuni ehk 10. juunini, kui algab suvevaheaeg.

Meie kasutame kooli poolt loodud Google`i kontot koos sealsete rakendustega: Gmail, Drive esitlused ja dokumendid, Google Meet videotundideks.

NĂ„ITEID EESTI KEELEST – koomiksid.

Lisas: kristi 16.03.2020 14:56

Emakeelenädal

09.03.2020. Koolis käis meil kĂĽlalisetendus “Eestlane ei igavle”. Lavastus oli hariv ajalooliselt. Tõi esile eestlust.

Lisas: kristi 09.03.2020 14:54

Eesti sünnipäev

21.02.2020. Realicas oli ülesanne, et 2. klassid luuletavad mõeldes Eestile. Klassis toimus meil luulekonkurss ilusate seinalehtede ja ilmekate luuletuste esituste põhjal, kust pääsesid edasi pidulikule aktusele päris mitu last. Aktusel esinesid Saara, Robert Marten, Therese, Georg Rihard, Ellen, Märten, Kateriine ja Karl.

“Ma olin väga uhke, kui minu tehtud luuletus valiti klassis välja aktusel esinemiseks. Enne esinemist olin natuke närvis ja kartsin, et kõigi ees läheb lugemine sassi, aga õnneks ei läinud, sest ma olin luuletust nii palju kordi harjutanud. Mulle meeldis ka see, et pärast aktust oli koolisööklas väga maitsev toit.” Robert M.

“Eesti sĂĽnnipäeval esitasin eestimaise luuletuse. Luuletuse kirjutasin ise ja õppisin pähe. Eesti riigi sĂĽnnipäeval olin riietunud oma pidulikku koolivormi.” Kateriine

“Eesti sĂĽnnipäeva puhul pidi mudilaskoor laulma laule. Ma olen mudilaskooris. Meil kõigil olid pidulikud must- valged riided seljas.” Josephine

“Ă•petaja ĂĽtles, et me teeksime ise luuletused Eestimaa kohta. Pidime kirjutama luuletuse paberile ja sinna kaunistusi joonistama. Kõigepealt luges igaĂĽks oma luuletuse klassi ees ette. Panime enda luuletused seina peale. Kõik meie klassi lapsed said valida, kelle luuletuse poolt nad hääletavad. Vaadati, kelle oma on kõige parem ja nemad said aulas esineda oma luuletuse lugemisega. Minu poolt hääletati ja ma sain pidulikul aktusel oma luuletust lugeda. Mul oli hea tunne, et ma sain seal teiste ees esineda ja mikrofoni rääkida. Saalis oli päris palju inimesi kuulamas.” Georg R.

“Hääletasime, kellel on kõige parem luuletus Eesti kohta. Seal sees olin mina ja veel seitse last. Ootasime saali ees Georg Rihardit, sest ta ei teadnud, kus see toimub.  Kui tuli meie kord, läksime neljakesi lavale. Ma olin veidi hirmul, sest mina pidin esimesena lugema ja seal oli päris palju inimesi. Ma veidi värisesin. Siis lugesin mina oma ja siis teised oma luuletuse. Lõpus oli päris hea tunne. Pärast läksime tagasi oma kohale ja kuulasime teiste laule ja vaatasime tantse.” Ellen

“Eesti Vabariik sai 102. Mulle meeldis, et me rääkisime Tartu rahulepingust. See oli väga põnev.” Aleksander

Palju õnne, Eesti!
Pidulikus meeleolus klassis

Lisas: kristi 21.02.2020 14:51

Sõbranädal

10.-14.02.2020. Traditsiooniliselt toimus koolis seoses sõbrapäevaga sõbranädal, kus igal koolipäeval oli oma kindel stiil. Saalis olid väljas ka sõbrapostkastid.

E – meemid ja osalesime ka 20 minuti peastarvutamise võistlusel

T – tagurpidipäev

K – pidĹľaamapäev

N – trowback

R – punane ja roosa

“Sõbranädalal ma kahjuks ei pannud iga päev õigeid riideid selga, aga ma leidsin endale 2 sõpra ja kui ma esimese sõbra ĂĽles leidsin, siis sain endale pulgakommi. Minu lemmikpäev oli punane ja roosa, sest mu lemmikvärv on punane.” Karl

“Mulle meeldis väga sõbranädal. Ma panin iga päev vastavalt riidesse ja mulle meeldis eriti esmaspäev, kuna mulle meeldivad viisakad meemid.” Emily

“Mulle meeldis punastes riietes päev, kuna ma sain oma jalgpallivormi kasutada. Mulle meeldis see, et sain olla erinevates riietes, ei pidanud koolivormis olema. Me pidime sõbra leidma teisest klassist oma numbriga, siis saime kommi. Ma leidsin kolm sõpra koolist. Mulle meeldis see.” Kaspar

“Mina arvan, et sõbranädal oli väga tore ja mulle meeldis väga, et vahetundides sai tantsida. Sõbranädalal olid väga vahvad ja värvikirevad päevad.” Lagle

“See oli minu lemmiknädal, sest sai kanda vaba vormi. Kõige rohkem meeldis mulle pidĹľaamapäev, sest siis sai mõnusalt terve päeva olla pidĹľaamas.” Marlene-Mai

“Leidsin ennast selle ĂĽrituse piltidelt. Unustasime emaga kogu aeg ära, et pidime kostĂĽĂĽmi panema selga. Ăśhel päeval sain panna punase pluusi. Olin ikkagi natuke pettunud kĂĽll, aga järgmine kord ei tee seda. Panen iga päev uue kostĂĽĂĽmi. Muidu oli tore ja lõbus.” Ruudi

“Mulle meeldis, et seal oli iga päev erinev teema. Mu lemmikpäev oli tagurpidipäev, kus ma riietusin nagu poiss.” Gitte

Stiilinäited sõbranädalast

“Esmaspäeval oli meil teemaks “Meemid”. Ma panin selga ĂĽhe naljaka pluusi ning läksin sellega kooli. Sellel päeval oli meil ka 20 min peastarvutamine.

Teisipäeval oli meil teemaks “Tagurpidipäev”. Sellel päeval pidid poisid panema selga tĂĽdrukuteriided ja tĂĽdrukud poisteriided. Mina panin selga dressipĂĽksid ning ĂĽhe suure pusa.

Kolmapäeval oli meil teemaks “PidĹľaamapäev”. Sellel päeval panin selga jälle dressipĂĽksid ning ĂĽhe pehme pusa. Tore oli näha, kuidas teised käisid ringi pidĹľaamad seljas.

Neljapäeval oli meil teemaks “Mina väiksena”. Sellel päeval panin ma selga tavalise koolivormi, kuna ma ei leidnud enda kapist midagi, mida selga panna.

Reedel oli meil teemaks “Punane ja roosa”. Sellel päeval panin ma selga seeliku ning roosa kampsuni.

Kokkuvõttes oli minu meelest kõik päevad väga huvitavad ning iga päev oli tore näha, mis teistel seljas on.” Saara

Lisas: kristi 10.02.2020 14:47