Minu loetud raamat

13.05.2020. Oleme pidanud igas kolmapäevases eesti keele tunnis lugema mingit raamatut. Selle postituse kommentaaridest saate lugeda, mida põnevat keegi on lugenud, loeb või on jõudnud mitu raamatut läbida.

Head lugemist ja ideede saamist!

23 kommentaari - “Minu loetud raamat”

 1. Therese Ütleb:

  Therese:

  Ma lugesin distantsõppe ajal läbi kolm raamatut:

  1. “Harry Potter ja segavereline prints”. Raamat rääkis Harry Potterist ja sellest kuidas Harry pĂĽĂĽdis aru saada, kes on segavereline prints. See raamat meeldis mulle väga.

  2. “Harry Potter ja surmavägised”. Raamat rääkis Harry Potterist ja sellest kuidas Harry otsib varikätke ja pĂĽiab tappa lord Voldemorti. See raamat meeldis mulle ka väga.

  3. “Kääbik ehk sinna ja tagasi”. See raamat räägib Bilbo Bagginsist, kes läks ootamatult rändama koos päkapikkudega ja võluri Gandalfiga. See raamat on ĂĽks minu lemmikutest.

 2. Laura Ütleb:

  Minu raamat oli väike prints

  Autor on Saint Exupery

  Pea tegelane väike prints

  Lemmik peatĂĽkk on teine peatĂĽkk

  Mulle meeldis selle peatõkki juures see, et seal oli palju loomingut

 3. Robert Marten Ütleb:

  Mina lugesin raamatut “101 Dalmaatsja koera”.
  See jutustas helilooja Rogerist ja tema koerast Pongost. Oli kevad ja Pongo ja Roger läksid parki. Pongo nägi ilusat dalmaatsia tõugu koera ja tema perenaist. Pongo mõtles, et Rogerist ja perenaisest saaks hea paar ning Pongo haaras Rogeri kaabu ja läks sellega daamide juurde. Pongo ütles: kuule kena kutsu mul on teile kingitus see on minu peremehelt kes seal eemal istub. Roger tormas kohale ja vabandas. Daam ütles, et pole midagi. Tüdruk dalmaatsia koera nimi oli Perdita. Pongo ja Perdiita jooksid ümber oma isandate nii, et nende jalutusrihmad läksid sõlme ja Roger koos daamiga kukkuvad tiiki. Tuli välja, et daami nimi on Anita nad abielluvad Rogeriga. Perdiitast ja Pongost sai ka paar ning varsti said nad 50 kutsikat. Ühel päeval tuleb neile külla kuri naine, kelle nimi on Cruella de Mon. Ta tahab Pongo ja Pedita kutsikaid endale osta, kuid Roger ei luba. Kui Roger ja Anita lähevad suurte koertega jalutama, jäävad kutsikad koju ja neid valvab koduabiline. Järsku tulevad kaks meest tuppa ja ütlevad, et nad on korstnapühjad. Koduabiline ei luba neil sisse tulla aga ta panakse kappi kinni ja need mehed varastasid kõik kutsikad ära. Kui Roger ja Anita koju on tulnud on nad väga kurvad, aga Pongo ja Perdiita on veel kurvemad. Pongo haugub üle maa, et kõik otsiksid kutsikaid. Koer Kolonel ja tema sõber kass leidsid Cruella de Moni maja ja kutsikad. Pongo ja Perdiita said sellest teada ja jooksid sinna ning leidsid oma kutsikad üles. Tuli välja, et Cruella oli veel kutsikaid kokku varastanud. Neil oli nii pikk maa koju minna ja selleks, et Cruella neid üles ei leiaks, tegid nad ennast tahmaseks ja nägid välja hoopis nagu labradori tõugu koerad. Cruella sõitis neist autoga mööda ja tundnud ei saanud alguses trikist aru, aga siis kui ta selle avastas, hakkas ta neid taga ajama. Cruella sõitis koertele autoga järgi mäest alla, aga suur veok tuli vastu ja Cruella sõitis sellega kokku. Pongo ja Perdiita jõudsid oma kutsikatega koju ja kõik olid väga rõõmsad. Nüüd oli Rogeril ja Anital kokku 101 dalmaatsia koera.

