Mardi-kadri karneval

16. novembril tähistasime koolis mardi- kadripäeva. Me riietusime kadrisantideks ja mardisantideks- Mardimaskid valmistasime juba eelmisel nädalal ning seetõttu oli hea neid nüüd kanda. Me laulsime muusika tunnis õpitud mardilaule ja tantsisime paralleelklassiga toredaid rahvatantse. Vahva oli ka mardi- kadri viktoriin.

Päev oli väga tore!

Markus Tristian ja Sebastian

Lisas: maiju 25.11.2021 10:24

Lugemisvõistlus

22.10 toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinna koolide 4. klasside õpilaste lugemisvõistlus.  Võistluse teemaks oli ” Ega mets tĂĽhi ole”. Tallinna Kesklinna Põhikooli esindas meie klassi Brandon Kivi. Brandon luges Eno Raua kirjutatud loo ” Toonekure toiduvaheldus”.

Brandoni ettelugemine päädis tubli 3. kohaga.

Palju õnne!

Lisas: maiju 10.11.2021 08:26

Keemia tund

15. oktoobril, kolmanda tunni ajal oli meil keemia tund. Õpetaja Hendrik rääkis meile, et tunnis teeme katseid kapsamahlaga. Esimeses katses lisasime kapsamahla erinevaid aineid, mis muutsid kapsamahla värvi. Täitsime ka töölehe, kuhu kirjutasime tehtud katsete tulemused. Teise katse eesmärgitiks oli katlakivi eemaldamine katseklaasist. Meie grupil tuli see väga hästi välja. Viimase katse eesmärgiks eemaldasime torusiiliga ummistust. Katse tekitas esialgu natuke hirmu, aga see oli väga põnev. Keemia tund meeldis kõikidele ning ootame juba põnevusega uut keemia tundi.

Gretel

Lisas: maiju 08.11.2021 13:07

Klassiõhtu

22. oktoobril toimus meie selle aasta esimene klassiõhu. Klassiõhtut korraldasid Christiin-Carola, mina, Mia Lisethe ja Alondra- Mia. Me mängisime erinevaid mänge ning aeg liikus väga kiiresti. Kõik tõid kaasa natuke näksimist ning poisid hoolitsesid morsi eest. Klassi ehtisime õhupallidega, millele olid kirjutatud head mõtted. Mängud olid toredad ning võitjad said ka auhinna. Lemmik- mängudeks olid endiselt “Silmapilgutamine” ja “Toolitants”. Klassiõhtu lõppedes tänasime osalejaid väikese kommikesega. Kõigil oli lõbus ja tore olla.

Olivia

Lisas: maiju 05.11.2021 12:25

Õppekäik Kakerdaja rabas

6. oktoobril käisime klassiga Kakerdaja rabas matkamas. Me kohtusime kooli juures, kus ootas meid buss. Bussis istusin Olivia kõrval. Ma rääkisin temaga juttu. Meil oli ka matkajuht, kes rääkis meile teel huvitavaid lugusid ümbrusest. Ma sain teada, et Ülemiste järv on tekkinud Linda pisaratest ja rae valla juures on mets nimega Ameerika. Me sõitsime bussiga tund aega.

Kui me olime Kakerdaja rabasse jõudnud, näitas matkajuht meile kaarti, kus me matkama hakkame. Matkarada viis natuke läbi metsatuka ning siis jõudsimegi laudteele, mis viis läbi raba. Teel nägime erinevaid sootaimi: jõhvikaid, kanarbikku, sookailu, küüvitsaid, vaevakaske ja ka rabamändi. Väga huvitav taim oli osi, mida õppisime tundma enne rabasse minekut. Matkajuht rääkis meile kaugastest ning näitas, et älved on rabas väga ohtlikud. Saime maitsta ka rabavett. Poisid leidsid, et vesi on natukese magusa maitsega.

Kakerdaja järv on saanud on nime ühe linnu järgi- kakerdaja.

Peale rabamatka saime süüa kaasavõetud toitu ning seejärel tegime ühe väikese matka veel ka läbi metsa. Buss ootas meid juba uues kohas ning siis võisime alustada kojusõitu.

Oli vahva ja õpetlik päev.

Cristiin Carola

Lisas: maiju 11.10.2021 12:45

Kooli sünnipäev

29. septembril toimus meie kooli sünnipäev. Reaalkooli sai 140 aastaseks ning Tallinna Kesklinna Põhikool pidas oma 8. sünnipäeva. Sünnipäeva päeval täitsime Reaalica töölehti ning maiustasime jäätisega.

Palju õnne armas kool!

Iida- Marie, Klaara, Laura ja Brandon

Lisas: maiju 11.10.2021 12:29

SĂĽgislaat

20. septembril toimus meie kooli iga-aastane Sügislaat. 3. klasside õpilased valmistasid laadale enda tehtud sööke ja muid huvitavat. Laadal oli müügil palju erinevat kaupa. Meie pidime kaasa võtma sularaha, et saaksime osta endale meelepärast. Vahva oli näha, kuidas kolmandikud oskasid kaubelda ning olid palju vaeva näinud. Õnneks oli õues ka ilus ilm, mis soosis laadal olemist.

Iida- Marie, Laura, Klaara ja Brandon

Lisas: maiju 11.10.2021 12:26

Ajarännak

15. septembril toimus Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkooli Ajarännak. Ajarännakus liikusime tagasi aastatesse 1990- 1993. Sel päeval saime kooli tulla 90ndate riietuses. Peotantsu tunni ajal õpetas klassijuhataja meile diskotantsu. Seejärel läksime õue ning moodustasime kooliga nn Balti keti. Koolitunnid toimusid samuti vastavalt ajastule. peal tunde kogunesime staadionile ning vaatasime toredat kontserti. Üllatusesinejaks olid Ivo Linna ja Anti Kammiste. Oli vahva ja huvitav päev.

Brandon, Klaara, Laura ja Iida Marie.

Lisas: maiju 11.10.2021 12:02

Orienteerumas

3. septembril toimus meie kooli spordipäev. Seekord orienteerusime Pirital. Ilm oli ilus, kuid natukene külm. Kell 10 kogunesime Pirita Spordikompleksi juurde. Seal anti meile kaardid ja kiibid ning seejärel läksime rajale kontrollpunkte otsime.

Vahva oli koos metsas joosta ning kontrollpunkte otsida. Kaspar Taavi ja Kevin leidsid üles üles kõik kontrollpunktid.

Lisas: maiju 09.09.2021 11:08

1. september

Tere kool!

Suvevaheaeg sai läbi ja taas kogunesime kooli staadionile, et tervitada uut õppeaastat.

Vahva oli näha oma klassivendi ja klassiõdesid.

Hurraa, juba 4. klass!

Kell 11. 00 kogunesime pudireas kooli staadionile aktusele. Laulsime Eesti hümni ning kooli direktor tervitas kõiki. Pärast toimus klassijuhataja tund, kus õpetaja rääkis meile, mida sel aastal põnevat toimuva hakkab. Ootame seda aastat põnevusega.

Laura R, Klaara, Brandon ja Iida Maria

Lisas: maiju 02.09.2021 12:54