Huvitav keemia

11. märtsil käis meie klass keemia tunnis. Teemaks oli “Erinevad rakud” . Uurisime mikroskoobi all erinevaid rakke. uurisime erinvaid toiduaineid ja sammalt. Saime teada, et kĂĽpses banaanis on rohkem suhkrut kui toores banaanis.

Täitsime töölehte ning arutasime, mida huvitavat teada saime. Keemia tund meeldis meile kõigile.

Alondra- Mia, Laura, Iida Marie ja Selene

Lisas: maiju 31.03.2022 13:35

Ball ja jõulupidu

20. detsembril toimus meil 4. klasside ball ja jõulupidu. Meie esinemist oli vaatama tulnud ka jõuluvana. Ballil tantsisime õpitud tantse. Nendeks olid viina valss, rumba, samba ja tango. Pärast tantsimist me laulsime erinevaid laule ning mängisime ukulelet.

Kui olime oma esinemised esinenud, jagas jõuluvana meile ka kingitused.

Lisas: maiju 31.03.2022 13:06

Klassiga matkamas

21. detsembril käisime klassiga matkamas. Sel korral liitusid meiega ka meie vanemad. Matka pikkuseks oli 8 km. Kui olime pool maad ära kõndinud, siis tegime väikese pausi ning sõime enda kaasavõetud toitu. Kõikidel oli kaasas sooja teed ja võileibu. Kui olime pikniku lõpetanud, hakkasime edasi kõndima.

Ilm oli väga mõnusalt talvine ning kõikidel oli hea tuju. Meie klassi poisid peaaegu jooksid kogu matkaraja.

Oli väga tore matk!

Alondra- Mia Roht

Lisas: maiju 31.03.2022 13:06

Jõulukampsunite nädal

13.- 17. 12. 2021

Meil oli koolis jõulukampsunite nädal. Kõikidel olid ägedad kampsunid seljas. Tegime ka pildi kampsunitega. Oli tore ja vahva nädal.

Alondra- Mia Roht

Lisas: maiju 31.03.2022 13:05

Mardi-kadri karneval

16. novembril tähistasime koolis mardi- kadripäeva. Me riietusime kadrisantideks ja mardisantideks- Mardimaskid valmistasime juba eelmisel nädalal ning seetõttu oli hea neid nüüd kanda. Me laulsime muusika tunnis õpitud mardilaule ja tantsisime paralleelklassiga toredaid rahvatantse. Vahva oli ka mardi- kadri viktoriin.

Päev oli väga tore!

Markus Tristian ja Sebastian

Lisas: maiju 25.11.2021 10:24

Lugemisvõistlus

22.10 toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinna koolide 4. klasside õpilaste lugemisvõistlus.  Võistluse teemaks oli ” Ega mets tĂĽhi ole”. Tallinna Kesklinna Põhikooli esindas meie klassi Brandon Kivi. Brandon luges Eno Raua kirjutatud loo ” Toonekure toiduvaheldus”.

Brandoni ettelugemine päädis tubli 3. kohaga.

Palju õnne!

Lisas: maiju 10.11.2021 08:26

Keemia tund

15. oktoobril, kolmanda tunni ajal oli meil keemia tund. Õpetaja Hendrik rääkis meile, et tunnis teeme katseid kapsamahlaga. Esimeses katses lisasime kapsamahla erinevaid aineid, mis muutsid kapsamahla värvi. Täitsime ka töölehe, kuhu kirjutasime tehtud katsete tulemused. Teise katse eesmärgitiks oli katlakivi eemaldamine katseklaasist. Meie grupil tuli see väga hästi välja. Viimase katse eesmärgiks eemaldasime torusiiliga ummistust. Katse tekitas esialgu natuke hirmu, aga see oli väga põnev. Keemia tund meeldis kõikidele ning ootame juba põnevusega uut keemia tundi.

Gretel

Lisas: maiju 08.11.2021 13:07

Klassiõhtu

22. oktoobril toimus meie selle aasta esimene klassiõhu. Klassiõhtut korraldasid Christiin-Carola, mina, Mia Lisethe ja Alondra- Mia. Me mängisime erinevaid mänge ning aeg liikus väga kiiresti. Kõik tõid kaasa natuke näksimist ning poisid hoolitsesid morsi eest. Klassi ehtisime õhupallidega, millele olid kirjutatud head mõtted. Mängud olid toredad ning võitjad said ka auhinna. Lemmik- mängudeks olid endiselt “Silmapilgutamine” ja “Toolitants”. Klassiõhtu lõppedes tänasime osalejaid väikese kommikesega. Kõigil oli lõbus ja tore olla.

Olivia

Lisas: maiju 05.11.2021 12:25

Õppekäik Kakerdaja rabas

6. oktoobril käisime klassiga Kakerdaja rabas matkamas. Me kohtusime kooli juures, kus ootas meid buss. Bussis istusin Olivia kõrval. Ma rääkisin temaga juttu. Meil oli ka matkajuht, kes rääkis meile teel huvitavaid lugusid ümbrusest. Ma sain teada, et Ülemiste järv on tekkinud Linda pisaratest ja rae valla juures on mets nimega Ameerika. Me sõitsime bussiga tund aega.

Kui me olime Kakerdaja rabasse jõudnud, näitas matkajuht meile kaarti, kus me matkama hakkame. Matkarada viis natuke läbi metsatuka ning siis jõudsimegi laudteele, mis viis läbi raba. Teel nägime erinevaid sootaimi: jõhvikaid, kanarbikku, sookailu, küüvitsaid, vaevakaske ja ka rabamändi. Väga huvitav taim oli osi, mida õppisime tundma enne rabasse minekut. Matkajuht rääkis meile kaugastest ning näitas, et älved on rabas väga ohtlikud. Saime maitsta ka rabavett. Poisid leidsid, et vesi on natukese magusa maitsega.

Kakerdaja järv on saanud on nime ühe linnu järgi- kakerdaja.

Peale rabamatka saime süüa kaasavõetud toitu ning seejärel tegime ühe väikese matka veel ka läbi metsa. Buss ootas meid juba uues kohas ning siis võisime alustada kojusõitu.

Oli vahva ja õpetlik päev.

Cristiin Carola

Lisas: maiju 11.10.2021 12:45

Kooli sünnipäev

29. septembril toimus meie kooli sünnipäev. Reaalkooli sai 140 aastaseks ning Tallinna Kesklinna Põhikool pidas oma 8. sünnipäeva. Sünnipäeva päeval täitsime Reaalica töölehti ning maiustasime jäätisega.

Palju õnne armas kool!

Iida- Marie, Klaara, Laura ja Brandon