 4. Anee Ütleb:

  Autor: Ilmar Tomusk
  Pealkiri:“ Digipöörane kool“

  See raamat rääkis koolist, mis sai endale kõige kaasaegsema digikooli sisustuse. Koolidirektor läheb uuesti koolisisustusest nii vaimustusse ja seetõttu hakkab ta koolis ainult digiõpet korraldama. Esimese klassi lapsed saavad aabitsa asemel tahvelarvuti koos digiaabitsaga. Vanemates klassides hakkab õppetöö käima ainult arvutite ja internetiga. Lugu lõppes sellega, et koolis loobutakse digiõppe kasutamisest, kuna esimese klassi lapsed lõhuvad oma tahvlid mängu käigus ära ja vanemate klasside õpilastel on eksami tulemused kehvemad, kui tavaklassil, kes ei kasuta digiõpet. Raamat lõppes looga, kuidas arvutiõpetaja koolidirektori Facebooki profiili ära kustutas, sest lapsed olid sinna sisse häkkinud.

 5. Trino Ütleb:

  Mina olen lugenud viimasel neljal kuul 4 raamatut. Esimesed neist on minu kõige lemmikumad- “LasseMaia detektiivibĂĽroo” (“Armastuse mõistatus” ja “Ujulamõistatus”).
  Tutvustan aga “Kooliraamatut”. Autor Indrek Koff. Seal olid tegelasteks Frida ja Madis. Nad läksid koos kooli. Alguses nad kartsid väga, aga neil hakkas juhtuma igasugu põnevaid asju. Nende seiklustest ja juhtumistest raamat räägibki. Minu lemmik peatĂĽkk oli see, kui neil tuli sĂĽnnipäev. Nad said 7-aastaseks ja see tähendab, et on juba suured lapsed, seda nad ootasid ĂĽle kõige. Tore lugu oli ka õppimisest, et omast arust on kõik tehtud, aga ema tahab ikka kõike näha ja ĂĽle vaadata.
  Soovitan seda raamatut oma kooli mineval õel ka kindlasti lugeda.

 6. Kaspar Ütleb:

  Mina lugesin raamatut Jääkaru Polli.
  See raamat räägib, et väike jääkaru Polli tegi pikka reisi ümber maailma koos lumekristalli Kristallikuga . Mida ta nägi ja mida ta teada sai, sellest raamat rääkibki.Nad ulpisid jäätükil, mis muutis kuju, minule meeldis see kui naad läksid Päikesepüramiidi juurde Mehhikosse. Nende jääpangal oli luukere kuju, need oli olulised mehhiko kultuuris.

 7. Josephine Ă„rm Ütleb:

  Mina lugesin läbi 2 raamatut. 1. raamat oli Kristiina Kass “Kasper ja viis tarka kassi”. See raamat räägib ĂĽhest tavalisest poisist kes kolib enda perega teise linna otsa. Nende naaber on vana tädi kellel on viis kassi last. Need kassid on tegelikult selle tädi lapsed. Nende nimed on Valter, Rosaliie, Sebastian, Emili, Mataleena. Kuid lõpus sureb vana tädi ära ja kassid lähevad tagasi lasteks ja nĂĽĂĽd on Kasperil viis õde-venda.

