Matsalu

16.aprilli veetsime Matsalu Rahvuspargis. Meile tutvustati erinevaid linnuliike ja metsloomi. Lindude uurimiseks ja tuvastamiseks sai igaüks binoklid. Tuvastatud linnud kirjutasime paberile üles, ning uurisime, millised linnud on ränlinnud, millised mitte.

Peale lõuna söömist, külastasime ka Matsalu Loodusmuuseumit, kus vaatasime dokumentaalfilmi Matsalu Rahvuspargi loodusest ja loomadest. Peale loodusmuuseumi külastust algas sõit tagasi Tallinnasse. Kõik jäid päikselise ilma ja kogemusega rahule.

 

Lisas: elin 14.05.2019 14:33

Riigikogu

16. jaanuaril käisime klassiga Riigikogus, kus meile giidiks oli Hannes Hanso. Ta tutvustas meile erinevaid ameteid ja Riigikogu hoonet.

Lisas: elin 14.05.2019 14:04

Riia

14. detsembril käisime klassiga ekskursioonil Riias. Peale kohalejõudmist ja hotelli jõudmist saime linnas veidi ise ringi vaadata. Riia linn kajastas hästi linna ajalugu ja pakkus palju huvi. Esimese päeva õhtul käisime Läti Rahvusooperis vaatamas balletti nimega “Kolm musketäri”. Etendus tundus huvi pakkuvat kõigile ja jäi omapärasuse tõttu meelde. Linnast rääkis meile enne ärasõitu täpsemalt giid. Huvitav oli lisaks linna nägemisele ka selle kultuurist ja ajaloost lisainfot kuulda. Kokkuvõttes oli reis väga tore, positiivne ning silmaringi arendav. 

Lisas: elin 10.05.2019 11:47

Läti sünnipäev

Läti sünnipäeval viis aulas huvitavat esitlust ja tutvustust läbi Läti suursaadik. Väljapaistvamad teemad olid näiteks Lätis uue aasta läbiviimine, kus kõik Läti elanikud endale lilledest pärja punuvad. Samuti olid lätlaste sõnad ja nende hääldused väga silmapaistvad.

Lisas: elin 20.11.2018 18:21

Sõjamuuseum

Käisime klassiga Viimsi sõjamuuseumis. Muuseum pakkus palju huvi nii 7. kui ka 8. klassile. Muuseum oli välja pannud palju huvitavaid ja silmaringi laiendavaid tegevusi ja mänge. Muuseumikülastus läks väga hästi ning laiendas silmaringi. 

Lisas: elin 20.11.2018 18:14

Lavastus “Väike Prints”

31. oktoobril käisime klassiga Nukuteatris “Väikest Printsi” vaatamas. Etendus rääkis noorest poisist nimega Väike Prints ja hädamaandumise teinud lendurist. Lavastus kestis koos vaheajaga 2h, kuid oli väga

huvitava sisuga ja kaasahaarav.

Lisas: elin 20.11.2018 18:07

Matkapäev

21. septembril toimus matkapäev. Alustasime matka Laidoneri pargist ja lõpetasime Pirita Selveri juures. Matk läbi Pirita terviseraja kulges hästi ning peale sihtpunkti jõudmist ootas meid üllatus. Selleks oli fotojaht kõikide klasside vahel. Oli edukas ja tore matk ja arvan , et kõigile meeldis.

 

Lisas: elin 20.11.2018 17:57

Aastalõpu ekskursioon Hiiumaale

7.-8. juunil toimus 7.D aastalõpu ekskursioon Hiiumaale. Alustasime sõitu kooli juurest kahe renditud väikebussiga neljapäeval kell 10. Esimese peatuse tegime Haapsalus enne praamile jõudmist.

Hiiumaal külastasime Vaemla villavabrikut, kus nägime, kuidas lambavillast valmis suurte masinate all lõng.

Seejärel võtsime suuna Kassarisse, jalutasime Sääretirbi tippu. Teel mere äärde nägime ka vabalt ringi jooksvaid hobuseid, kes meid eemalt uudistasid.

Kella 17 paiku jõudsime Käinasse Hugo pere maakodusse, kus lapsed pakkisid asjad lahti ning osad panid ka telgid püsti. Seejärel sõime Hugo isa Indreku suitsuahjus tehtud maitsvat seapraadi ning algas vaba õhtune aeg, mille lapsed sisustasid õues pallimängu, lõkke ja vahukommide küpsetamisega.

   

Järgmisel päeval pärast hommikusööki ja asjade kokku pakkimist, võtsime suuna Kärdlasse, kus Hiiumaa muuseumis toimus õppeprogramm “Kalevivabrik Kärdlas – direktor ja tööline”. Ă•pilased jagati nelja rĂĽhma ning iga rĂĽhm sai proovida kalevivabriku tolleaegseid (vabrik avati Kärdlas 1829. a) tööülesandeid (käskjala töö, kanga puhastamine ja siltide tegemine, kĂĽĂĽnarpuuga kalevi mõõtmine, keerupaela valmistamine) ning seejärel tutvuda muuseumi eksponaatidega.

Tagasi Tallinnasse kooli juurde jõudsime reede õhtul kell 18. Oli edukas ja tore reis, usun, et kõigile meeldis! Veelkord suur tänu Hugo perele, kes meid võõrustas ning Normani emale kaasa saadetud kringlite ja arbuusi eest!

Lisas: paula 10.06.2018 18:47

Suusapäev Kõrvemaal

Täna (20.02) veetsime sportliku päeva Kõrvemaal, meie rõõmuks paistis päike ning ilm oli suustamiseks ideaalne.

Esmalt toimus klassidevaheline teatevõistlus, milles osalesid Hugo, Tanel, Jan Enriko, Meribel ja Elin Lee. Omadele elati kaasa raja kõrvalt.

        

Seejärel suundusime ühisele murdmaa sõidule, distantsiks kokku 3 km. Enamik seitsmendikke pani sel hooajal esimest korda suusad alla, kuid kaks ringi sõitsid kõik tublisti ära. Rajal oli paar lauget laskumist, kust sai korraks ka kiirema hoo sisse.

Järgnevalt oli kavas tuubisõit, mis kahtlemata oli paljude jaoks päeva lemmiktegevus. Valida oli kolme erineva kaldega mäe vahel, populaarseimaks meelelahutuseks oli ühine rongis allasõit.

        

Spordipäeva lõpetuseks sõime söögitelgis sooja frikadellisuppi ning kell 13 algas tagasisõit Tallinna poole. Jäime mõnusa päeva ja ilmaga igati rahule 🙂

Lisas: paula 20.02.2018 17:53

Ajarännaku päeva projekt: Nõukogude tund

Täna käisime TLU Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumis, kus saime osa Nõukogude koolitunnist. KĂĽlastus oli osa kooli ajarännaku päeva projektist – meie klassi teemaks on 1960ndad.

Õpitoa läbiviijad tutvustasid ülevaatlikult Nõukogude koolielu, näidati tollaseid õppevahendeid, vihikuid jm ning õpilased said kätt proovida tindi ja sulepeaga kirjutamises. Samuti õpetati, kuidas arvelauaga arvutada ning punasele kaelarätile pioneerisõlme siduda.

Lisas: paula 05.02.2018 17:55