 8. Emily Ütleb:

  “Poliitika Kes? Miks? Kuidas?”
  Autorid: Alex Frith, Rosie Hore ja Louie Stowell.
  See raamat räägib sellest kuidas riiki juhitakse ja mis on poliitika. Sain sealt teada, mis on parlament, valimisõigus, inimõigused ja palju muid asju. Raamatus oli palju seletavaid pilte ja teste. Näiteks üks test oli selline, et lõpus said teada kas sa üldse saad hääletada. Soovitaksin raamatut kõigile.Emily

 9. Georg Rihard Ütleb:

  Mina lugesin raamatut “Harry Potter ja tarkade kivi”.
  Autor: J.K Rowling
  Peategelased: Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger
  Kõige põnevam oli raamatu lõpuosa, kus Harry kohtus Voldemortiga. Harry sai teada, et hoopis õpetaja Quirrel oli kuri ja tahtis tarkade kivi kätte saada, mitte Snape. Ta tahtis tarkade kivi anda Voldemortile. Kivi sees oli eliksiir, mis teeb su surematuks. Mulle meeldis veel see koht, kui Hagrid Harryle järgi läks puumajja saare peal ja viis ta endaga kaasa, et Harry saaks võlurite kooli minna. Nad läksid panka, kus selgus, et Harryl oli tegelikult hästi palju raha ja nad läksid talle kooliasju ostma. Mulle meeldis see koht, kus Harry sai endale võlukeppi valida.

 10. Karl Ütleb:

  Distantsõppe ajal lugesin raamatut “Tont ja facebook”. Raamatu autor on Andrus Kivirähk.

  Minu lemmikpeatükk räägib sellest, kuidas kass korraldas teatrietenduse. Kõik pidid etenduse algust kaua ootama, sest peategelane kartis esinemist. Lumememm arvas, et teatris peab nalja saama, sest muidu on seal igav. Lõpuks kui etendus algas, oli peategelaseks lumikelluke, kes ilmus musta mulla seest lavale. Lumememm aga sulas ära.

  Mulle meeldis väga ka jutt, kus kuldnokad nõudsid kogu aeg ilusaid asju ja kus lõpuks linnupuur alla kukkus.

  See raamat meeldis mulle väga, sest mõni jutt oli põnev ja mõni oli naljakas.

 11. Linda Kristiina Ütleb:

  Mina lugesin raamatut “Teistmoodi printsessilood”
  Autor: Piret Raud

  Minu lemmik peatükk räägib sellest, kuidas oli olemas üks printsess, kelle nimi oli Iti ja ta vaatas peeglisse üks kord ja ta nägi samasugust inimest seal, aga teises riietuses.

  Mulle meeldis see jutt väga.

 12. Lagle Ütleb:

  Mina lugesin läbi 5 raamatut (1270 LehekĂĽlge) need olid “Vanaema õunapuu otsas”, “Petronella Ă•nneseen”, “Pate päevaraamat”, “Kaarina ja võluvärgid”, “Milo imelised seiklused” ja “Harry Potter ja surma vägised”.
  Mulle meeldis neist raamatutest eriti Harry Potter ja surma vägised,
  sest seal oli maagiat, põnevust, head ja kurja.
  Harry Potter ja surma vägised raamatus oli üks tähtsamatest kohtadest see kus Neville Voldemorti viimase varikätki hävitab ja
  Voldemort kaob.

 13. Marlene-Mai Ütleb:

  Autor Aino Pervik
  Pealkiri „Paula kolib linna elama“
  Paula kolib linna elama. Tal on pere sinna kuuluvad ema,isa,väike vend Patrik,Paula,kass Kitti ja koer Pontu. Kuna nad lähevad linna elama ei saa Pontu kaasa tulla selle pärast viivad nad ta vanaema juurde. Kuna Patrik elas nüüd linnas, siis tahtis minna ta tänavale ja nii ta läks. Paula märkas, et Patrik on kadunud ja nad läksid teda otsima.Lõpuks nägid nad, et võõras tädi viib Patriku ära. Nad kutsusid politsei. Nii sai mure lahendatud.

 14. Gitte Ütleb:

  Minu raamat on Kalle Blomkvist ja Rasmus.
  Autor: Astrid Lindgren.

  Minu lemmik peatĂĽkk on esimene peatukk kuna seal öeldi “Kas usud, et me mängime papat, mammat ja lapsukest?”

  Mulle päris meeldis see raamat.

 15. Stig Sebastian Lõokene Ütleb:

  Viimasena lugesin raamatut “Vahtramäe Emil”. Raamatu autor on Astrid Lindgren. Ma valisin selle, sest seal on palju seiklusi ja see on lõbus. Mulle see meeldib. Sel aastal lugesime ka teisi Astrid Lindgreni raamatuid ja uurisime Astrid Lindgreni elu. Raamatu peategelane on Vahtramäe Emil. Emil oli vigurivänt. Ta oli ĂĽks väike poiss. Minu lemmikpeatĂĽkis riputas Emil oma õe Ida lipunööriga lipivarda tippu. Emil ja Ida olid sellega väga rahul ja see kõik oli väga naljakas. Ainult ema ja isa ei olnud rahul, kui nad leitsid Ida lipuvarda tipust.

 16. Kateriine Ütleb:

  Autor Piret Raud.
  Pealkiri “Sanna ja salakĂĽtid”.
  Peategelane elevant Sanna.
  Mulle meeldis kõige rohkem viimane peatükk.
  Viimases peatükis meeldis mulle kõige rohkem see, et salakütid pandi vangi, sest nad tapsid elevante ja tegid nende võhkadest elevandi kujukesi ja pärast seda pole elevant Sanna ja ta pere ohus.

 17. Ruudi Ütleb:

  Mina lugesin viimati raamatut “Kunksmoor”. Raamatu autor on Aino Pervik.See raamat räägib nõiast nimega Kunksmoor, kelle päris nimi on Emmeliine. Teine tähtis tegelane seal on kapten Trumm. See raamat räägib Kunksmoori ja kapten Trummi seiklustest saarel ja linnas. Minu lemmik peatĂĽkk rääkis sellest kuidas Kunksmoor päästis ära linnud. Veel meeldis mulle see koht kui ta äratas ellu meremehe ja keetis imelikest asjadest rohtu. Kunksmoor on nõid, aga ikkagi on ta hea sĂĽdamega ja hea nõid.

 18. Ellen Ütleb:

  ”Röövlitütar Ronja”

  Autor: Astrid Lindgren.

  Peategelane oli röövlitütar Ronja.

  Raamat rääkis väikesest tüdrukust Ronjast, kelle isa oli röövel Mattis. Ronja parim sõber elas vastas kaljudel. Tema isa Borka oli ka röövel. Ühes loos jõi Ronja koos sõbra Brikiga hobuse piima. Ronja ja Birki isa ei saanud omavahel hästi läbi aga raamatu lõpus said neist ka sõbrad. Ronja metsas olid metsavaimud. Ühel suvel kolis Ronja koos Brikiga koopasse elama. Mulle väga meeldis see raamat see oli mulle huvitav.

  “Väike Prints”

  Autor: Antoine De Saint-Exupery

  Peategelane oli väike prints koos oma rebasega.

  See on üks mu lemmik raamatuid. Väike prints leidis oma sõbra rebase teiselt planeedilt kus oli ka palju roose. Väike prints treenis rebase ära ja nad said sõpradeks. Nad hakkasid koos elama planeedil B12. Siis lendas kosmosest nende planeedile seeme, mis oli klaaspurgis. See oli roos, ta oli elus. Ta rääkis, et ta ei teadnu kust ta tuli. Printsil oli võlupliiats ja ta sai joonistada asju ja need ärkasid ellu. Siis hakkasid nende planeedil kasvama taimed, mis hakkasid planeeti üle võtma. Aga roos oli tark ja ütles väikesele printsile, et ta joonistaks lambad, kes sööks taimed ära.

  “Vanaema õunapuu otsas”

  Autor: Mira Lobe

  See oli hea raamat. See raamat rääkis sellest, et Andil polnud vanaema. Tema vanaema oli oma elu ära elanud. Andile meeldis mängida õunapuu otsas, kus istus üks vanaema. Siis saigi Andi endale vanaema. Ta läks temaga lõbustusparki, nad sõitsid ja mängisid mänge ja sõid vorsti ja suhkruvatti. Nad vahetasid kogu aeg, soolast ja magusat. Ja nad käisid retkel püüdmas metsikuid hobuseid. Vanaema sai endale rahuliku valge hobuse, kes viis ta sinna kuhu ta tahtis ja Andi sai metsiku musta hobuse. Ta ei kuulanud Andit ja hüppas halvasti.

 19. Aleksander Ütleb:

  ”Tom Gates. Suurepärased ettekäänded (ja muu hea kraam)”
  Autor: Liz Pichon

  Mina lugesin raamatut ”Tom Gates. Suurepärased ettekäänded (ja muu hea kraam)”. Peategelased: Tom Gates, Derek Fingle, Hr Fullerman, Amy Porter, Florence Michell ja Tomi õde Delia. Tom Gates on 5.f klassi õpilane ning see raamat räägib tema juhtumistest koolis ja väilas pool kooli. Lemmik peatĂĽkk on ”Ööbimine Dereki pool” See rääkis, et Tom tahtis minna Dereki juurde ööbima aga Hr Fullermani (Tomi klassi õpetaja) koer tegi kodutöö katki ja seda pidi uuesti tegema muidu ta ei saa Dereki juurde ööbima.

 20. Märten Ütleb:

  Minu raamat mis ma lugesin oli Bullerby lapsed.Selle autor oli Astrid Lindgren.Selle raamatu peategelane oli Liisa.Minu lemmik peatükk oli Lasse püab ürgveiseid.Mulle meeldis see peatükk selle pärast, et seal oli palju kujutlus võimet.

 21. Johannes Ütleb:

  Tont ja facebook

  Minu raamat räägib sellest et üks tont magas 1000 aastat. Nüüd tahab tont kummitada aga ei leia kedagi metsast pööningult tont mõtleb. äkki arvas tont et inimesed on surnud. ja läks vaatama aga ei olnud kõik olid lihtsalt ekraanis. tont inimesed ei vaadanud vaadanud tondi poolegi ja siis läks tont internetti nii et kõik kes olid internetis ehmatasid end poolsurnuks. See oli minu lühikokkuvõte loodan et meeldis.

 22. Harald Ütleb:

  Mina lugesin raamatut “MĂĽrka, pea jagu ĂĽle”. Selle autorid on Mart Soidro ja Martin MĂĽĂĽrsepp. See raamat räägib korvpallur Martin MĂĽĂĽrseppast, kes on ainus eestlane kes on pääsenud NBA-sse, lisaks Ameerikale on ta mänginud veel päris paljudes riikides (näiteks Rootsis, Iisrealis, Kreekas ja Venemaal). Raamat räägib tema lapsepõlvest ja sellest kuidas temast korvpallur sai ja igasugustest huvitavatest juhtumistest tema elus. Mulle see raamat meeldis, sest mulle meeldib korvpall ja Martin MĂĽĂĽrsepp oli väga hea korvpallur.

 23. Saara Ütleb:

  Mina lugesin raamatut nimega “Haigla mõistatus”.

  Selle raamatu autorid on Martin Widmark ja Helena Willis.

  See raamat räägib sellest kuidas Sara Bernardil pannakse jalg kipsi. Kui ta ükspäev selgema pilguga ringi vaatab, on tema kuldkõrvarõngad kadunud. Politseiülem teab rääkida, et päris mitmel kipsi pandud patsiendil on väärisasju kadunud, aga seni pole õnnestunud näppajat tabada. Lasse ja Maia mõtlevad välja nutika plaani, kuidas varastatud kraam üles leida.

Lisa kommentaar